Mateusz Ratajczak

RODO batem na telemarketerów. Wystarczy jedno słowo i się odczepią

Telemarketerzy męczą Polaków telefonami, często nie mówią nawet, z jakiej firmy dzwonią i skąd mają nasz numer. - Żeby ich namierzyć, wystarczy ich numer telefonu. Ale musimy poprosić o pomoc w udostępnieniu danych danego operatora telekomunikacyjnego - mówił w programie "Money. To się liczy" wiceminister cyfryzacji dr Maciej Kawecki. Przypomniał też, że po wprowadzeniu RODO mamy prawo zażądać od danej firmy, by usunęła nasze dane ze swojej bazy. Do Urzędu Ochrony Danych Osobowych od 25 maja wpłynęło na nachalnych telemarketerów 2,5 tysiąca skarg, podczas gdy w całym ubiegłym roku w sumie 3 tysiące - wyjaśniał Kawecki.

Więcej wideo
Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 26.06Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 26.06
Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 25.06Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 25.06
Tłit - Marta GolbikTłit - Marta Golbik
Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 24.06Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 24.06
Tłit - Radosław FogielTłit - Radosław Fogiel
Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 23.06Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 23.06
Tłit - Mirosław RóżańskiTłit - Mirosław Różański
Wybrane dla Ciebie