programy
kategorie

Holland o sytuacji a granicy: karalny egoizm

- To karalny egoizm. Niewątpliwie zostaniemy ukarani tym, że świat nas zmusi do tego, żeby skonfrontować się z różnicami między naszym bogactwem, a nędzą świata - tak Agnieszka Holland w programie "Newsroom" w WP skomentowała obecną sytuację migrantów na granicy polsko-białoruskiej i ich losy. Reżyserka zwróciła także uwagę na fakt, że my - Polacy "byliśmy uchodźcami przez wieki i byliśmy nimi jeszcze całkiem niedawno". Skomentowała także list "Rodzin bez Granic", który został odczytany podczas gali Nagrody Literackiej Nike 2021. - Inaczej człowiek reaguje, jeżeli słyszy o jakimś zmarłym w lesie anonimowym człowieku, a inaczej, jeżeli widzi dzieciaki, które są takie jak nasze. One mają prawo do życia, do bezpieczeństwa do zdrowia, do zabawy, do poczucia, że są chciane i kochane. Do tego wszystkiego, do czego mają prawo wszystkie dzieci na świecie - mówiła Holland. "Rodziny bez Granic" to - jak sami o sobie piszą - "grupa założona przez rodziców solidaryzujących...

rozwiń
153 reakcje
16
92
45
Podziel się
Komentarze (45)
05-10-2021
OlakNiech zaprosi ich do siebie hehe
zobacz więcej komentarzy (45)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(45)
Olak
3 lata temu
Niech zaprosi ich do siebie hehe
331`
3 lata temu
Kobiety w ogóle nie powinny się wypowiadać w tej kwestii bo one wszystkich biednych uchodźców by puściły do kraju i dały by jeszcze po 500 zł w kieszeń na wydatki tak jak Merkel a potem tragedia i płacz !
2w1
3 lata temu
Ostatnio oglądałem Janosika w wersji Pani Holland i tak kobieta chyba żyje w innym wymiarze więc lepiej żeby się nie wypowiadała na temat uchodźców !
Testo
3 lata temu
autorytet????
Taw
3 lata temu
Halland daj spokój Polsce bo nic o niej nie wiesz
Najnowsze komentarze (45)
Obserwatorq
3 lata temu
Jak to często bywa, spora część komentatorów pisze w niestosownej formie to co wie, a nie wie co pisze. Nic merytorycznie, w zamian inwektywy i obelgi.
pat
3 lata temu
bardzo zarozumiała baba bo myśli ze jest całym światem
pat
3 lata temu
Pierwsza ona bedzie musiała się podzielić bo jest zamożna a poza tym oni bardzo nie znoszą osob o ...
Jerzy Jesionk...
3 lata temu
Od karania to było sporo rodaków pani Holland z Jakubem Bermanem na czele. Odrobina powściągliwości...
toja
3 lata temu
Ja osobiście NIE życzę sobie żeby ktoś wypowiadał się za mnie,ze Polacy chcą tego czy nie chcą itd;niech się politycy, czy tez takie paniusie wypowiadają za SIEBIE.
Uli
3 lata temu
A kto jej wogóle słucha, chyba tylko jej podobni
Metro66
3 lata temu
Film" Autostrada do Nieba " na faktach .Tym dzieciom polskim w Danii 11 i 14 lat ! nakazano natychmiast znaleźć prace ! Inaczej wypad!
Ewelina
3 lata temu
Po pierwsze droga Pani . Polacy emigrowali do krajów bliskich nam kulturowo oraz religijnie , po to aby tam pracować , po drugie , o jakim "naszym " bogactwie Pani mówi ????, chyba swoim , bo ja zarabiam 2600 zł netto oraz nie byłoby mnie stać jak tych niby uchodźców wydać 10 tys dolarów od osoby na podróż do Europy. ci naprawę biedni zostają w swoich państwach. Tyle w temacie!
Igi
3 lata temu
Straszna zdrada polski
Holender
3 lata temu
Zaproś ich do swojego domu!!!!
SEC
3 lata temu
nigdy nie słyszałem żeby od MŁODOŚCI z kimś się podzieliła
bvc
3 lata temu
Kurde a to nie jest Woody Allen
Putin wstyd
3 lata temu
Prawda byliśmy także migrantami, ale nikt nie wpuszczał nas nielegalnie, a na swój chleb zarabialiśmy ciężej i uczciwiej w tych krajach niż kto inny. A Ruskie powinny się wstydzić że pozwalają Baćce (Łukaszence) na taką żonglerkę dziećmi jedne słowo z Moskwy i Baćka by posprzątał ten bałagan
Bezrobotny44
3 lata temu
A czemu Ci wszyscy obrońcy dzieci byli cichutko kiedy za czasów rządów PO PSL około 750 tysięcy polskich dzieci nie jedli śniadań z biedy ? Kiedy renciści mieli po 500 złotych renty ? Himalaje hipokryzji i żałosna pokazówka !