programy
kategorie

Iracka migrantka po powrocie o tym, co przeżyła na granicy. "Rząd Białorusi jest bardzo zły"

Zeina Khalaf, iracka jazydka, opowiedziała w rozmowie z agencją Associated Press o tym, co przeżyła na polsko-białoruskiej granicy. Kobieta wraz z rodziną wróciła do Iraku, ale deklaruje, że ponownie zdecydowałaby się próbować przedostać do Europy, by uciec z miejsca, w którym jej rodzina przeżyła rzeź. Obecnie przebywa w obozie namiotowym dla przesiedleńców niedaleko miasta Dahuk, w północnym Iraku. W zasadzie mieszka tam od 2014 roku. Bojownicy Państwa Islamskiego brutalnie wymordowali tysiące jazydów, a kolejne tysiące przedstawicieli tej grupy wyznaniowej wzięli w niewolę lub zmusili do ucieczki. Khalaf, mąż Zeiny, teściowa i trójka ich dzieci wrócili kilka dni temu do kraju zorganizowanym lotem z Mińska. Kobieta spędziła z rodziną 13 dni pod granicą Polski, chcąc przedostać się do Unii Europejskiej. Jak przyznaje, Białorusini zmuszali ją i innych migrantów do forsowania polskiej granicy. - Utknęliśmy na 13 dni między dwoma granicznymi płotami Białorusi i...

rozwiń
0
0
369
Podziel się
Komentarze (369)
22-11-2021
GGG
Migranci o wyznaniu islamskim powinni migrować do krajów o tej samej kulturze/religii np. bogatych Emiratów, w Europie też są tworzone enklawy gdzie się niestety nie...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (369)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(369)
GGG
3 lata temu
Migranci o wyznaniu islamskim powinni migrować do krajów o tej samej kulturze/religii np. bogatych Emiratów, w Europie też są tworzone enklawy gdzie się niestety nie asymilują i tworzą niebezpieczne obszary.
ccc
3 lata temu
A dlaczego w pierwszym rzędzie nie poszli na granicę, nie wylegitymowali się i nie poprosili o ochronę międzynarodową? Dlaczego nikt nawet nie pyta dlaczego?
Maniek
3 lata temu
Siedzą w obozie bez perspektyw i płodzą kolejne dzieci ? No przepraszam, ale to skrajna nieodpowiedzialność, żeby nie powiedzieć idiotyzm.
Obiektywny
3 lata temu
Oczywiście że tą rodzinę można by wpuścić do Europy, ale z nimi przybędą tysiące innych, którzy będą chcieli zmieniać europejską kulturę i zwyczaje. Największy błąd Europa zrobiła wiele lat temu, ale nie przez to że przyjęła migrantów, ale przez to że pozwoliła im dostosowywać Europę do siebie zamiast ich do Europy. Chociażby budowanie meczetów i promowanie islamu w krajach europejskich. Niedorzeczne j szkodliwe działania władz spowodowały ich radykalizację. Migranci powinni albo nawracać się na chrześcijaństwo (ewentualnie buddyzm bo to nieszkodliwa religia) lub zostać ateistami. Islamizacja Europy nie jest bezpośrednio związana z samymi migrantami, ale z bezmyślnymi działaniami władz danych państw. Francja ostatnio zaczęła ich trochę opiłowywać, ale na większe zmiany już za późno.
Marta
3 lata temu
Dlaczego do Europy? Jest wiele innych krajów w których może ubiegać się o azyl. Jeśli wszyscy, którzy chcą tu się przesiedlą to będzie przeludnienie i my będziemy musieli migrować bo będziemy prześladowani jako mniejszość.
Najnowsze komentarze (369)
Maria
3 lata temu
Nie czuję się odpowiedzialna za tę kobietę i jej dziesięcioro dzieci. Takich ludzi są miliony i nie z mojej winy. Nie jesteśmy tym ludziom nic winni. Sami mamy swoje problemy i musimy je rozwiązać. Ta kobieta oczekuje że inni zrobią coś dla niej. Jej rząd nic nie chce zrobić dla niej. Białoruski rząd nie chce nic dla niej zrobić i polski też. Ona nie wnosi nic. Tylko chce i rząda. Brać, brać, brać i nic z siebie nie dać. Tylko daj mi i moim dzieciom. Bo mi się należy. Bo ja tak mówię.
Ale jazyci
3 lata temu
to odłam chrześcijaństwa a nie islamu.
tytyty
3 lata temu
czemu nie zlozyla Pani wniosku azylowego np w Rosji, Turcji, Blugarii, Izraelu,.... troche blizej niz do Usnarza
Pan
3 lata temu
Jazydzi to chrzescijanie drastycznie dyskryminowani i prześladowani przez muslimów. Tym ludziom powinno się pomóc i dać im azyl !!!
Jgt
3 lata temu
Nie bylo tak zle skoro ona chce WRACAC Z DZIEĆMI na Bialorus. Charakterystyczne; nic nie mówi co chce robic w tej Europie, jaki ma zawod, jak chce utrzymac rodzinę
mmmm
3 lata temu
Obejrzałem filmik na którym Polak pokazuje domy wybudowane dla imigrantów przez Merkel za pienidze Unii .maja ponad 500m2. piętróweczki ze spadzistymi dachami,zieleń wokól.nasi pomażyć mogą u nas o 70m2.
wulc
3 lata temu
Coraz mniej człowieczeństwa.
kto ma ich ut...
3 lata temu
jadą po darmowe dostatnie życie. A wystarczy uprzedzić, że zasiłki tylko i wyłącznie dla pracujących. Dać im 3-6 miesięcy na znalezienie pracy po tym czasie niepracujący wypad z kraju, niech wracają do siebie
Amma
3 lata temu
Jazydzi to NIE chrześcijanie! Modlą się do Anioła Pawia, którego nazywają Księciem Ciemności lub Szatanem i który sprzeciwił się stwórcy i opiekuje się ludźmi. W religii tej obowiązują wielostopniowe kręgi wtajemniczenia, dlatego typowy jazyd nie wie wiele więcej o swojej religii ponad to, co napisałem. Na bliskim wschodzie krążą o ich kulcie mrożące krew w żyłach historie - może prawdziwe, może nie. Dlatego dość często stają się oni ofiarami pogromów że strony muzułmanów. Z chrześcijanami nie mają nic wspólnego, choć oczywiście powstali na kanwie wierzeń żydowskich, chrześcijańskich i muzułmańskich.
maria
3 lata temu
biedna kobiecina,byla 13 dni,na granicy -iiiiwyjechala,,,to korenpodentka ,,,czy ambasadorka,,,,W lesie byla,,wode blotna pila ,jadla liscie ,-czy byla na wycieczce,LUdnosc POLSki pomagala,mimo terroru,,dostarczali pomoc,,leczyli ,-dawalo ,,zielone swiatlo -To znak tu znajdziesz pomoc ,POLACY zwykly sort ,,Sa wielcy,,Bialorus jest ofiara polityki zachodu,,nie udzwignie nawalu tysiecy ucieknierow,-znikad pomocy,
www
3 lata temu
Wszyscy ludzie winni walczyc o swój Kraj ,pchać się do Europy to nie rozwiązanie.Jaki to patriota który spędził wojne w USA i na stare lata marzy mu się Polska.
Ixomi
3 lata temu
Naprawdę szkoda tych ludzi ,którzy oddają życie za swój lepszy los,głównie dzieci. Oni wymagają pomocy. Ale pomóc im powinni okazać ci co ograbili im ich kraje , tzn globalisci, , masoni właściciele pieniądza ,rządzący swiatem,(lewacy psujący UE i naszych oszołomów bruxelskich.). My i nasze rządy jako wolni ludzie poza wolnością na to środków nie mamy. Wszędzie kryzys i wyzysk.
Kovalsky
3 lata temu
czemu nie wziela dokumentów ze sobą? czy nie wiedziała, że lecąc do białorusi przestaje być uchodźcą? jak zarobiał w obozie kilkanaście tys euro dla przemytników? czy nie może ucikać gdzieś bliżej? turcja, iran, arabia saudyjska, albo ostoja demokracji na bliskim wschodzie: izrael?
Zoom
3 lata temu
Dziwicie sie Arabom a nie slyszeliscie o Polakach, to samo Polacy, Zydzi czy inne nacje " Greenpoint jest drugim po Chicago największym skupiskiem Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Dzielnica ta nazywana jest „Little Poland” czyli Mała Polska (pochodzenie polskie deklaruje 43% z 39 360 mieszkańców).''
...
Następna strona