programy
kategorie

Panika na lotnisku w Kabulu. Tłumy próbują uciec ze stolicy Afganistanu

Panika na płycie międzynarodowego portu lotniczego w Kabulu. Tysiące zdesperowanych osób próbowało uciec ze stolicy Afganistanu po tym, jak zajęli ją talibowie. Loty komercyjne zostały tu zawieszone po wybuchu kilku strzelanin, a to odcięło możliwość ucieczki setkom przerażonych osób. Na nagraniu z niedzieli w nocy (15 sierpnia) widać dziesiątki osób, które chcą dostać się pokłady stojących samolotów. Ewakuacje były kontynuowane lotami wojskowymi. Ambasada USA zawiesiła swoją działalność i ostrzegła Amerykanów, by nie kierowali się na lotnisko, a schronili na miejscu. Jednocześnie amerykańscy urzędnicy poinformowali, że próbują zabezpieczyć międzynarodowy port lotniczy w Kabulu, by umożliwić bezpieczną ewakuację dyplomatom USA, ich rodzinom i swoim sojusznikom. Z tej pomocy chcą skorzystać tysiące Afgańczyków, którym przysługują specjalne wizy imigracyjne. W ciągu dwóch ostatnich tygodni do USA przybyło blisko 2 tys. osób z takimi dokumentami. Z Kabulu...

rozwiń
170 reakcji
17
30
123
Podziel się
Komentarze (123)
16-08-2021
mgrPomyślcie co się stanie jak Polska będzie potrzebować pomocy! Nogi za pas i nie ma ich!
zobacz więcej komentarzy (123)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(123)
mgr
3 lata temu
Pomyślcie co się stanie jak Polska będzie potrzebować pomocy! Nogi za pas i nie ma ich!
zasa
3 lata temu
Sajgon 10 razy szybciej. Jutro Taliby zaczną ostrzeliwać lotnisko i samoloty. Masakra Bidena.
Espumisano
3 lata temu
Amerykanie upokarzają się na każdym kroku. Gdzie nie pojadą, to zostawią większy burdel niż zastali. A demokracji sami powinni się uczyć. Tylko jedna partia ma poparcie mediów i tylko jedna partia ma pełną wolność słowa.
endi74
3 lata temu
mieć takiego sojusznika... teraz sprzyjający sojusznikowi zostaną w sposób iście średniowieczny...
suzi
3 lata temu
oto obraz do czego prowadzi religia! obojętnie jaka. Światu potrzebna jest nowa epoka oświecenia. Każda religia powinna zostać zakazana i zabroniona, ludzie mają się rozwijać naukowo i umysłowa. Wiara w bożków prowadzi tylko do bólu i cierpienia małych bezbronnych dzieci na całym świecie, i taka jest prawda.
Najnowsze komentarze (123)
Glin
3 lata temu
Po co te tłumy na lotnisku? Gdyby te tłumy poszły na Talibów to by ich zadeptali. Więc na co czekają? Na darmowe życie u Angeli??
Bella
3 lata temu
Też zauważyłam, że tylko młode byczki chcą uciekać. Gdzie dzieci i kobiety?
Bella
3 lata temu
Też zauważyłam, że tylko młode byczki chcą uciekać. Gdzie dzieci i kobiety.
dziwne
3 lata temu
przyjrzyjcie się zdjęciom - uciekać chcą tylko same młode byczki. Gdzie te prześladowane kobiety ? gdzie dzieci ???
gosia
3 lata temu
może jestem małostkowa, ale czy zauważyliście,ze tam na tym lotnisku są sami młodzi mężczyźni? z telefonami? nie ma kobiet z dziećmi...., a przecież to one powinni uciekać pierwsze...? a młodzi mężczyźni bronić swojego kraju nie powinni?
Luna
3 lata temu
Tragedia dla tych ludzi a muzyczka leci
Poznaniak
3 lata temu
Tak OTO pryska MIT potegi USA, nie ma co liczyc na protestanckie masonskie szatanskie USA tam ogon merda psem, syf w tym USA rozdaja dolary jak prezerwatywy w Afryce, to juz jest kres tego imperium chyba ze Rozpetaja III wojne swiatowa czeba ich bacznie obserwowac
SS20
3 lata temu
Amerykańskie wojsko w ciągu 2 godzin jest w stanie przemieścic się z terenu Polski do Rammstein w Niemczech. Takie to jest wojsko!
SS20
3 lata temu
Amerykańskie wojsko w ciągu 2 godzin jest w stanie przemieścic się z terenu Polski do Rammstein w Niemczech. Takie to jest wojsko!
realista
3 lata temu
To są skutki łączenia polityki i gospodarki z wiarą w żydowskiego Boga
MŁODA POLSKA
3 lata temu
USA to ma być ten sojusznik który ma nas obronić przed Rosją? Jak banda pastuchów z kałachami przepędziła ich z Afganistanu. Wojska USA porzuciły afgańskich sojuszników uciekając w popłochu pozostawiają tyle sprzętu i amunicji które wpadną w ręce talibów za taką ilość sprzętu wojskowego kazali by nam płacić miliony dolarów. A czy hipotetyczny konflikt z Rosją nie jest wymysłem naszych polityków aby usprawiedliwić wydanie miliardów z naszych podatków na broń z USA? Dlaczego tak chętnie nie wydają pieniędzy na zakup broni w naszym polskim przemyśle zbrojeniowym? Zresztą gdyby Rosja miała plany ekspansji to nie budowała by rurociągów NS-1 i NS-2 bo jest oczywiste że w razie konfliktu z polską pomimo że nie mogli byśmy się przed nimi obronić to łatwo mogli byśmy zniszczyć te rurociągi które są bardzo ważne dla gospodarki Rosji.
......
3 lata temu
Jak widać amerykanie zaopatrując w broń Afganistan pomogli Talibom którzy przejmują bez walki całe uzbrojenie. Dzięki Biden i Ameryko. Szkoda tylko tych którzy tam zgineli. Niedługo pewnie zbierze się rada NATO i wyśle Polaczków do ratowania sytuacji w tym rejonie. Gdzie cały świat gdzie Ameryka.
Tu i teraz
3 lata temu
w przypadku ataku na Polskę , Amerykanie będą pierwsi uciekać ...taki to wojowniczy naród...
Tu i teraz
3 lata temu
i jak tu ufać Amerykanom ?...tylko głupcy robią z nimi interesy
...
Następna strona