bETxQhVM
bETxQhVQ
bETxQhVU
programy
kategorie
bETxQhVN

Kryzys na polsko-białoruskiej granicy. Łukaszenka: jeśli przesadzimy, wojna będzie nieunikniona

- Musimy dotrzeć do Polaków, do każdego i pokazać im, że nie jesteśmy barbarzyńcami. Nie chcemy konfrontacji – zapewniał Aleksander Łukaszenka, prezydent Białorusi w trakcie ostatniego spotkania ze swoimi urzędnikami. Przywódca Białorusi zapewnił, że nie chce doprowadzić do wojny w obliczu rosnącego napięcia między dwoma sąsiadami i w związku z trwającym kryzysem migracyjnym. – Jeśli przesadzimy, to wojna będzie nieunikniona i to będzie katastrofa. Rozumiemy to bardzo dobrze – zapewniał Łukaszenka. Prezydent Białorusi wezwał Niemcy do przyjęcia 2 tys. migrantów, którzy pozostali niedaleko granicy Polski i zarzucił unijnym urzędnikom, że odmawiają negocjacji ws. zakończenia impasu. Jego rząd będzie domagał się wpuszczenia migrantów do Niemiec, jeśli ci o to poproszą. Dodatkowo Łukaszenka zapewnił, że Białoruś organizuje loty powrotne na Bliski Wschód, choć przyznaje, że migranci "nie są zbyt entuzjastycznie nastawieni do powrotu". Unia Europejska oskarżyła...

rozwiń
1035 reakcji
86
541
408
Podziel się
Komentarze (408)
23-11-2021
andrzej 63
Nie przyszło Panu do głowy panie Łukaszenko ,że Polska i Niemcy po prostu nie chcą gościć ich u siebie. Jakim prawem rozporządza Pan tymi krajami i ich gościnnością...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (408)

Programy Wirtualnej Polski

bETxQhVZ
KOMENTARZE
(408)
andrzej 63
1 tyg. temu
Nie przyszło Panu do głowy panie Łukaszenko ,że Polska i Niemcy po prostu nie chcą gościć ich u siebie. Jakim prawem rozporządza Pan tymi krajami i ich gościnnością ?
Leszek
1 tyg. temu
Panie Lukaszenko i co Pan teraz zrobi? Przeciez Niemcy odmowili przyjecia imigrantow przebywajacych w Pana kraju! Jedno wyjscie tylko pozostalo, odwiezc tych ludzi do swoich krajow i przyznac sie oficjalnie do popelnienia bledu, ale mysle ze odwagi Panu zabraknie.
Zbigniew
1 tyg. temu
Ot Wańkawstańka kierownik kołchozu zabrał głos.Musi wiedzieć jedno że będą go sądzić w Hadze.
bETxQhWr
Stefan
1 tyg. temu
Łukaszenka ... DYKTATORZE !!!! A dla czego Polska czy cała UNIA, ma wpuszczać twoich gości do siebie ?!?!?!?!?!?
POlak
1 tyg. temu
Jeżeli obcokrajowiec z którym Polska nie ma podpisanej umowy o ruch bezwizowym chce wjechać do Polski, to tylko przez przejście graniczne z ważnym paszportem oraz wizą pobytową lub tranzytową jeżeli jedzie przez Polskę do innego kraju. Jeżeli ktoś chce dostać się do Polski przez las atakując Straż Graniczną kamieniami i gałęziami to jest przestępcą i nie ma prawa wjazdu do Polski. Tak trudno to Łukaszence zrozumieć ?
Najnowsze komentarze (408)
borizm
6 dni temu
Współczuję sytuacji, w jakiej się znalazła Białoruś i pan prezydent Łukaszenko, ale czego się spodziewać, gdy jest to kraj, na który od lat trwa nagonka i nakłada się sankcje? Przynajmniej jest to kraj niezadłużony w banku centralnym i niepodległy, który nie dał rozkraść swoich przedsiębiorstw i przemysłu i jest bardziej polski niż Polska. Tak trzymać!
Jozif
6 dni temu
Nie strasz gdyby nie Rosja czapkami nakryjemy .A po za tym to ty samozwaniec.
Księsna
6 dni temu
Barbarzyńca ,sprowadził migrantów velowo aby wywoĺac wojnę.chyba doskolale wie ze to będzie ostatnia wojna na ziemi po Hitlerze bedzie Lukaszenka
Jhxx
1 tyg. temu
Cytuję:Jeśli przesadzimy to będzie wojna.A kto przesadzil i przesadza jak nie Pan.Za mało Pan ma Omega3,6,7,9 i rozum szwankuje.Pamieci brak?oj brak!.
salamalejkum
1 tyg. temu
Dni kołchoźnika już policzone. Białorusini powstaną i skończy jak Kadafi czy Saddam.
kinawa
1 tyg. temu
Lukaszenko przeciez ty nie jestes prezydentem a chcesz dyrygowac z kolhozu.Moze inaczej ja ci bym zaproponowal zamkniecie granicy z bialorusia drogowa i kolejowa do odwolania az sie uspokoisz z migrantami i odeslesz z kad przylecieli.I tu bys dostal w banie od mordercy putina i chin i uwazaj lepiej oddaj wladze bialorusinom.
Agata
1 tyg. temu
A ja chcę jechać i żyć w Stanach. Domagam się wpuszczania, Panie prezydencie Stanów ku... Zjednoczonych
Człowiek
1 tyg. temu
Brak niezależnych mediów zagranicznych na granicy daje możliwości dla Białorusi i Rosji odwracania kota ogonem. To my jesteśmy winni zaistniałemu kryzysowi, to my traktujemy źle emigrantów, używamy siły, strzelamy, używamy granatów hukowych itp. Brak wiarygodnego przekazu medialnego to współczesna obrona przed głupotą, szkalowaniem naszego kraju i umacnianie bezkarności tych co są faktycznymi sprawcami tego stanu.
bETxQhWj
Jarek.
1 tyg. temu
Pieniądze za oszustwo łukaszenko wzią ,a teraz należało by zwrócić. No to jak będzie z tym zwracaniem pieniędzy, Panie Łukaszenko? Jest honor, czy nie wiemy co tojest?
dsdsavasdv
1 tyg. temu
polska powinna mieć broń atomową, oficjalnie lub nieoficjalnie w tajemnicy. Tylko wtedy będziemy bardziej bezpieczni.
Mick
1 tyg. temu
Łukaszenka nie jest prezydentem Białorusi, Polska jak i Unia Europejska nie uznaje jego prezydentury więc nie należy go tak tytułować. Skoro nie jest prezydentem to i określenie "przywódca" też nie powinno występować.
andy
1 tyg. temu
Wiemy co Łukaszenko gada szeptem do swoich ministrów. Ale mamy wspaniały wywiad!!!
Poltyczka Har...
1 tyg. temu
Przyjmijmy wszystkich a póżniej się sprawdzi kto zacz.
Marian
1 tyg. temu
Zaprosiłeś ich panie Łykaszenkos, to ich teraz gość u siebie, a nie szukasz głupich do wzięcia twoich zaproszonych gości. Może twój mocodawca Putin ich weźmie, przecież on ma duży obszar kraju o małym zaludnieniu.
...
Następna strona
bETxQhWL
bETxQhVS
bETxQhWS
bETxQhWT