bGMkOomY
bGMkOonc
bGMkOong
programy
kategorie
bGMkOomZ

Rekordowa temperatura w Arktyce. Naukowcy o konsekwencjach upałów na Syberii

38 stopni Celsjusza – tyle odnotowano w rosyjskim Wierchojańsku 20 czerwca 2020 r., w trakcie fali upałów na Syberii. Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO) podała właśnie, że to nowa rekordowa temperatura odnotowana w Arktyce. Eksperci z WMO przyznali, że to temperatura "bardziej pasująca do Morza Śródziemnego niż Arktyki". Zarejestrowano ją w momencie, gdy fala upałów przetoczyła się przez Syberię, rozciągając na północ od koła podbiegunowego. Średnie temperatury w regionie były tu do 10 st. C wyższe niż zwykle. To odegrało kluczową rolę w pożarach lasów, utracie lodu morskiego i globalnych wzrostów temperatury, które doprowadziły do tego, że ubiegły rok był jednym z trzech najgorętszych w historii. - Arktyka, jak ciągle powtarza WMO, jest jedną z najszybciej ocieplających się części świata. Ociepla się ponad dwa razy szybciej, niż wynosi średnia globalna – powiedziała Clare Nullis ze Światowej Organizacji Meteorologicznej. WMO uważnie przygląda się...

rozwiń
169 reakcji
26
81
62
Podziel się
bGMkOonb
Komentarze (62)
16-12-2021
qwertyDopiero co pokazywali fotki z Jakucji i rozpisywali się jakie to tam panują potworne mrozy. Teraz znowu że upały. Zdecydujcie się może czy mrozy czy upały, co?
zobacz więcej komentarzy (62)

Programy Wirtualnej Polski

bGMkOonl
KOMENTARZE
(62)
qwerty
rok temu
Dopiero co pokazywali fotki z Jakucji i rozpisywali się jakie to tam panują potworne mrozy. Teraz znowu że upały. Zdecydujcie się może czy mrozy czy upały, co?
Eryk von Osva...
rok temu
Fajnie, może znów Grenlandia będzie zieloną wyspą.
Francuz
rok temu
To oznacza, że dla ratowania planety trzeba zaszczepić ni 75% ale co najmniej 90% populacji.
bGMkOonD
bez szyderstw
rok temu
Nawet linki do swoich wypocin cenzurujecie? No w sumie też bym się wstydził:)
Mariusz
rok temu
Ciekawe że podają rekordy ciepła w miejscach gdzie powinno być zimno. Niech teraz dla równowagi podadzą rekordy zimna gdzie powinno być ciepło. Przyroda zawsze dąży do równowagi. Nigdy odwrotnie.
Najnowsze komentarze (62)
Scyta ..
rok temu
Rosjanie to dopiero mają raj .Chcą mrozy to mają mrozy ,chcą gorąco mają gorąco .To tak jakby paktowali raz z diabłem a raz z bogiem .Podobno nad Rosją słońce nigdy nie zachodzi .
max
rok temu
Kolejne klimatyczne bzdury. Klimat ociepla sie bo taka ma naturę a ociepla sie (w tym cyklu) od 20 tysięcy lat.
obserwator
rok temu
Byc moze Grenlandia bedzie Greenladia.
str
rok temu
Kolejny sukces pisu. To przez komunę było tam zimno, a teraz proszę, ciepło jest.
Adelajda
rok temu
BędzieNamPiździec - ojBędzie - jak nie nam to naszym dzieciom, wnukom i już na pewno (na 100%) prawnukom.
Adelajda
rok temu
BędzieNamPiździec - ojBędzie - jak nie nam to naszym dzieciom, wnukom i już na pewno (na 100%) prawnukom.
pik
rok temu
łgarstwo jakich mało. Biegun południowy -80 st C. rekordowy mróz od 30 lat. Syberia obecnie -50 st.C Latem jest ciepło ,zimą zimno. i tyle .Brednie klimatyczne służą do utrzymania społeczeństw w ciągłym stanie strachu. Podobnie jak "omikron", który jest łagodną mutacją. Macie się bać!!!!!
wert
rok temu
W 1979 roku latem byłem w Nowosybirsku i rozległych okolicach - a temperatura przekraczała + 42 st C. To nie był jeden dzień - to trwało ponad miesiąc.Po piasku na boso przejść nie było możliwe.Identycznie jak na Saharze . Może tak być ,że Syberia zamieni się poziomo miejscami z jakąś inną częścią naszego globu.
bGMkOonv
panel wiatrow...
rok temu
Badacze badali na potrzeby producentów całej gamy tych pseudo ekologicznych gówien które będą nam wciskać jako ratunek przed globalnym ociepleniem. A gdzie się podziała dziura ozonowa ????? Moja stara lodówka Polar z freonem działa do tej pory, a kupując nowoczesną ekologiczną bez freonu, od sprzedawcy dowiedziałem się że ta to ok 5 lat może wytrzyma. I gdzie tu ekologia jak produkują tego gówna 10 razy tyle ??????? I to nie tylko lodówek. Normalna manipulacja handlowa tak jak spisek żarówkowy.
alek
rok temu
co za bzdury nie mozna juz czytac waszych wypocin chcecie ludzi utrzymac w strachu ale ludzka swiadomosc z wrasta wiec macie po zamiatane gady
0-o
rok temu
W końcu się wyda co ukrywają przed światem na biegunach. Oj wyda się..
Kali
rok temu
Temperatura wzrośnie , śniegi się roztopią i wrócą dinozaury.
Jony
rok temu
jedno proste pytanie - i co my z tym zrobimy ?
loool
rok temu
i po co bić pianę co było w tamtym roku... analizujecie co będzie w tym i następnych. i przestańcie wreszcie robic czarny pijar...
...
Następna strona
bGMkOonX
bGMkOone
bGMkOooe
bGMkOoof