programy
kategorie

Kurdyjski lekarz z Polski ostrzega migrantów przed przyjazdem. Apeluje do władz Iraku: ratujcie tych ludzi

Lekarz kurdyjskiego pochodzenia, od 40 lat mieszkający w Polsce, ostrzegł swoich rodaków, by nie podejmowali śmiertelnie niebezpiecznej podróży do Unii Europejskiej przez Białoruś i Polskę. Dr n. med. Arsalan Azzaddin codziennie pomaga migrantom z Iraku i Syrii, którzy trafiają do jego szpitala w Bielsku Podlaskim w ciężkim stanie – najczęściej z hipotermią, zapaleniem płuc, złamanymi kośćmi lub dużym odwodnieniem. Azzaddin w rozmowie z agencją Associated Press przyznał, że jego szpital przyjmuje od dwóch do pięciu migrantów dziennie, którzy potrzebują pilnej pomocy medycznej. Mężczyzna poprosił kurdyjski kanał telewizyjny, by pozwolił mu wystąpić w tamtejszych wiadomościach. Ostrzegł ludzi, by nie podejmowali ryzykownej podróży. Początkowo Azzaddin był oskarżany przez widzów o przyjęcie twardego stanowiska polskiego rządu, który nie ugina się i broni granicy kraju i Unii Europejskiej przed nielegalnym przekraczaniem granicy. Lekarz pojawił się więc w telewizji...

rozwiń
556 reakcji
483
15
58
Podziel się
Komentarze (58)
23-11-2021
1234Brawo dla tego Pana
zobacz więcej komentarzy (58)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(58)
1234
3 lata temu
Brawo dla tego Pana
alex
3 lata temu
w odróżnieniu od naszych celebrytów, pseudo polityków, mądrych inaczej, Pan Doktor jest nie tylko inteligentny ale i mądry, mówi prawdę i do tego wie o czym mówi. Pełen szacunek.
Kkk
3 lata temu
20 lat temu w Polanicy Zdroju pracował w szpitalu Syryjczyk ,który mnie przyjmował jako chirurg. Zrobił to napewno legalną drogą.
Anita
3 lata temu
Wspaniały człowiek, oby więcej takich ludzi (polskich ludzi) w kraju na Wisłą. Popieram Pana działalność absolutnie!
hmm
3 lata temu
Kochany z niego Człowiek.
Najnowsze komentarze (58)
Piotr Jankows...
3 lata temu
Ostaszewska Ochoojska Stuhr Szatan i reszta - agenci Łukaszenki. Dno
Fred
3 lata temu
Irak był kiedyś bogatym Krajem, najlepsi fachowcy z Polski wyjeżdżali pracować do Iraku. Ten kto zniszczył Irak powinien pomagać w odbudowie i przyjmować do swojego Kraju ludzi potrzebujących pomocy.
sum
3 lata temu
Wspaniały człowiek-Polak patriota
Zeb
3 lata temu
No i dobrze doktorek mówi tylko że trochę przesadził z tym że tam tylu wykształconych wśród nich jest. Po twarzach jakoś tego nie widać i zachowaniu też.
PL2021
3 lata temu
Ta z Pleya niech przeczyta co ma do powiedzenia ten Pan !!!
Trop
3 lata temu
Miałem kilka lat temu wypadek. Pogotowie przywiozlo mnie do szpitala, a tam jakiś beżowy stwór w fartuchu pyta mnie : jak się cujes. Ja mu na to że nie pozwolę się badać jakiemuś szamanowi z dżungli. On w krzyk ze on jest lekarzem. Ja mu na to że nie pozwolibym jemu leczyc mojego chomika. On w krzyk: ty być rasist. Ja: Alez tak, jestem rasistą i nie uważam ciebie za człowieka tylko za malpe, a małpa może skakać w cyrku a nie być lekarzem. Arab lekarz.....moze od biedy dla wielbłądów
Pogranicznik
3 lata temu
Po to są granice państw i przejścia graniczne, że je przekraczać LEGALNIE!!!
kaśka
3 lata temu
Mądry człowiek
krzyszto
3 lata temu
W ten sposób uratował życie co najmniej kilkuset imigrantom (liczbę tych, którzy zmarli w białoruskich lasach szacuje się na ponad 200 osób). Może zmniejszenie emigracji przez Białoruś życia nikomu nie wróci ale na pewno ci, którzy tak chcieli przedostać się do Niemiec będą ostrożniej podejmować swoje decyzje i może nawet zrezygnują.
asia
3 lata temu
..i to jest inteligentne i humanitarne podejscie do tej tragedii.
POlak
3 lata temu
Bardzo mądre słowa. Tymi kilkoma zdaniami pan doktor zrobił więcej aby zastopować tą migrację niż wszyscy polscy politycy razem wzięci.
AZYL ale na n...
3 lata temu
mądry gościu. Tak jak mówi jak coś sobą prezentują i będą żyć według naszych zasad i ciężko pracować to można takich przyjąć a nie leserów którzy na SOCJAL liczą takich mamy swoich DOŚĆ a wręcz za dużo. Nawet Deutsche mają ich powoli dosyć.
qwe
3 lata temu
Kilku codziennie do szpitala? To ilu przechodzi przez granicę i wędruje dalej?
Krzysztof
3 lata temu
tysiące emigrantów z Bangladeszu roznosi jedzenie i wszyscy ich chwalą.Ludzie z Ukrainy na budowach i w kasach sklepowych. Przyjechali i pracują. Takich zapraszamy
...
Następna strona