programy
kategorie

Eksplozja rosyjskiej satelity. Ekspertka ds. kosmosu o wielkim problemie blisko ISS

15 listopada Amerykanie przekazali, że na orbicie okołoziemskiej wykryto nowe kosmiczne szczątki. Okazało się, że to Rosja zniszczyła jeden ze swoich satelitów w ramach testu broni antysatelitarnej. To bezpośrednio zagraża bezpieczeństwu członków Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). - Federacja Rosyjska lekkomyślnie przeprowadziła niszczycielski test satelitarny pocisku antysatelitarnego – powiedział na konferencji prasowej Ned Price, rzecznik prasowy Departamentu Stanu USA. Zachowanie Rosji określił jako "niebezpieczne i nieodpowiedzialne", podkreślając, że "zagraża ono długoterminowej równowadze przestrzeni kosmicznej". Rzecznik Departamentu Stanu USA mówił też w kontekście Rosjan o "braku szczerości i działaniach pełnych hipokryzji". Rosja użyła broni kinetycznej - rakiety wystrzeliwanej z ziemi lub powietrza, która z dużą prędkością bezpośrednio uderza w cel. Teraz powstała chmura gruzu będzie zalegać na orbicie przez lata, zderzając się z innymi...

rozwiń
180 reakcji
40
51
89
Podziel się
Komentarze (89)
17-11-2021
NickProszę, zatrudnijcie kogoś, kto zna gramatykę języka ojczystego. To nie jest rosyjska satelita, tylko rosyjski satelita. Ten satelita, ma rodzaj męski w języku polskim.
zobacz więcej komentarzy (89)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(89)
Nick
2 lata temu
Proszę, zatrudnijcie kogoś, kto zna gramatykę języka ojczystego. To nie jest rosyjska satelita, tylko rosyjski satelita. Ten satelita, ma rodzaj męski w języku polskim.
Bzdury !
2 lata temu
Ciekawe kto posprząta ten cały syf po starlink gdy zacznie szwankować .... Kowalski dostanie opłate EKOlogiczną ! no bo kto ! śmiecą wielcy i bogaci tego świata (choćby wycieki z tankowców na morzach) nie ponoszą za to wielkich kosztów ale Kowalski ma płacić i ponosić konsekwencję bo ma zyć EKOLOGICZNIE !
olo
2 lata temu
jedni warci drugich z jedną różnica jedni głośniej krzyczą "łapać złodzieja"
Tom
2 lata temu
Nie chodzi o żadne rozbicie satelity i odłamki tylko o zajęcie orbity, która miała znaczenie bojowe a dzięki takiemu rozdaniu stała się bezużyteczna na jakiś czas (do chwili opadnięcia chmury i spalenia w atmosferze). Rosja nie robi nic 'lekkomyślnie' i jak widać miała powody aby poczuć się zagrożona.
Ignorancie!
2 lata temu
Ten satelita!!!
Najnowsze komentarze (89)
myszka miki
2 lata temu
ALE ... ruska satelita była na niskiej orbicie, A te które podobno chcą zestrzelić to 20.000 km i akcja wymagały by innego sposobu wyniesienia rakiety niż tej która została zestrzelona . Wystarczy minimalna zmiana lokalizacji i misterny plan zestrzelenia znów wymagał by korekty tak więc ruskie pitolenie, dobre dla EU nie dla USA.
olek
2 lata temu
Najgorsze co mogło spotkać naszą Planetę to - LUDZIE !! nawet przestrzeń kosmiczna jest zawalona śmieciami - okropne
TAK BĘDZIE..
2 lata temu
To znany od lat i wielokrotnie wczesniej ,, przetestowany " sposob eliminowania niechcianych obiektow . Stosuje go wiele krajów , kwestia konfliktową jest -jakim obiektom moga zaszkodzić . Wydaje sie , iż na obecnym etapie ,, współpracy " międzynarodowej / wrogosc / nie da sie tego uzgodnic i tylko kwestią czasu jest ,, zaostrzenie wzajemnego oddziaływania " w sytuacji zaistnienia i nasilenia się ,, kolizji " powodujących zniszczenia ,, użytecznych " obiektów.
OLEG
2 lata temu
Rosja po prostu chce zniszczyć system GPS oraz zniszczyć satelity wojskowe NATO, po to by móc ukryć lub utrudnić obserwację swych działań na Ukrainie
heh
2 lata temu
Widać, że zagorzała feministka pisała: "Eksplozja rosyjskiej satelity. Ekspertka ds. kosmosu..."
Zasófka
2 lata temu
Wstydzi się podpisać Imieniem i Nazwiskiem ten wybitny redaktor - polonista , swojch wypocin .
Marco-Polok
2 lata temu
Wysłać sprzątaczki Glapińskiego..
heh
2 lata temu
Błaga, zatrudnijcie kogoś z maturą z polskiego! Dlaczego poszczególne kraje? Jak można niechętnie chcieć? " Poszczególne kraje niechętnie chcą je sprzątać"
heh
2 lata temu
Ciekawe co to są "zagubione przedmioty astronautów. " Czy autorka mogłaby to rozwinąć?
heh
2 lata temu
A w czym?! "uderzył w jedno z ramion Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, powodując małą dziurę w ramieniu."
heh
2 lata temu
Zatrudnijcie kogoś z językiem polskim, jako ojczystym! Zęby bolą od takiej składni: "tysiące metalowych odłamków mogą uszkadzać przy dużej prędkości statki kosmiczne i satelity."
heh
2 lata temu
Litości! Zatrudnijcie kogoś, kto zna język polski i temat, o którym pisze. Chmura gruzu? GRUZU? Będzie zalegać? ZALEGAĆ? i będzie zderzać się z rozpędzonymi satelitami? Czyli będzie leżeć (zalegać) na orbicie, a rozpędzone satelity będą w nią wpadać? "Teraz powstała chmura gruzu będzie zalegać na orbicie przez lata, zderzając się z innymi rozpędzonymi satelitami. "
amerykanie si...
2 lata temu
bo tak nie mogą i rozumieją co to znaczy
Lolek
2 lata temu
Dziś wystarczy zestrzelić kilka satelitów GPS i teletransmisyjnych. I 99% ludzi będzie błądzić po tym świecie jak dzieci we mgle. Poumierają z głodu, bo do domu nie trafią. To samo dotyczy wojska i obronności. A "Wania" dostanie w łapę kałacha i kompas, i "Hurrrrra!!!" I to temu USA robi w portki. Bo oni bez technologii nie potrafią dziś już nic. A nie o jakieś kosmiczne śmieci tu chodzi.
...
Następna strona