programy
kategorie

Koronawirus w Europie. Fatalna sytuacja we Francji i Szwecji

W czwartek, 15 kwietnia, liczba zgonów spowodowanych koronawirusem we Francji przekroczyła 100 tys. To ósmy kraj na świecie, który przekroczył ten symboliczny punkt pandemii. Jednak niektórzy eksperci przyznają, że liczba ta może być zaniżona o kilka tysięcy. Wszystko przez nieścisłości w raportowaniu zgonów: do oficjalnych statystyk wliczane są bowiem tylko zgony na koronawirusa ze szpitali. Śmierć w domu, więzieniu, zakładzie psychiatrycznym czy nawet domu opieki społecznej, nie są wliczane do ogólnej puli. Sytuacja powoli jednak się poprawia, a prezydent Macron ogłosił, że pierwszy etap znoszenia obostrzeń nastąpi 26 kwietnia, kiedy to do szkół wrócą uczniowie. Dużo poważniejsza sytuacja panuje w Szwecji. Trzecia fala pandemii wywiera tam coraz większą presję na obłożone już do granic wytrzymałości szpitale. Ministerstwo zdrowia apeluje o zachowanie dystansu, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, gdzie wskaźnik nowych infekcji jest jednym z najwyższych na...

rozwiń
265 reakcji
110
76
79
Podziel się
Komentarze (79)
16-04-2021
o co chodzi ?Przecież w Polsce proporcjonalnie to wychodzi więcej "ofiar" ?
zobacz więcej komentarzy (79)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(79)
o co chodzi ?
3 lata temu
Przecież w Polsce proporcjonalnie to wychodzi więcej "ofiar" ?
Ana
3 lata temu
Nie straszcie już pracuje i mieszkam w Paryżu dajcie spokój tu jest pełno ludzi na ulicach ćwiczą biegają spacerują niektórzy już bez maseczek większość każdy na brodzie nosi. Byłam na testach bo mnie zglosli jako kontak z covid nie to jak się tam testuje to jest cyrk szkoda się wypowiadać jak już coś to tam mzona się zarazić bo nikt na nic nie zwraca uwagi ! Ja nie wiem co mam myśleć o tej sytuacji nic mi się nie zgadza nie jest tak jak pokazują Paryż w tv polskiej jak to oglodam to szok tak jak by kraje straszyły sobą na wzjajem .
Adam
3 lata temu
Nie słuchajcie już tej propagandy, oni myślą, że my nie mamy kontaktu ze światem. To już nie te czasy, że żyliśmy zamknięci tylko w Polsce. Ludzie mają rodziny w całej Europie i wiedzą jak jest w innych państwach. Tam nikt nikogo tak nie straszy w mediach jak u nas. W Polsce jest największa pandemia strachu.
Żenua
3 lata temu
A dlaczego korona występuje tylko w Europie? Co z Afryką? Tam powinno umrzeć kilkadziesiąt mln ludzi skoro wirus taki niebezpieczny lol
Uważny
3 lata temu
A agent Oskar twierdzi, że w Polsce i na Węgrzech!
Najnowsze komentarze (79)
Polak
3 lata temu
Co trzeba robić żeby zatrzymać wirusa ? Przestać czytać i słuchać takich bzdur pisanych przez takie pseudodziennikarzyny. Takich jak oni powinniśmy zacząć już teraz rozliczać za mnożenie strachu. To oni są w połowie winni tego całego smrodu
janiol
3 lata temu
Dla mnie to wszyscy Francuzi mogliby zejsc na covid..tak falszywy Narod jak zaden inny,,,wiec po co komu Francuzi?
Krakus
3 lata temu
Nikt nikogo nie ma zamiaru straszyć, Francja i Niemcy to tygiel wielu narodowości, tylko patrzeć jak imigranci przywloką następny syf. Osobiście jestem za tym by wszyscy przyjeżdżający do Polski jak nie mają testów byli odsyłani z powrotem do kraju z którego przyjechali i tak powinno być we Francji i Niemczech. Za bardzo pobłażliwie traktują przyjezdnych. Podobnie na granicach Polski, powinno być zero tolerancji i zamknięte granice dla imigrantów i emigrantów, zaszczepiony wjeżdża nie zaszczepiony wypad. Byłem sceptyczny dopóki znajomi na szczęście dalecy z którymi nie mam kontaktu padli ofiarami tego cholerstwa.
bodek
3 lata temu
Błędny rycerz p. Janusz Korwin Mikke ogłosił wczoraj w tvp Info że powinniśmy brać przykład z krajów takich jak Szwecja która nie wprowadza żadnych obostrzeń. Nie ma tam również żadnych zgonów na covid, orzekł. Przebudził się i rozpoczął już kolejną kampanię wyborcza nazywając min. zdrowia mordercą. Tym sposobem trafił, zapewne nie po raz pierwszy do tych którzy nie łączą skutków z przyczyną. Zauroczył kolejnych sympatyków, tym że potrafi się z władzą nie cackać .To jego sposób na osobisty sukces. Obrzucić błotem kogoś przed wyborami bo to działa na wyobraźnie jego wyborców a później bez żadnej odpowiedzialności przesypiać spokojnie najbliższe lata w ławach poselskich z przyzwoitą gażą. Najbardziej jednak drwi on z tych którzy oddają głosy na niego.
Polska jest
3 lata temu
w najgorszej sytuacji w Europie i na świecie. Nigdzie ludzie tak na świecie nie padają.
pół roku temu...
3 lata temu
liczy się sytuacja dzisiaj. W zeszłym tygodniu na 100 tys mieszkańców: Francja 3,79 zgonów, Szwecja 1,63 zgonów, Polska 9,6 zgonów. Co było to było a dzisiaj jest tak jak powyżej. Większość krajów wychodzi już na prostą a my tkwimy w tym szambie ciągle po uszy. Dodatkowo w niewiadomych? celach próbujemy tę sytuację zafałszowywać.
nurse
3 lata temu
zgadzam sie z Ana pracuje w szpitalu w Paryzu nie ma zadnej paniki na moim oddziale chirurgii sercowo-naczyniowej operuja jak zwykle , jak ktos napisal-przestancie ludziom mydlic oczy- Polacy sa wszedzie, pracuja i widza
Seneka
3 lata temu
Z jakiego rynsztoka bierzecie te bzdety do pisania pseudoartykulów???? Ile wam płaci who & soros group za zastraszanie ludzi ?????? Nie ma pandemii !!!! Jest plandemia i nieleczona nowa wersja grypy !!!!! Lekarzy którzy leczą jest zbyt mało bo większość czerpie wiedzę o wirusie z mediów głównego rynsztoka !!!!!
Stachu
3 lata temu
Gdyby w Polska miała 67,06 mln jak francja to w dniu dzisiejszym było by 109470 zmarłych z powodu COVID
antek
3 lata temu
bzdury
KAT
3 lata temu
W POLSCE umiera najwięcej ludzi-nie z powodu COVID-z powodu ludobójstwa
PIZMAK
3 lata temu
szybko ich dogonimy już czyński się o to postara
Liwski
3 lata temu
Przyjaciółka od 20 lat mieszka w Sztokholmie. Jak reszta mieszkańców, nie słyszała o tragicznej sytuacji związanej z „pandemia”. Życie toczy się normalnie. Służba zdrowia dziś normalnie. Ludzie chorują, leżą się, niektórzy umieraja. Jak W poprzednich latach. Jest zakaz straszenia ludzi koronawirusem. Maski uznawane sa za szkodliwe dla zdrowia i zarezerwowane dla służb medycznych, które sa w stanie wymieniać je co pop godziny. Nie ma kolejek do szczepień, bo generalnie mało kto o tym myśli. Ten portal zajmuje się straszeniem ludzi.
Vader
3 lata temu
Fatalnie to jest w pislandii. Klamczywiecki klamie na potege a tymczasem u nas najwyzszy wzrost cen od 17 lat w calej Unii. Za chwile 500 zl nie starczy na fajki.
...
Następna strona