programy
kategorie

Naukowcy zaniepokojeni ''dziurą w kosmosie''. Tajemnica anomalii południowoatlantyckiej

Eksperci z NASA są zaniepokojeni rozwojem ''dziury w kosmosie'', czyli anomalią południowoatlantycką. Naukowcy zaobserwowali, że anomalia rozrasta się oraz dzieli na części. Anomalia południowoatlantycka jest to rozległy obszar rozciągający się od centralnej części Ameryki Południowej aż po południowo-zachodni brzeg Afryki. Obserwuje się tam zmniejszone natężenie pola magnetycznego Ziemi. Pole to jest swoistą tarczą otaczającą Ziemię, która chroni przed wiatrem słonecznym i promieniowaniem kosmicznym. Naukowcy nadal nie mają pewności, jak ta anomalia powstała oraz jak wpłynie na życie na Ziemi. Wiadomo jednak, że osłabione pole magnetyczne na tym obszarze zagraża satelitom oraz statkom kosmicznym np. Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdyż elektronika na ich pokładach ulec może awariom.

204 reakcje
88
65
51
Podziel się
Komentarze (51)
18-08-2020
maxA może to naturalne zjawisko występujące cyklicznie od milionów lat ?
zobacz więcej komentarzy (51)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(51)
max
3 lata temu
A może to naturalne zjawisko występujące cyklicznie od milionów lat ?
edi
3 lata temu
Czym będziecie straszyć za tydzień
Normalka
3 lata temu
Żadna anomalia, tylko zwyczajne przebiegunowanie, które wystepuje na Ziemi co kilkaset tysięcy lat i własnie teraz ma miejsce. Jakie bęa jego skutki? nikt nie wie, bo przy poprzednim nie było jeszcze homo sapiensów. Domyślamy sie tylko na podstawie skamienielin, że wygineła wtedy wiekszość gatunków zwierzat i roślin. I to nas prawdopodobnie czeka, dlatego covid strachu nam niestraszny.
mike
3 lata temu
Ma miejsc przebiegunowanie Ziemi a kulminacja przypadnie na przełom 2022-23.Południowy biegun magnetyczny przemieszcza sie z połnocy a północny zmierza z południa na połnoc.Przeszło 650 lat temu miało miejsce to samo zjawisko i jest to cykliczne.wiaze sie to z powaznym oslabieniem magnetyzmu ziemi oraz szeregu ekstremalnych zjawisk atmosferycznych (topnienie lodowców,tornada i traby w miescach gdzie wcześniej ich nie notowano)>wraz z topnieniem lodu uwalniane są w swiat dawne bakterie i wirusy.To co obserwowaliśmy 20,30 lat temu to było przygotowanie do tego procesu nie ma nic wspólnego z działalnoscia człowieka
don
3 lata temu
To może w końcu przestaną działać komórki kmputery telewizja i życie wróci do normy jak w 19 wieku
Najnowsze komentarze (51)
Kosmita
3 lata temu
Gdzie tu przełomowe odkrycie? Przecież te cykle trwają już miliardy lat. I na co ma dzisiaj wpływ to "przełomowe odkrycie"?
Memem
3 lata temu
I to nie było 5 obiektów ,tylko jeden duży
Memem
3 lata temu
Wy ślepi czy jak? Bo nie wierzę
merlin
3 lata temu
To Starlinki Musk'a
Rom
3 lata temu
To chyba wy macie cykliczne bule jader😀
Jedrek.
3 lata temu
Moze ruchy magmy wewnatrz ziemi slabną lub jądro stygnie.
Eskimos
3 lata temu
Mysle,ze ta anomalia ma swojego autora,tak jak susza w europie i powodzie w Chinach.Ci co nie lubia eurooejczykow i xhinczykow ,jak sie nazywaja?
mmm
3 lata temu
Greta? nie wiesz chyba o czym jest ten artykul
Barista
3 lata temu
Zapomnieliście dodać że szczęki im opadły, może kawy?
Mikwwww
3 lata temu
Co autor miał na myśli?
kibbi
3 lata temu
Jeżei ta anomalia zagraża satelitom to chyba pora by była aby marynarki wojenne USA oraz Wielkiej Brytanii zaatakowały n agresora z kosmosu :)
yugug
3 lata temu
rubbish
To tylko
3 lata temu
PRZEBIEGUNOWANIE ziemi, to prawda, dlaczego to ujawnili? - chyba jest naprawdę zle.
ozon
3 lata temu
To polski dwutlenek węgla wypala tę dziurę .