bFGQFmGI
bFGQFmGM
bFGQFmGQ
programy
kategorie
bFGQFmGJ

Nowa rzeczywistość w Afganistanie. Mieszkańcy Kabulu podejmują rozpaczliwe decyzje

Afganistan po opuszczeniu wojsk amerykańskich i dwutygodniowej ewakuacji mierzy się z nową rzeczywistością. Dla pozostałych w kraju obywateli okazuje się ona bardzo bolesna. Podstawowym problemem jest brak pieniędzy. Odkąd władzę w kraju przejęli talibowie, większość banków została zamknięta. W bankomatach w całym kraju brakuje gotówki. Tłumy mężczyzn ustawiły się w Kabulu przed placówkami banków, dzień po zakończeniu ewakuacji amerykańskich wojsk, by próbować wypłacić oszczędności. Brak pieniędzy uniemożliwia zakup niezbędnych towarów, a to zmusza ludzi do skrajnych decyzji. Jeden z Afgańczyków spotkany na ulicy przez reporterów agencji Newsflare przyznał, że wyprzedaje przedmioty ze swojego domu. Zdecydował się na to z głodu i braku pieniędzy. Handluje wszystkim, co ma: naczyniami, kocami, ubraniami, materacem. Jak tłumaczy, z zarobionych pieniędzy stać go na zakup czterech chlebów dziennie dla rodziny. - Jest coraz gorzej, nasz prezydent uciekł. Nasza...

rozwiń
695 reakcji
105
337
253
Podziel się
Komentarze (253)
01-09-2021
IWET
Jeśli wyśle się Afgańczykom pieniądze, to przejmą je talibowie kupując za nie broń i inny sprzęt, lub wysyłając ulokowanym w Europie zamachowcom. Dodam że Afganistan był...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (253)

Programy Wirtualnej Polski

bFGQFmGV
KOMENTARZE
(253)
IWET
9 miesięcy temu
Jeśli wyśle się Afgańczykom pieniądze, to przejmą je talibowie kupując za nie broń i inny sprzęt, lub wysyłając ulokowanym w Europie zamachowcom. Dodam że Afganistan był i jest najwiekszym odbiorcą pomocy z Europy i Ameryki, za te pieniądze decydenci kupowali luksusowe wille itp konieczne dobra. Szwecja przeznaczyła ok.430 mln euro, Niemcy jeszcze więcej, USA chyba w bilionach trzeba liczyć. Miłosierdzie bez rozumu jest GŁUPOTĄ.
tomi
9 miesięcy temu
No tak organizacje muszą im zapewnić pomoc humanitarną ,a lenie do roboty się wziąć i pracować na swój dobrobyt ,a nie dekadami z kałachami latać
Ciekawy
9 miesięcy temu
Buahaha... Miedzynarodowe organizacje MUSZĄ zapewnić im pomoc? A niby czemu? Chyba obowiązuje zasada wzajemności? Co Afganistan dał od siebie Światu?
bFGQFmHn
opty
9 miesięcy temu
cytowany Afgańczyk zapomniał dodać, że "nasza armia uciekła" :(
rem
9 miesięcy temu
Niech wam wasi wyzwoleńcy dadzą tak pięknie ich witaliście. Oj zapomniałem, oni umieją tylko zabijać.
Najnowsze komentarze (253)
Janek Kos
9 miesięcy temu
Pakistan i USA powinni za to wszystko zapłacić i płacić dalej - oni zakładali Taliban przeciw Ruskim. A Afgańczycy mogą wrócić do hodowli kóz. Bo analfabeta, który nic nie umie do niczego innego się nie nadaje - aha - kobiety mają rodzić dzieci ,a faceci się modlić cytując koran.
emigrant
9 miesięcy temu
Przed BAZE Wojskowa w Afganistanie przyjechalo na zardzewialym pikapie TRZECH brodziatych talibow z rozklekotanymi kalachami i cala baza wyposazona w czolgi, bron maszynowa, helikoptery i bron rakietowa poddala sie tym brodziatym dziadom. Przeciez wystarczylo zeby straznik z bramy strzelil raz a najwyzej dwa razy w te poobwijane szmatami brodziate lby i bylo by PO SPRAWIE. Maja to co chcieli i nie nalezy sie pomiedzy nich wtracac. Moga sie wymordowac pomiedzy soba do ostatniego.
karol
9 miesięcy temu
ministrze zdrowia oszołomie a gdzie mają maski i koronawirusa? ha ha ha
rico 77
9 miesięcy temu
Mieszkańcy Kabulu powinni podjąć decyzję żeby bronić się przed talibami ale im się nie chciało
Fru24
9 miesięcy temu
Panie Zucenberg jak sie panu śpi z miliardami usd na koncie podczas gdy inni przymierają głodem. Jak nie pomożecie to fala ruszy i wszyscy stracicie majątki.
Oddaliście
9 miesięcy temu
cały kraj Talibom, oswiadczając, że lepszy swój Talib niż obcy Amerykanin ! No to macie czego chcieliście i...niech Allach będzie z wami ! Acha... A na świecie...nikt na was nie czeka !! Żyjcie w swoim kraju i zmieniajcie go sami wg swojego widzimisię. A od świata...to się odwalcie !!
...
9 miesięcy temu
w Polsce też tak będzie, nie wierzycie? zobaczycie na własne na oczy to uwierzycie...
Adam gb
9 miesięcy temu
A gdzie są ich bracia w ,,wierze””...bogaci szejkowie ....niech otworzą swoje kraje, domy i sejfy na pomoc dla uchodzców ...i niech teraz odpowiedzą za szkolenie i popieranie terroryzmu na świecie...
bFGQFmHf
tfffue
9 miesięcy temu
Tyle lat Afganistan był sztucznie podtrzymywany przy życiu przez pompowanie miliardów dolarów. Tylko na co poszły te wszystkie pieniądze?! Bo na pewno nie w rozwój gospodarczy i przemysł. Podobno Afganistan ma ogromne złóża litu, miedzi czy kobaltu i niektórzy twierdzą, że gdyby zaczęto je wydobywać to Afganistan byłby drugą Arabią Saudyjską! Więc skoro tylu Afgańczyków ma piekielnie źle pod nowa władzą to niech biorą broń po jankesach i walczą z Narodowy Frontem Oporu, który ma jaja postawić się talibanom. Lud niby wojowniczy a siedzą jak pieski pod płotem i skomlą o pomoc!!!
Niestety
9 miesięcy temu