programy
kategorie

Piraci drogowi na celowniku drogówki

Mundurowi ze Strzelec Opolskich, 5 jednostek policji ze Śląska oraz funkcjonariusze Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego przeprowadzili szeroko zakrojoną akcję walki z piratami drogowymi na drodze DK 88. 242 kierowców popełniło wykroczenia drogowe, z czego 211 przekroczyło prędkość. Funkcjonariusze odzyskali również przywłaszczone auto, zatrzymali jednego pijanego kierowcę oraz odkryli niezgodne z prawem zmiany wskazań licznika. Reszta wykroczeń dotyczyła niestosowania się do znaków drogowych. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa na ruchliwej drodze DK 88.

148 reakcji
27
67
54
Podziel się
Komentarze (54)
11-09-2020
cotoPrzerażające nagranie????
zobacz więcej komentarzy (54)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(54)
coto
4 lata temu
Przerażające nagranie????
Przerażający
4 lata temu
jest tylko "dziennikarz" - autor tytułu.
Kiedy
4 lata temu
akcja ws. rowerzystów? Przepisy mają gdzieś, bo są bezkarni i dobrze o tym wiedzą.
Kierowca
4 lata temu
171 to jest na autostradzie a4. Nie ma takiego odcinka na KD88 co ma 2 pasy ruchy oddzielone pasem zieleni i barierkami. na nagraniu widać znak zjazd z autostrady a oni piszą o DK88 śmiech....
123nico
4 lata temu
"Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa na ruchliwej drodze DK 88..." - ktoś w to uwierzył??? Podstawowym celem jest budżet. bezpieczeństwo tylko przy okazji, ale bez jakiegoś ciśnienia.
Najnowsze komentarze (54)
ambroży
4 lata temu
Wariaci drogowi do dzieła,walic w drzewa zwiększając szybkośc a unikniecie mandatow a i ksiadz zarobi,
qqqq
4 lata temu
w austrii kara za nagrywanie to 25 tys EUR , czy przyglu..py wiedza i rozumieja dlaczego, ano dlatego, że jest ochrona prywatności, i nie ma osobistych porachunków czy zemst, Nagrywa tylko policja i nie lamie prawa , to podstawa, filmy do policji to pomylka , policja powinna pracowac a nie stac pokrzakch , tak wyglada demokracja , a to cięgle UBkracja
hen
4 lata temu
dlaczego na filmie są napisy
AO-P-ń
4 lata temu
Hm... a gdyby tak odebrać kierowcom możliwość decydowania z jaką maksymalną prędkością będą jechać. Gdyby powiązać maksymalną dopuszczalną prędkość samochodu z jego lokalizacją - wg wskazań GPS. Wiadomo, że na autostradach można maksymalnie 140 km/h, na drogach szybkiego ruchu 130 km/h, na pozostałych 90 km/h (chyba, że znaki mówią inaczej), w terenie zabudowanym 50 km/h, itd... Co stoi na przeszkodzie by w nowo produkowanych autach powiązać maksymalną prędkość z jaką porusza się auto z jego lokalizacją w GPS ? To pewnie wielu "kierowcom" się nie spodoba, ale wyeliminowałoby z ruchu wariatów, którzy pędzą np. 170 km/h autostradą lub przekraczają dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Po co produkować samochody, które mogą jechać szybciej, niż na to pozwalają przepisy ruchu drogowego ?
Ci piraci
4 lata temu
ledwie są w stanie wyprzedzić tych jadących wolniejszym pasem. Czyżby i tamci jechali po 180-190km/h??? Zwłaszcza busy i ciężarówki??? A może zoom 20x robi robotę?
SWK
4 lata temu
Nagrywanie na 17x czy 20x zoomie i na odległości 100m czy 200m jak instrukcja producenta mówi wyraźnie że aby pomiar był wiarygodny to odległość między pojazdami nie może być większa niż 50m więc tak duży zoom odpada jak i odległość na jakiej jest dokonywany pomiar musi być odpowiednio dłuższa. Skoro od kierowców wymaga się przestrzegania przepisów to niech kontrolujący również to robią (w tym wypadku przepisy dotyczące prawidłowego dokonywania pomiaru określone przez producenta sprzętu)
motonita
4 lata temu
A dlaczego pokazują tylko samochody? Przecież zawsze na naszych drogach najszybciej jeżdżą i najczęściej przekraczają dozwoloną prędkość motocykliści! Zawsze internauci w swoich komentarzach rozpisują się z uwielbieniem n.t. motocyklistów: "dawcy", "kolejnego idioty na motocyklu mniej" itp. Czyżby to nie była prawda???!!!! No proszę, napiszcie coś kierowcy samochodów - zawsze jeżdżący prawidłowo.
RollNick
4 lata temu
Przerażająjąjące! ZaAaAacząłem się Jąjąkakać.
bodzio
4 lata temu
KARY x 2 minimum,to wtedy Piraci zwolnią,ZABOLI.
bodzio
4 lata temu
Za małe KARY,PIS boi się Suwerena,Lepiej niech ludzie Giną,
przerazacz
4 lata temu
Przerażający to jest umysł dziennikarza
maxxx
4 lata temu
dali by spokój i zaczęli łapać prawdziwych piratów, nieopodal mojego domu każdej nocy urządzane są nielegalne wyścigi, kilka dni temu zginał przechodzień , auto jechało ponad 120km/h w zabudowanym, a policji nigdy tam nie widziałem. Za to widziałem policyjne bmw jadące /ochraniające/ za ciężarówką oblepioną odrażającymi zdjęciami martwych płodów ludzkich.
janek
4 lata temu
i to jest metoda? Szczucie, prowokowanie i zajezdzanie na zderzak?! oni są tyle warci co ta ekipa z filmu drogówka! c iula nie ludzi sprawia ze czujecie sie silniejsi i lepsi...Tempy swiat
qperNIK
4 lata temu
Przecież to jakiś policyjny kant. W 30 sek filmiku. Samochód jedzie z porównywalną prędkością do pozostałych a wyświetla się 172km/h. Pomijając iż na oko widać, że jest znacznie wolniej, to by znaczyło że wszyscy jadą minimum 165km/h. Policja oszukuje ludzi i naciąga na mandaty.