programy
kategorie

Awantura o wilka. Specjaliści o ataku na grzybiarza w lubelskim lesie

Kilka dni temu głośno było ataku na grzybiarza na Lubelszczyźnie. Mężczyznę w lesie, w gminie Kłoczew, miał zaatakować wilk. Według relacji mediów, na pomoc ruszył mu przyjaciel i razem, w ostatniej chwili, uciekli z lasu do samochodu przed całą watahą drapieżników. Tej medialnej historii postanowili przyjrzeć się dr hab. Sabina Nowak i dr hab. inż. Robert Mysłajek, eksperci ze Stowarzyszenia dla Natury "Wilk". Jak podali, przeprowadzili rozmowę z poszkodowanym i przeanalizowali szczegółowo zdjęcia ran, jakie miał odnieść grzybiarz. Wnioski? Mężczyzna nie został zaatakowany przez wilka. Specjaliści powołali się tu na swoje dwudziestoletnie doświadczenie w badaniach nad wilkami, znajomością ich budowy i zachowania. "Wyrażamy głębokie ubolewanie, że po raz kolejny media, bez wnikliwej analizy sytuacji i konsultacji z naukowcami prowadzącymi badania nad wilkami, propagują nieprawdę, przyczyniając się do budowania wśród społeczeństwa negatywnego nastawienia i lęku...

rozwiń
488 reakcji
136
141
211
Podziel się
Komentarze (211)
18-08-2021
MaxPewnie pogryżli się wzajemnie z kolegą , używki są czasami grozne
zobacz więcej komentarzy (211)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(211)
Max
3 lata temu
Pewnie pogryżli się wzajemnie z kolegą , używki są czasami grozne
śmiechu warte
3 lata temu
Skoro nie wilk, to kto go zaatakował ? Co to za wyjaśnienie naukowcy ?
cha cha cha c...
3 lata temu
pewnie go babcia albo czerwony kapturek pogryzł, a wszystko jak zwykle na wilka :)))))))
ABC...
3 lata temu
Facet ma pogryziony brzuch i wylądował w szpitalu, ale ponoć sam się pogryzł. Tak zadecydowała szanowna komisja i nie ma od tego odwołania :)
Rokitka
3 lata temu
Ludzie w tym chorym kraju wierzą w wiele bajek !
Najnowsze komentarze (211)
wnerwiony
rok temu
Życzę niedowiarkom spotkać na swej drodze watahę wilków warczących, okrążających Cię i dopiero będziesz wiedzieć, że to nie są łagodne pieski. Pełne gacie zapewnione.
bonzo27
2 lata temu
tak, bajeczka o złym wilku i dobrym drwalu-pilarzu
Agonia Poloni...
3 lata temu
Grzybiarza pogryzła mysz. Była głodna. I co? Mamy wytłuć wszystkie myszy? Wszak są pod ochroną. Lepiej zakazać zbieranie grzybów i nie narażać myszy na niezasłużone wyroki.
Dariusz I Zło...
3 lata temu
Super eksperci, nie dość, że już sama nazwa stowarzyszenia pokazuje, że są stronniczy, to jeszcze z artykułu wynika, że owi eksperci doszli do wniosku: "to nie wilki, proszę się rozejść" bez żadnego uzasadnienia.
ooooo
3 lata temu
Nie no polacy to ludzie orkiestry sam sie wyleczy i sam wygra mecz i po co mu szkoła sam wszystko wie najlpiej. Taki kowalski bierze pieska dla dzieciaka. Dzieciak nie zamęczy szczeniaka bo za duży i silny. Kowalski wyjeżdża na urlop bo wziął zapomogę na wypoczynek więc należy mu się. Kowalski psa na urlop nie zabierze to kowalski pozbywa się kłopotu: zabiera psa do samochodu podjeżdża do lasu wyrzuca psa i wraca do domciu pakować tobołki na wakacje. A takich kowalskich jest w naszym bogobojnym kraju od groma. A psy z rodziny wilkowatych mają to do siebie, że dziczeją i z ochotą łączą się w sfory. A zdziczała sfora gorsza od wilczej wahaty. Bo pies pamieta człowieka i lęk przed człowiekiem nie jest tak silny jak u dzikiego zwierzęcia. Ale dziennikarze to osobna grupa niedouczonych osobników. Pracodowca płaci mu za szukanie tematu no to znaleźli. A głupiludek nie potrafiący sam myśleć łyka każdą durnotę.
Eee tam
3 lata temu
A gdzie są zdjęcia tego pogryzionego rzekomo przez wilka? Czemu nie pokaże swoich ran? A komórką żaden z nich nie zrobił zdjęcia temu wilkowi jak już w samochodzie się schowali? Jakoś to mało wiarygodne wszystko.
LUB
3 lata temu
Na Lubelszczyznie teraz strach wejsc do lasu. Wilki wchodza sobie do wsi, nie boja sie ludzi,( jak tu ktos napisal, ze takie strachliwe) i mimo wielu zgloszen do nadlesnictwa, nie wolno zadnego ustrzelic!
wein
3 lata temu
Miałbym kilka wątpliwości. Po pierwsze, czy cała wataha wilków dałaby się odgonić dwóm grzybiarzom? Po drugie, jak mogli uciec do samochodów przed wilkami? Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że wilk jest znacznie szybszy, a człowiek uciekający praktycznie bezbronny. I po trzecie, jeśli nawet tak było, to dlaczego, będąc już bezpiecznymi w samochodzie, nie próbowali zrobić jakiegoś zdjęcia, by pokazać potem niedowiarkom?Najprawdopodobniej wilki musiały zostać jakiś czas przy samochodzie, a komórkę teraz ma prawie każdy, zwłaszcza w lesie, bo w razie jakiegoś wypadku jest bardzo pomocna.
Zniesmaczona
3 lata temu
Nie wierzę że wilk zaatakował bez powodu grzybiarzy, sama osobiście spotkałam wilka i stanęła jak wrzuta, wilk spojrzał na mnie i odszedł, ponieważ wilki unikają ludzi , chyba, że się je prowokuje to bronią swojego domu jak każda myślała istota, a wilki to majestatyczne zwierzęta jeśli napadają to bronią swego domu
Nicola
3 lata temu
To kto ich zaatakował?
Andrzej W
3 lata temu
to pewnie zombie ich pogryzły. To ostatnia mutacja wiadomo czego
grzybiarz
3 lata temu
nie zostawiajcie psów w lasach
Myśliwi do dz...
3 lata temu
Jednak komuna była mądrzejsza od tej tępej demokracji ,wilki tępiono jak zarazę ( co jest faktem) podobno w latach sześćdziesiątych w całym kraju naliczono ok 50 sztuk
123
3 lata temu
A może tak specjalista doktor pójdzie na grzyby.
...
Następna strona