bGjTrGLE
bGjTrGLI
bGjTrGLM
programy
kategorie
bGjTrGLF

Makabryczne odkrycie w Dolinie Śmierci w Chojniach. Tona ludzkich kości z czasów II wojny światowej

Makabryczne odkrycie w Dolinie Śmierci w Chojnicach. Zakończono prace ekshumacyjne w miejscu masowej niemieckiej zbrodni ze stycznia 1945 r. W trzech jamach grobowych wydobyto tu niemal tonę ludzkich kości i rzeczy osobistych zamordowanych. Badania na miejscu prowadził gdański oddział IPN oraz biegli z Fundacji Przyjaciół Instytutu Archeologii i Etnologii PAN. Eksperci opublikowali zdjęcia i nagrania z prowadzonych prac. Wiadomo, że to miejsce masowego pochówku nawet kilkuset ofiar – w jamach zakopano szczątki od 100 do nawet 500 osób. Niemcy próbowali tuszować zbrodnię paląc ciała zabitych Polaków. Szkielety są przez to niekompletne i często nadpalone. Największa z jam obejmuje powierzchnię 9 m kw. Badacze znaleźli w niej ludzkie szczątki, drewno, węgle drzewne i rzeczy osobiste ofiar. Do tej pory odnaleziono aż 4250 artefaktów. Wśród nich medaliki z Matką Boską, krzyżyki, zegarki, obrączki, guziki, sztuczne zęby. Dzięki wykorzystaniu szlamowania (płukania...

rozwiń
97 reakcji
38
17
42
Podziel się
Komentarze (42)
20-07-2021
A Merkel
powiedziała kilka dni temu, że język niemiecki nie potrafi opisać tego nieszczęścia i zniszczeń do jakich doszło tydzień temu w zachodnich Niemczech ! Zapraszam do...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (42)

Programy Wirtualnej Polski

bGjTrGLR
KOMENTARZE
(42)
A Merkel
rok temu
powiedziała kilka dni temu, że język niemiecki nie potrafi opisać tego nieszczęścia i zniszczeń do jakich doszło tydzień temu w zachodnich Niemczech ! Zapraszam do Chojnic !!
Ciwers
rok temu
Tak nieszczęścia powodzi to wszyscy widzą i są załamani ale zbrodnie to już historia. Niestety Nie!! Niemcy mają problem bo tamte czasy są z nimi jak powietrze czy dzień czy noc pod ziemią pod wodą ono zawsze jest i nikt tego nie zmieni.
Stach.
rok temu
Etam...Niemcy to przecież taki cywilizowany naród. A tak na serio to najwięksi zbrodniarze i złodzieje w dziejach ludzkości.
bGjTrGMj
ghgh
rok temu
Trzeba zaprosic Pania Merkel - może wtedy zrozumie co Niemcy zrobili z Polakami - jakaś tam powódź to pestka
swieta madonn...
rok temu
co to jest tona do setek tysiecy ton chinczycy, ruscy, niemcy wymordowali 500milionow ludzi/pol miliarda/ i tym bandyta,morderca, bydlu, zakala ludzkosci nic sie nie stalo, malo pobieraja emerytury o ktorych 80% ludzi moze pomarzyc.
Najnowsze komentarze (42)
Juhas
rok temu
A PO tomkowie w Polskim Sejmie, neguja fakty na zlecenie
Tefv
rok temu
Po wojnie trzeba było niemcy zaorać posiac ziemniaki a naród niemiecki rozpędzić po innych krajach i tam powinni pracować na rzecz poszkodowanych i uczyć ich tak aby zawsze wiedzieli co ich dziadkowie w przeszłości zrobili, i to by była nauczka dla innych aby nie mordować, grabić-a tak po tylu latach niemcy twierdzą że to nie oni rozpętali wojnę, nie oni mordowali a jeszcze dostali pomoc i stali się jednym z silniejszych i bogatszych krajów w Europie
koziębiak mar...
rok temu
Zbliża się do nas kolejna podobna jeśli nie gorsza gehenna. Dzięki głupocie narodu i wybranemu przez niego rządowi mamy znowu szanse wkrótce zostać jak kiedyś samotną, otoczoną przez wrogów i nieprzyjaciół wyspą w regionie. Z szabelką w dłoni z piórkiem w d... i ręką w nocniku. I znowu polec , ale za to honorem.
Gjb
rok temu
Widać, że Polska to ciemny i katolicki kraj.
Witek
rok temu
Zbrodniarze to jedno, ale propaganda która wielu z nich doprowadziła do zbrodni to drugie. I niestety historia niewiele ludzi uczy, patrząc na goebelsowskie mechanizmy propagandy w telewizji publicznej w takich krajach jak Polska
oiuytr
rok temu
by odwrocić uwage od spraw codziennych następne wykopaliska będzie następne muzeum i cmętarz a żyjący po prace u Niemca
Pan Krzysztof
rok temu
A co w ekshumacjami w Jedwabnym?
Mądry esesman
rok temu
Dlatego Niemcy już nie napadają zbrojnie na inne państwa tylko przy wykorzystaniu szantażu finansowego i agentów typu TW Oskar zniewalają sobie kolejne państwa żeby pracowały na ich utrzymanie.
bGjTrGMb
j.g
rok temu
Czyli co dalej się będą upierali,że odszkodowania nam się nie należą?
Polak
rok temu
Posłowie z PO zapewniają, że Polakom żadne odszkodowania ani reparacje wojenne się nie należą. Jesteśmy jakoby gorsi od Żydów, Francuzów, Rosjan, Amerykanów. To Polska z ziem zachodnich płaciła reparacje ZSRR. Po co Polakom odszkodowania, no PO co? Dobrze, że nie płacimy emerytur dla SS-manów za ich ciężką pracę w w Warszawie, bo przecież z narażeniem życia walczyli z bandytami. Mało nie płaciliśmy Żydom 64 mld $ odszkodowań za to co ukradli i spalili im Niemcy z Austriakami. Na to Tusk chciał sprzedać nasze lasy. Polskie dzieci można było palić żywcem, albo gotować na nich zupę dla ich rodziców jak było w Działdowie. To byli przecież tylko Polacy, a Polskość to nienormalność jak mawia namiestnik cesarza.
mma
rok temu
z tymi długopisami to autor pojechał na grubo. Wyglada jakby szydził z ofiar tej zbrodni
sizif
rok temu
w Chojniach czy w Chojnicach ?
Tomek
rok temu
W Chojnicach a nie Chojniach
Kpina
rok temu
I te fryce nas pouczają o praworządności hahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahhahahaha!
bGjTrGMD
bGjTrGLK
bGjTrGMK
bGjTrGML