bGkjryHo
bGkjryHs
bGkjryHw
programy
kategorie
bGkjryHp

Zniesienie kolejnych obostrzeń. Szumowski mówi, co się zmieni

Czy obowiązek noszenia rękawiczek choćby w sklepach zostanie zniesiony? - Jest to kwestia do przemyślenia. Czy to będzie dezynfekcja czy rękawiczki to jest jeszcze do zastanowienia. Dezynfekcja powinna zostać utrzymana, rękawiczki wtedy mogą nie być konieczne - powiedział w programie specjalnym "Newsroom WP" minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Na pewno będziemy mówili o takich rzeczach jak wesela, spotkania towarzyskie i szerzej to zakomunikujemy. Co do wesel, będziemy musieli dać perspektywę długoterminową, bo trudno jest zarezerwować salę. Wesela dotyczą osób najbliższych, z tego powodu dochodzenie epidemiczne jest łatwiejsze. Na pewno pojawią się przepisy, które to umożliwią, ale wciąż z ograniczoną liczbą osób - dodał.

Tranksrypcja:Rękawiczki także odejdą w zapomnienie? W sklepach na przykła...
rozwiń
Rękawiczki to jest jeszcze do przemyślenia, ale tak naprawdę tutaj jest kwestia dezynfekcji rąk. To jest najważniejsze.
A czy to będzie rękawiczka, czy to będzie dezynfekcja rąk, to jest już do zastanowienia się. Dezynfekcja powinna być nadal utrzymana.
Ale niekoniecznie rękawiczki wtedy? W takim wypadku. Tak. Czyli to też jest jedna z rozważanych rzeczy. A jutro też będzie ogłaszane kolejny etap odmrożenia gospodarki?
Na pewno będziemy mówili o takich rzeczach jak wesela, jak spotkania, jak spotkania towarzyskie. Na pewno będziemy to szerzej komunikowali.
No właśnie, a propos wesel, o których pan wspomniał. Jeszcze jakiś czas temu kiedy rozmawialiśmy w tym studiu, mówił pan, że doradzałby raczej tym osobom, które planują w tym roku ślub, przesuwanie uroczystości.
Jaka byłaby pana rekomendacja w tym właśnie momencie?
Na pewno tutaj będziemy musieli dać perspektywę długoterminową, bo wiadomo, że trudne jest zarezerwowanie sali na przyjęcie weselne.
Wesela dotyczą osób najbliższych, znajomych, więc wiemy, kto tam jest. Z tego punktu widzenia to dochodzenie epidemiczne jest łatwiejsze.
Więc tu na pewno będą takie regulacje, które pozwolą na to, żeby to wesele się odbyło.
Oczywiście tak jak powiedziałem - w pewnej jednak nadal ograniczonej liczbie osób.
Co to znaczy? Panie ministrze. Jak ograniczonej liczbie osób? Czy na przykład wesela powyżej 100 gości będą możliwe? Jutro podamy dokładne liczby.
595 reakcji
169
426
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bGkjryHB
KOMENTARZE
(0)
bGkjryIn
bGkjryHu
bGkjryIu
bGkjryIv