programy
kategorie

Koronawirus w Europie. Fatalna sytuacja we Francji i Szwecji

W czwartek, 15 kwietnia, liczba zgonów spowodowanych koronawirusem we Francji przekroczyła 100 tys. To ósmy kraj na świecie, który przekroczył ten symboliczny punkt pandemii. Jednak niektórzy eksperci przyznają, że liczba ta może być zaniżona o kilka tysięcy. Wszystko przez nieścisłości w raportowaniu zgonów: do oficjalnych statystyk wliczane są bowiem tylko zgony na koronawirusa ze szpitali. Śmierć w domu, więzieniu, zakładzie psychiatrycznym czy nawet domu opieki społecznej, nie są wliczane do ogólnej puli. Sytuacja powoli jednak się poprawia, a prezydent Macron ogłosił, że pierwszy etap znoszenia obostrzeń nastąpi 26 kwietnia, kiedy to do szkół wrócą uczniowie. Dużo poważniejsza sytuacja panuje w Szwecji. Trzecia fala pandemii wywiera tam coraz większą presję na obłożone już do granic wytrzymałości szpitale. Ministerstwo zdrowia apeluje o zachowanie dystansu, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, gdzie wskaźnik nowych infekcji jest jednym z najwyższych na...

rozwiń
265 reakcji
110
76
79
Podziel się
Komentarze (79)
16-04-2021
Ana
Nie straszcie już pracuje i mieszkam w Paryżu dajcie spokój tu jest pełno ludzi na ulicach ćwiczą biegają spacerują niektórzy już bez maseczek większość każdy na brodzie...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (79)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(79)
Ana
2 lata temu
Nie straszcie już pracuje i mieszkam w Paryżu dajcie spokój tu jest pełno ludzi na ulicach ćwiczą biegają spacerują niektórzy już bez maseczek większość każdy na brodzie nosi. Byłam na testach bo mnie zglosli jako kontak z covid nie to jak się tam testuje to jest cyrk szkoda się wypowiadać jak już coś to tam mzona się zarazić bo nikt na nic nie zwraca uwagi ! Ja nie wiem co mam myśleć o tej sytuacji nic mi się nie zgadza nie jest tak jak pokazują Paryż w tv polskiej jak to oglodam to szok tak jak by kraje straszyły sobą na wzjajem .
o co chodzi ?
2 lata temu
Przecież w Polsce proporcjonalnie to wychodzi więcej "ofiar" ?
Adam
2 lata temu
Nie słuchajcie już tej propagandy, oni myślą, że my nie mamy kontaktu ze światem. To już nie te czasy, że żyliśmy zamknięci tylko w Polsce. Ludzie mają rodziny w całej Europie i wiedzą jak jest w innych państwach. Tam nikt nikogo tak nie straszy w mediach jak u nas. W Polsce jest największa pandemia strachu.
Żenua
2 lata temu
A dlaczego korona występuje tylko w Europie? Co z Afryką? Tam powinno umrzeć kilkadziesiąt mln ludzi skoro wirus taki niebezpieczny lol
Uważny
2 lata temu
A agent Oskar twierdzi, że w Polsce i na Węgrzech!
Najnowsze komentarze (79)
Polak
2 lata temu
Co trzeba robić żeby zatrzymać wirusa ? Przestać czytać i słuchać takich bzdur pisanych przez takie pseudodziennikarzyny. Takich jak oni powinniśmy zacząć już teraz rozliczać za mnożenie strachu. To oni są w połowie winni tego całego smrodu
janiol
2 lata temu
Dla mnie to wszyscy Francuzi mogliby zejsc na covid..tak falszywy Narod jak zaden inny,,,wiec po co komu Francuzi?
Krakus
2 lata temu
Nikt nikogo nie ma zamiaru straszyć, Francja i Niemcy to tygiel wielu narodowości, tylko patrzeć jak imigranci przywloką następny syf. Osobiście jestem za tym by wszyscy przyjeżdżający do Polski jak nie mają testów byli odsyłani z powrotem do kraju z którego przyjechali i tak powinno być we Francji i Niemczech. Za bardzo pobłażliwie traktują przyjezdnych. Podobnie na granicach Polski, powinno być zero tolerancji i zamknięte granice dla imigrantów i emigrantów, zaszczepiony wjeżdża nie zaszczepiony wypad. Byłem sceptyczny dopóki znajomi na szczęście dalecy z którymi nie mam kontaktu padli ofiarami tego cholerstwa.
bodek
2 lata temu
Błędny rycerz p. Janusz Korwin Mikke ogłosił wczoraj w tvp Info że powinniśmy brać przykład z krajów takich jak Szwecja która nie wprowadza żadnych obostrzeń. Nie ma tam również żadnych zgonów na covid, orzekł. Przebudził się i rozpoczął już kolejną kampanię wyborcza nazywając min. zdrowia mordercą. Tym sposobem trafił, zapewne nie po raz pierwszy do tych którzy nie łączą skutków z przyczyną. Zauroczył kolejnych sympatyków, tym że potrafi się z władzą nie cackać .To jego sposób na osobisty sukces. Obrzucić błotem kogoś przed wyborami bo to działa na wyobraźnie jego wyborców a później bez żadnej odpowiedzialności przesypiać spokojnie najbliższe lata w ławach poselskich z przyzwoitą gażą. Najbardziej jednak drwi on z tych którzy oddają głosy na niego.
Polska jest
2 lata temu
w najgorszej sytuacji w Europie i na świecie. Nigdzie ludzie tak na świecie nie padają.
pół roku temu...
2 lata temu
liczy się sytuacja dzisiaj. W zeszłym tygodniu na 100 tys mieszkańców: Francja 3,79 zgonów, Szwecja 1,63 zgonów, Polska 9,6 zgonów. Co było to było a dzisiaj jest tak jak powyżej. Większość krajów wychodzi już na prostą a my tkwimy w tym szambie ciągle po uszy. Dodatkowo w niewiadomych? celach próbujemy tę sytuację zafałszowywać.
nurse
2 lata temu
zgadzam sie z Ana pracuje w szpitalu w Paryzu nie ma zadnej paniki na moim oddziale chirurgii sercowo-naczyniowej operuja jak zwykle , jak ktos napisal-przestancie ludziom mydlic oczy- Polacy sa wszedzie, pracuja i widza
Seneka
2 lata temu
Z jakiego rynsztoka bierzecie te bzdety do pisania pseudoartykulów???? Ile wam płaci who & soros group za zastraszanie ludzi ?????? Nie ma pandemii !!!! Jest plandemia i nieleczona nowa wersja grypy !!!!! Lekarzy którzy leczą jest zbyt mało bo większość czerpie wiedzę o wirusie z mediów głównego rynsztoka !!!!!
Stachu
2 lata temu
Gdyby w Polska miała 67,06 mln jak francja to w dniu dzisiejszym było by 109470 zmarłych z powodu COVID
antek
2 lata temu
bzdury
KAT
2 lata temu
W POLSCE umiera najwięcej ludzi-nie z powodu COVID-z powodu ludobójstwa
PIZMAK
2 lata temu
szybko ich dogonimy już czyński się o to postara
Liwski
2 lata temu
Przyjaciółka od 20 lat mieszka w Sztokholmie. Jak reszta mieszkańców, nie słyszała o tragicznej sytuacji związanej z „pandemia”. Życie toczy się normalnie. Służba zdrowia dziś normalnie. Ludzie chorują, leżą się, niektórzy umieraja. Jak W poprzednich latach. Jest zakaz straszenia ludzi koronawirusem. Maski uznawane sa za szkodliwe dla zdrowia i zarezerwowane dla służb medycznych, które sa w stanie wymieniać je co pop godziny. Nie ma kolejek do szczepień, bo generalnie mało kto o tym myśli. Ten portal zajmuje się straszeniem ludzi.
Vader
2 lata temu
Fatalnie to jest w pislandii. Klamczywiecki klamie na potege a tymczasem u nas najwyzszy wzrost cen od 17 lat w calej Unii. Za chwile 500 zl nie starczy na fajki.
...
Następna strona