programy
kategorie

Kolejne dowody na istnienie życia na Marsie. Sukces łazika Perservence od NASA

NASA ogłosiła sensacyjne odkrycie. To wstępne wyniki analiz próbek skał, które pobrał z krateru Jezero łazik Perservence 6 i 8 września. Według ustaleń naukowców, udało się zdobyć kolejne dowody na to, że na Marsie mogło istnieć życie. Dwie próbki skał, które nazwano "Montdenier" i "Montagnac", zawierają w sobie strukturę bazaltową, co według specjalistów świadczy o tym, że powstały w wyniku działania lawy. Oprócz tego odnaleziono w nich także sole, a zatem musiały znajdować się tam także minerały. W podsumowaniu swoich ustaleń naukowcy wskazali, że krater Jezero musiał być ogromnym jeziorem. Nie wiadomo jeszcze, jak długo to trwało, ale można mieć już pewność, że istniało tam środowisko nadające się do życia. Mitch Schulte z NASA powiedział w oświadczeniu: "Te próbki mają dużą wartość dla przyszłych analiz laboratoryjnych tutaj na Ziemi". Następnym miejsce, gdzie uda się sonda Perservence w celu zebrania kolejnych próbek, to "South Séítah", czyli oddalona...

rozwiń
851 reakcji
385
242
224
Podziel się
Komentarze (224)
13-09-2021
Alan
"Kolejne dowody na istnienie życia na Marsie. Sukces łazika Perservence od NASA" - to tytuł WP ale już dalej - "Według ustaleń naukowców, udało się zdobyć kolejne dowody...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (224)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(224)
Alan
2 lata temu
"Kolejne dowody na istnienie życia na Marsie. Sukces łazika Perservence od NASA" - to tytuł WP ale już dalej - "Według ustaleń naukowców, udało się zdobyć kolejne dowody na to, że na Marsie mogło istnieć życie". Przecież to dwie sprzeczne ze sobą informacje.Czy WP nie posiada myślących logicznie pracowników aby zamieszczać takie bzdury ?
kosmonauta
2 lata temu
I jeszcze były tam dwie puste butelki po wódce !
teolog
2 lata temu
Napisano "dowody" a potem w tekście: "mogło istnieć życie". Ale precyzja redaktorska. Ktoś walczący z kreacjonizmem przebiera nogami, i chce powiedzieć: życie nie jest stworzone przez Boga. Ono samo się tworzy!
Biorac pod
2 lata temu
Uwage ogrom nie tylko naszej Galaktyki ale calego Wszechswiata to zycie w Kosmosie istnieje na 100 %. Tylko ze dla nas jako ludzi nie ma to zanego znaczenia. Zeby na Planecie powstalo jakies zorganizowane zycie lub formy zycia organicznego musza minac miliony albo miliardy lat. Na innych Planetach mozemy tylko stworzyc jakies male bazy ale nigdy tam nie zamieszkamy. W gre wchodzi odleglos i niemoznosc przemieszczenia sie ludzkosci.Szukamy jakiejs pojedynczej bakteri. Po co ? Tylko po to zeby stwierdzic ze istnialo lub istnieje tam jakies zycie ? I co dalej ? Szukamy jakiegos niedoscignionego i nieosiagalnego Raju, choc mamy go na naszej Planecie o ktora nie dbamy a ktora nawet po jakims kataklizmie kosmicznym bedzie bardziej pelna zycia niz Mars czy inne planety naszego ukladu slonecznego lub Ksiezyce ktore jestesmy w stanie spenetrowac czy zbadac. Nie jestem przeciwnikiem badania Kosmosu, ale uwazam ze ludzie powinni troche zweryfikowac swoje podejscie do tego i wyznaczyc wazniejsze priorytety od ktorych moze zalezec nasze przetrwanie na Ziemi ktora sie chyba troche wkurzyla na to jak ja traktujemy i wkrotce moze nam wszystkim pozamiatac.
krzy377
2 lata temu
...dowody na istnienie życia na Marsie ... istniało tam środowisko nadające się do życia... -Jakie dowody? Pytam.
Najnowsze komentarze (224)
Azzim
2 lata temu
Od dawna wiadomo, że nie jesteśmy sami we Wszechświecie, więc to, że takowe istnieje na Marsie, to tylko do udowodnienia kwestia czasu.
Josh
2 lata temu
Jeżeli na Marsie jest złoto to na pewno byli tam Żydzi.
Adam
2 lata temu
Pewnie już dawno temu Polacy tam byli łazik napewno znajdzie butelki po polskiej wódce
Jaki
2 lata temu
Nawet jeśli za jakiś czas samo powstało by życie na Marsie i czlowiek mógł by tam zamieszkać to zrobił by to samo co robi z Ziemią.Zajmujemy nowe tereny zeby przeżyć wyczerpujemy zasoby naturalne rozmnażamy się i zajmujemy kolejne .Ale są podobne organizmy które robią identycznie wirusy wiec jesteśmy wirusem tej planety ktora probuje się uleczyć.Moze wszystkie żywioły które nas dotykają to jej antybiotyk jesteśmy rakiem planety ktora w końcu znajdzie na niego lekarstwo.Wiec czy warto kolonizować inne planety z którymi postąpimy tak samo lub gorzej.A co jeśli zamieszkamy na Marsie i będziemy potrzebować mocniejszych opakowań na żywność i naukowcy wynajdą lepszy plastik który będzie rozkładał się nie 1000lat tylko 1000000 papierek po cukierku nie 450lat 450 000lat wiec może zostańmy na Ziemi i poczekajmy na lekarstwo które Ziemia znajdzie na swoją chorobę czyli Ludzkość.Bo wszystkie ssaki żyją w charmoni z natura ale nie my nas mozna jedynie porównać do wirusów.Jak myślicie jeśli korona wirus zniszczy połowę ludzkości czy planeta odpuści i pozwoli nam żyć a może to jest właśnie jej antybiotyk by się uleczyć i zostaną tu tylko organizmy żyjące z nia w zgodzie bo tylko my umieramy na koronawirusa żadne inne organizmy.A jeżeli kiedyś istniało życie na Marsie to może w pierwszej kolejności powinniśmy przeanalizować i zadac sobie pytanie czemu juz go tam nie ma czemu wymarło.Moze za jakiś czas naukowcy znajdą ludzkie szczątki na Marsie i okaże się że już tam byliśmy ale planeta wygrała walkę z wirusem.
Piotr
2 lata temu
Dowody są ale życia nie ma. Fajnie.
Tomek
2 lata temu
Wydawyjemy miliardy na szukanie jakichś śladów bakterii . W kosmosie znaleziono życie, niesamowity sukces ! Jednocześnie na ziemi matki walczą o prawo zabijania swoich dzieci . Gdzie tu sens?
Ferrmann
2 lata temu
Życie jest tylko na ziemi.
Anielka
2 lata temu
A ja myślałam że znaleźli ruiny meliny z piwskiem i wódka niejakiej sieci Żabka... Przecież te oszołomy są wszędzie....
Maciek 63
2 lata temu
Żeby z prostych związków mineralnych miało samo z siebie powstać życie organiczne o niesłychanym bogactwie form jak tu, na Ziemi... Miliard eonów lat świetlnych to o wiele za malo
Maciek 63
2 lata temu
Naucz się pisać nazwę łazika : Perseverance
Dawid
2 lata temu
Pierdoły piszecie i tyle w temacie
Sas
2 lata temu
Ja widzę logo PiS
Hirek
2 lata temu
Eeech ,,,gdyby istniał rozum w głowach ziemian,,, nie wierzyli w te kłamstwa
rane
2 lata temu
zycie np bakterii czy roslin w naszym systemie slonecznym jest normalnoscia bo na okraglo kraza satelity ziemne urywane z roznych planet i uderzaja w inne planety
...
Następna strona