bGyPoWro
bGyPoWrs
bGyPoWrw
programy
kategorie
bGyPoWrp

Zbadali DNA mieszkańców Wyspy Wielkanocnej. Oniemieli, gdy zobaczyli wyniki

Badania naukowców ze Stanford Medicine potwierdzają związek Indian Ameryki Południowej z ludami wschodniej Polinezji. Odkryte pokrewieństwo, wskazuje iż, rdzenni amerykanie odegrali dużą rolę w osiedleniu wschodniej Polinezji. Szczegółowa analiza DNA genomów 807 Polinezyjczyków i rdzennych Amerykanów, wskazuje na kontakt pomiędzy dwoma grupami już w 1200 roku. Ciekawostką jest fakt, że do pierwszego kontaktu obu ludów doszło na jednej z wysp południowych markizów, a nie jak to wcześniej sugerowano na Wyspie Wielkanocnej, która leży najbliżej Ameryki Południowej. Badacze nie kryją zaskoczenia, oba ludy dzieliły tysiące kilometrów otwartego oceanu.

189 reakcji
84
21
84
Podziel się
bGyPoWrr
Komentarze (84)
09-07-2020
LoloChcę zobaczyć tych oniemiałych naukowców. Czy mam iść do muzeum czy ZOO?
zobacz więcej komentarzy (84)

Programy Wirtualnej Polski

bGyPoWrB
KOMENTARZE
(84)
Lolo
2 lata temu
Chcę zobaczyć tych oniemiałych naukowców. Czy mam iść do muzeum czy ZOO?
Leonn
2 lata temu
A już myślałem, ze obeliski na wyspie Wielkanocnej postawili kosmici. Ulżyło mi
Fiodor Witkac...
2 lata temu
Tratwą ocean. Ocean. Tratwą. A później tymi kłodami z rozmontowanej tratwy toczyli głazy ważące setki ton, aby wyrzeźbić ładne posążki dla turystów, którzy będą odwiedzać ich wyspę. Teraz to się w końcu składa w logiczną całość, bo tak jak kolega Leonn miałem inne podejrzenia, ale właśnie się rozwiały.
bGyPoWrT
Loki
2 lata temu
Kiedy amerykańscy uczeni coś odkryją i nie będą zaskoczeni?
czepiacz
2 lata temu
Przecież tuż po wojnie Norweg Thor Heyerdahl odbył z kilkoma towarzyszami podróż na tratwie z balsy z Ameryki Południowej na wyspy Polinezji. Wtedy chciał tylko udowodnić że taka podróż jest możliwa. Korzystali wyłącznie z żagla a większość trasy dryfowali zdając się na łaskę wiatrów i prądów morskich. Tratwa się nie rozpadła, nie zatonęła a wody i pożywienia wystarczyło im na kilka miesięcy podróży. A co najważniejsze- nikt nie oniemiał,
Najnowsze komentarze (84)
vvvvvvv
2 lata temu
Wyspę zamieszkiwali 7ydzi.
typek
2 lata temu
Oni nie musieli płynąć! Mogli iść bo nie wiemy jak wtedy wyglądały kontynenty i ile wody było na ziemi. Trzymanie sie tratwy jakiegoś gościa nie koniecznie musi być ostatecznym rozwiązaniem.
...
2 lata temu
Nie czytali Aku-aku? . Książka ma już z pięćdziesiąt - sześćdziesiąt lat. A może o niej zapomnieli i dlatego oniemieli.
west
2 lata temu
ciekawe kiedy jankesi wysla marines zeby upomniec sie o swoje ziemie?
zaSKOCZONY
2 lata temu
Jestem zaskoczony ze oni sa zaskoczeni
Szon
2 lata temu
Kontynent zwany Pacyfidą pogrążał się sukcesywnie w oceanie, mieszkańcy z czasem podjęli wysiłki, aby opuścić niepewne wyspy i w trzech różnych grupach przemieszczali się w kierunku nowo powstającego lądu dzisiejszej Ameryki Płd. podobno pierwszym grupom pomagali tzw. Bogowie, ale ci ostatni, ugrzęźli na wyspach takich jak wyspa Wielkanocna, budowali pomniki, aby Bogowie wrócili i im pomogli, ale bezskutecznie, pierwsze szczyty Ameryki Płd. zostały zasiedlone, tak powstało Makczu Pikczu i trwało do czasu kiedy ocean ustąpił i pokazały się większe połacie lądu w dolinach, wtedy miast zostało opuszczone, znaleziono na skałach widoczne różne poziomy ustępującego Oceanu, to cała tajemnica opisana zresztą przez samych Indian!
mlas
2 lata temu
zdaje się, że nadepnąłem takiego robala kiedyś na wakacjach.
Widmo7
2 lata temu
Ogladam czesto to i podobne na National Geographic w Holandii , to prawdziwy podwodny partyzant w swojej klasie ze az sie nie chce wierzyc , swoj schowek ma miedzy skalami wiec trudno go namierzyc ale jak sie pojawi pani osmiornica to juz musi uwazac , to ich smakolyk , nawet potrafia polamac skorupe i wyssac wszystko co nazywa sie mniam mniam :)
bGyPoWrL
fd
2 lata temu
a odzyskali mowę ? :) ci naukowcy z bożej łaski .
vvvvb
2 lata temu
już myślałem że to ludki z platformy tam byli a tu taka niespodzianka ...
bfgbgfn
2 lata temu
co wy piep...... ich pradziadkiem był Morawiecki!!!!!
leon
2 lata temu
to nie zdębieli tylko oniemieli -no nie możliwe
KrzyChu
2 lata temu
Uciekinierzy, którym udało się przetrwać potop z czasów Noego. Naukowcy to ignoranci, w ogóle nie biorą pod uwagę tego wydarzenia!
ciemny lud...
2 lata temu
kaczyńskich nie wyrzeżbili?
...
Następna strona
bGyPoWsn
bGyPoWru
bGyPoWsu
bGyPoWsv