programy
kategorie

Rosyjskie bombowce nad Białorusią. Pokaz sił 60 km od polskiej granicy

Rosja kolejny raz wysłała na Białoruś bombowce Tu-160, zdolne do przenoszenia broni jądrowej. To drugi dzień wspólnych ćwiczeń wojsk sojuszników. Misja powietrzna Rosji na Białorusi jest postrzegana jako silny pokaz poparcia Moskwy dla działań Mińska w obliczu międzynarodowego sporu i kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej. Białoruskie MON podało, że w ramach wspólnych ćwiczeń białoruskie myśliwce symulowały przechwycenie, a także ćwiczyły przeprowadzanie ataków bombowych. Strona białoruska podkreśliła, że takie ćwiczenia będą odbywały się regularnie. Manewry miały miejsce na poligonie w pobliżu miasta Różana. To ok. 60 km na wschód od granicy z Polską. Polskie i międzynarodowe służby monitorują sytuację. W środę premier Morawiecki i przewodniczący Rady Europejskiej spotkali się w Warszawie, by rozmawiać o kryzysie na granicy polsko-białoruskiej. Charles Michel powiedział później, że "sytuacja jest poważna i trzeba działać szybko". - Wobec takiego...

rozwiń
47 reakcji
11
11
25
Podziel się
Komentarze (25)
12-11-2021
ProstePytaniakiedy Rosja zapłaci Polsce odszkodowania za prawie 200 lat okupacji, miliony wymordowanych Polaków, grabieże i za ponad 70 tys km2 ukradzionego w 1945 r terytorium RP?
zobacz więcej komentarzy (25)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(25)
ProstePytania
2 lata temu
kiedy Rosja zapłaci Polsce odszkodowania za prawie 200 lat okupacji, miliony wymordowanych Polaków, grabieże i za ponad 70 tys km2 ukradzionego w 1945 r terytorium RP?
przy.POminamy
2 lata temu
-nasz człowiek w Warszawie - tak o tusku kremlowska gazeta napisała i to nie jest żaden hejt, tylko fakt
jajcarz
2 lata temu
Mam nadzieję,że polskie służy dozoru przeciwlotniczego zauważyły ten fakt nie czekając na rosyjskie informacje i poczyniły odpowiednie przygotowania naszego systemu obrony he,he przeciwlotniczej.
olo
2 lata temu
Te loty świadczą o tym ,że tak de fakto Białoruś znajduje się pod pełną kontrolą Rosji a armia Białorusi weszła w skład armii FR z określonymi zadaniami w doktrynie wojennej FR. Jest to kolejne zaskoczenie dla analityków z państw zachodnich . Świdczy to o tym ,że Putin odrobił lekcję z wydarzeń na Ukrainie w 2014 r. Kolejny raz po Krymie zachód dał się ograć . Ten wywołany kryzys z emigrantami na granicy Polsko Białoruskiej to akcja pozorowana ,zasłona dymna dla faktycznych procesow kończących przejęcie pełnej kontroli nad strukturami państwa Białoruskiego przez FR. Dopina się ostatnie uzgodnienia a jak się je skończy emigranci sie "rozpłyną". W społeczeństwie Białoruskim powstanie przekonanie ,że musimy trzymać sie "większego brata" bo inaczej zachód nas zniszczy.
leos
2 lata temu
Bombowce to przeżytek tak jak koń
Najnowsze komentarze (25)
pytek
2 lata temu
a nasi znowu lecą na litwę. To co tam mają pokazywać. Siłę Nato czy gołe tyłki. i 40 km od granicy ruskiej
pytek
2 lata temu
a kiedy Szwecja odda to co zagrabiła podczas tzw potopu??????
kozi pasterz
2 lata temu
nie mamy takich dlugich motyk wiec trudno bedzie je stracic
Polak
2 lata temu
Jak już leci niech walnie jakimś bombki na Warszawę
Tim
2 lata temu
A gdzie ćwiczenia Polska-Nato? Czy jest jakiekolwiek wsparcie naszych sojuszników ? czy tylko wszystko kończy się na słownej krytyce Białorusi, co nie robi na nich żadnego wrażenia. Czyżby mamy tyle warte pakty i sojusze co przed II wojną światową ?
Jagur86
2 lata temu
A może tak w końcu NATO powinno powiedzieć "SPRAWDZAM" i Putinkowi zrobiło by się ciepło.
Posłuchajcie
2 lata temu
niech se lata, co nie może? Nie dajcie sie zastraszyć. Ministerstwo Obrony niech posłucha Jackowskiego. Tyle osób odnalazł w końcu, policja korzysta z jego usług. Cała ta sytuacja na granicy jest perfidną zmową państw przeciwko Polsce, a więc przeciwko nam, Polakom. Stoją za tym interesy, bynajmniej nie nasze. Nie powinniśmy dać się łapać na medialne doniesienia o rosyjskich bombowcach, ani zwiększać wojsk- działać wyłącznie w granicach prawa, ale zdecydowanie. Łukaszenka wyjdzie na anioła, w porównaniu z nami. Bo my nie wpuszczamy, a on troskliwie odwiezie migrantów do domu. Niemcy przygarną. Niemcy zaczną się od nas odgradzać, a rząd techniczny po tym jak na wiosnę PiS zrzuci władzę- nie wolno nam do tego dopuścić, do rządzenia nami przez obcych ludzi! PERFIDNA ZMOWA. Celowo postawieni jesteśmy w sytuacji na granicy, by następnie inni okazali się bardziej litościwi, a Polska na ich tle wypadła marnie. MAJSTERSZTYK. Kosztem dobrobytu Polaków!!!!!!!!!!! To MA WYGLĄDAĆ groźnie, ALE NIE JEST. Mamy żyć w niepokoju by potem zgodzić się na wszystko, na NIEKORZYSTNE DLA NAS INTERESY!!!!!!!!!!
Pa3
2 lata temu
Silny sygnał to te bombowce dają na radary NATO.
samu-raj
2 lata temu
Po co sie nakrecac !!!Polataja , polataja i przestana !!!Jakos jestem spokojny !!!
atomek
2 lata temu
Każdego ruskiego co wejdzie tutaj do nas siłą zabiję bez skrupułów!!!!
p_piotr
2 lata temu
Te latające Łady nie mają żadnych szans z lotnictwem NATO.
jaca
2 lata temu
2 rakiety jak turcy i po zawodach dwa ruskie szmelce,aa zapomniałem turki nie dały nam rakiet
Iwan
2 lata temu
Z takiej odległości idzie go strącić jeśli te złomy nie spadną same...
sołtys
2 lata temu
Jak wlecą 1 metr w przestrzeń powietrzną Polski, zestrzelić i nie pytać czy aby się nie pomylili.