bGZjzdvU
bGZjzdvY
bGZjzdwc
programy
kategorie
bGZjzdvV

Rosyjskie bombowce nad Białorusią. Pokaz sił 60 km od polskiej granicy

Rosja kolejny raz wysłała na Białoruś bombowce Tu-160, zdolne do przenoszenia broni jądrowej. To drugi dzień wspólnych ćwiczeń wojsk sojuszników. Misja powietrzna Rosji na Białorusi jest postrzegana jako silny pokaz poparcia Moskwy dla działań Mińska w obliczu międzynarodowego sporu i kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej. Białoruskie MON podało, że w ramach wspólnych ćwiczeń białoruskie myśliwce symulowały przechwycenie, a także ćwiczyły przeprowadzanie ataków bombowych. Strona białoruska podkreśliła, że takie ćwiczenia będą odbywały się regularnie. Manewry miały miejsce na poligonie w pobliżu miasta Różana. To ok. 60 km na wschód od granicy z Polską. Polskie i międzynarodowe służby monitorują sytuację. W środę premier Morawiecki i przewodniczący Rady Europejskiej spotkali się w Warszawie, by rozmawiać o kryzysie na granicy polsko-białoruskiej. Charles Michel powiedział później, że "sytuacja jest poważna i trzeba działać szybko". - Wobec takiego...

rozwiń
47 reakcji
11
11
25
Podziel się
bGZjzdvX
Komentarze (25)
12-11-2021
ProstePytaniakiedy Rosja zapłaci Polsce odszkodowania za prawie 200 lat okupacji, miliony wymordowanych Polaków, grabieże i za ponad 70 tys km2 ukradzionego w 1945 r terytorium RP?
zobacz więcej komentarzy (25)

Programy Wirtualnej Polski

bGZjzdwh
KOMENTARZE
(25)
ProstePytania
rok temu
kiedy Rosja zapłaci Polsce odszkodowania za prawie 200 lat okupacji, miliony wymordowanych Polaków, grabieże i za ponad 70 tys km2 ukradzionego w 1945 r terytorium RP?
przy.POminamy
rok temu
-nasz człowiek w Warszawie - tak o tusku kremlowska gazeta napisała i to nie jest żaden hejt, tylko fakt
jajcarz
rok temu
Mam nadzieję,że polskie służy dozoru przeciwlotniczego zauważyły ten fakt nie czekając na rosyjskie informacje i poczyniły odpowiednie przygotowania naszego systemu obrony he,he przeciwlotniczej.
bGZjzdwz
olo
rok temu
Te loty świadczą o tym ,że tak de fakto Białoruś znajduje się pod pełną kontrolą Rosji a armia Białorusi weszła w skład armii FR z określonymi zadaniami w doktrynie wojennej FR. Jest to kolejne zaskoczenie dla analityków z państw zachodnich . Świdczy to o tym ,że Putin odrobił lekcję z wydarzeń na Ukrainie w 2014 r. Kolejny raz po Krymie zachód dał się ograć . Ten wywołany kryzys z emigrantami na granicy Polsko Białoruskiej to akcja pozorowana ,zasłona dymna dla faktycznych procesow kończących przejęcie pełnej kontroli nad strukturami państwa Białoruskiego przez FR. Dopina się ostatnie uzgodnienia a jak się je skończy emigranci sie "rozpłyną". W społeczeństwie Białoruskim powstanie przekonanie ,że musimy trzymać sie "większego brata" bo inaczej zachód nas zniszczy.
leos
rok temu
Bombowce to przeżytek tak jak koń
Najnowsze komentarze (25)
pytek
rok temu
a nasi znowu lecą na litwę. To co tam mają pokazywać. Siłę Nato czy gołe tyłki. i 40 km od granicy ruskiej
pytek
rok temu
a kiedy Szwecja odda to co zagrabiła podczas tzw potopu??????
kozi pasterz
rok temu
nie mamy takich dlugich motyk wiec trudno bedzie je stracic
Polak
rok temu
Jak już leci niech walnie jakimś bombki na Warszawę
Tim
rok temu
A gdzie ćwiczenia Polska-Nato? Czy jest jakiekolwiek wsparcie naszych sojuszników ? czy tylko wszystko kończy się na słownej krytyce Białorusi, co nie robi na nich żadnego wrażenia. Czyżby mamy tyle warte pakty i sojusze co przed II wojną światową ?
Jagur86
rok temu
A może tak w końcu NATO powinno powiedzieć "SPRAWDZAM" i Putinkowi zrobiło by się ciepło.
Posłuchajcie
rok temu
niech se lata, co nie może? Nie dajcie sie zastraszyć. Ministerstwo Obrony niech posłucha Jackowskiego. Tyle osób odnalazł w końcu, policja korzysta z jego usług. Cała ta sytuacja na granicy jest perfidną zmową państw przeciwko Polsce, a więc przeciwko nam, Polakom. Stoją za tym interesy, bynajmniej nie nasze. Nie powinniśmy dać się łapać na medialne doniesienia o rosyjskich bombowcach, ani zwiększać wojsk- działać wyłącznie w granicach prawa, ale zdecydowanie. Łukaszenka wyjdzie na anioła, w porównaniu z nami. Bo my nie wpuszczamy, a on troskliwie odwiezie migrantów do domu. Niemcy przygarną. Niemcy zaczną się od nas odgradzać, a rząd techniczny po tym jak na wiosnę PiS zrzuci władzę- nie wolno nam do tego dopuścić, do rządzenia nami przez obcych ludzi! PERFIDNA ZMOWA. Celowo postawieni jesteśmy w sytuacji na granicy, by następnie inni okazali się bardziej litościwi, a Polska na ich tle wypadła marnie. MAJSTERSZTYK. Kosztem dobrobytu Polaków!!!!!!!!!!! To MA WYGLĄDAĆ groźnie, ALE NIE JEST. Mamy żyć w niepokoju by potem zgodzić się na wszystko, na NIEKORZYSTNE DLA NAS INTERESY!!!!!!!!!!
Pa3
rok temu
Silny sygnał to te bombowce dają na radary NATO.
bGZjzdwr
samu-raj
rok temu
Po co sie nakrecac !!!Polataja , polataja i przestana !!!Jakos jestem spokojny !!!
atomek
rok temu
Każdego ruskiego co wejdzie tutaj do nas siłą zabiję bez skrupułów!!!!
p_piotr
rok temu
Te latające Łady nie mają żadnych szans z lotnictwem NATO.
jaca
rok temu
2 rakiety jak turcy i po zawodach dwa ruskie szmelce,aa zapomniałem turki nie dały nam rakiet
Iwan
rok temu
Z takiej odległości idzie go strącić jeśli te złomy nie spadną same...
sołtys
rok temu
Jak wlecą 1 metr w przestrzeń powietrzną Polski, zestrzelić i nie pytać czy aby się nie pomylili.
bGZjzdwT
bGZjzdwa
bGZjzdxa
bGZjzdxb