bESKHiRM
bESKHiRQ
bESKHiRU
programy
kategorie
bESKHiRN

Przemyca imigrantów do Europy. Zarabia nawet 100 tysięcy dolarów rocznie

Przemytnicy ludzi wciąż szukają chętnych i zdesperowanych osób, które za wszelką cenę próbują uciec z Bliskiego Wschodu i dotrzeć do Europy. Nie liczy ich życie, liczy się zysk. Brytyjski nadawca "Sky News" rozmawiał z jednym z przemytników z prowincji Irbil w Iraku. W opublikowanym przez agencję Associated Press wywiadzie, mężczyzna przyznał, że na nielegalnej działalności zarabia 100 tys. dolarów rocznie. Anonimowo potwierdził, że przemytniczy biznes "nie zatrzymuje się". Szlaki przemytnicze rozpoczynają się w Turcji i Iraku i kierują na północ do Białorusi lub na zachód przez morze do Grecji i Włoch. - Przerzucamy ludzi np. do Wielkiej Brytanii z Francji przez Dunkierkę, gdzie umieszczamy ich na łodziach – ujawnił w wywiadzie. - Łodzie mieszczą 5 osób. Wzmacniamy je metalowymi prętami, silnikiem i możemy wtedy wysłać na nich 15-20 osób – dodał. W ostatnich tygodniach tysiące osób kierowało się na Białoruś, chcąc przedostać przez Polskę do Unii Europejskiej....

rozwiń
93 reakcje
7
44
42
Podziel się
Komentarze (42)
25-11-2021
ProkuratorPowinni wszystkich zlapanych przemytnikow, od razu zamykac na minimum kilka lat plus przepadek mienia.
zobacz więcej komentarzy (42)

Programy Wirtualnej Polski

bESKHiRZ
KOMENTARZE
(42)
Prokurator
4 dni temu
Powinni wszystkich zlapanych przemytnikow, od razu zamykac na minimum kilka lat plus przepadek mienia.
Marta
4 dni temu
Migranci jak im źle w swoich krajach to powinni w nich walczyć o lepsze jutro dla swoich dzieci tak jak nasi dziadowie i ojcowie. Za przemytników płacą tyle co Polak w 10 lat zarobi. Jak już dotrą to mamy ich utrzymywać? Młodzi silni tylko przestępstwem się parają.
halo
4 dni temu
Fajne myślenie. Zamiast pracować rozwijać swój kraj i swoją rodzinę , to najlepiej zwalić się komuś do domu.
bESKHiSr
Dziennikarz
4 dni temu
Kamieniem i laserem w twarz a Frasyniukiem i Ochojska w plecy. Nie jest latwo bronic granicy Polski.
przez Polske ...
4 dni temu
A Polska to nie UNIA
Najnowsze komentarze (42)
aaaaaaaa
wczoraj
migranci powinni złożyć reklamacje do tego przemytnika.....
Gocha2
wczoraj
Home sweet Home tak trzymać! trzeba się cieszyć tym co się już ma i tyle a nie narzekać na tych co nie chcą zbyt wcześnie iść do Allaha lub Boga
Darek
wczoraj
Najwięcej do powiedzenia mają Ci którzy w pupie byli i kupę widzieli. Dla was przeżycie tygodnia na pustyni w namiocie było by morze lekarstwem na głowę. Ci ludzie Kurdowie walczyli z Sadamem , walczyli z Talibami .i walczyli z Turkami. .Walczyli ramię w ramię z Amerykanami i Polakami którzy wypieli się na nich . Teraz nie mają na pustyni na którą są wygnani żadnych szans na cokolwiek.
Uległa
2 dni temu
Ludzie wytłumaczcie mi dlaczego desperacji próbujący dostać się do Europy (płacąc tyle kasy) nie kupią po prostu biletów lotniczych pod byle jakim pretekstem choćby zwiedzania Niemiec czy innego kraju z podobnym socialem, a podkreślę nie tylko Niemcy w Europie mają dobry social, a wszyscy desperacji tam się pchają.
Buc19
2 dni temu
Imperium rzymskie w 4 wieku nie zostało pokonane militarnie tylko uchodźcy jak obecnie Doprowadzili do całkowitego rozkładu najbardziej cywilizowanego i rozwiniętego terenu na świecie!!!!!!! Historia się powtórzyła przez socjal i durnych polityków !!
Bravo4
2 dni temu
Przyszłość buduje się we własnym kraju. A nie ucieka do Europy.
tom
2 dni temu
każdy przemytnik powinien zostać postawiony przed sąd np ; za zdradę kraju albo za szpiegostwo , na rzecz innego kraju!!! Od razu do więzeinia na grube lata np od 6 lat wzwyż a nie żadne wyroki w zawiasach!!
Ula
3 dni temu
Migranci sa w potrzebie i mozna ich sytulacje zrozumirc.ale gdy dostana sie do niemiec czy innych panstw ue, to Jak pozniej dziekuja danemu panstwu ,gwsltami ,kradzieza okradaj domy kazdy Dom potrafia kilka razy przez 2 lata okrasc sa perfidni wyrafinowani tylko legna sie Jak szczury dostana gory Euro chodza spaceruja calymi dniami a niemcy i inni europeczycy zapierfzielaja na nich. Nie Maja wdziecznosc im sie wszystko nalezy. Nie rozumie tego to Jak jakis Horror cala Azja przyjdze do Europa bedzie czarno za niedlugo.
bESKHiSj
obywatel
3 dni temu
"przez Polskę do UE" - tym sposobem dowiedziałem się, że Polska już nie jest członkiem UE. Taka jakość polskiego dziennikarstwa?
Van dam
3 dni temu
kto ma ich zamknąć?
Hesla
3 dni temu
Powiem tak, przemyt opłaca się i tą kwotę powinno się przemnożyć razy 4. Zarabia się rocznie około 0,5 miliona dolarów.
Beka
3 dni temu
Jakoś tak tak dziwnie się składa że uciekają z krajów muzułmańskich do chrześcijańskich, nigdy na odwrót. W krajach muzułmańskich państwem rządzi starszyzna czyli przywódcy religijni to daje gwarancję że państwo nie będzie się rozwijać.
Król wirus
3 dni temu
A skąd oni mają 30 tyś $ 🤔 to może ja pojadę do Iraku czy Afganistanu sobie dorobić. Ja nie mam takich pieniędzy A uchodźcy mają. Dziwne. Ja też chcę mieć 30 tyś $!!!
Ttttttt
3 dni temu
Polska się przygorowala. Jest tak dogo że tylko dzieci trza robić bo inaczej nie stać np prad i gaz a co dopiero na ryż
bESKHiSL
bESKHiRS
bESKHiSS
bESKHiST