programy
kategorie

Ryby pełne toksyn. Te gatunki mogą zawierać metale ciężkie i szkodliwe antybiotyki

Uwaga na ryby pełne toksyn. Z pozoru są zdrowe, bogate w kwasy omega-3 i wartościowe składniki odżywcze. W rzeczywistości często pełne metali ciężkich, szkodliwych związków i antybiotyków. Wszystko przez niekontrolowane hodowle spoza Europy i masową skalę ich "produkcji". Jakie gatunki uważane są za toksyczne i nie powinno się zjadać ich w dużych ilościach? Panga to trzecia najchętniej kupowana przez Polaków ryba. Hodowana jest w Wietnamie na gigantyczną skalę. Kilka lat temu wykryto u niej wysoki poziom rtęci. Podobnie jest z tilapią. W azjatyckich hodowlach u tych ryb ujawniono rakotwórcze dioksyny. To także popularny w Polsce gatunek, sprowadzany w dużych ilościach. Ryby z naszego regionu również mogą być bardziej lub mniej szkodliwe. Przykładowo we flądrze bałtyckiej wykryto iperyt - szkodliwy związek, który zalega na dnie Bałtyku od czasów II wojny światowej. Nawet popularny łosoś w warunkach hodowlanych jest często faszerowany tanią paszą i antybiotykami....

rozwiń
232 reakcje
60
112
60
Podziel się
Komentarze (60)
03-12-2021
lol
Gdyby sanepid nie skupiał się na ściganiu obywateli a skupili się na badaniu żywności nie było by takich artykułów. Co za problem aby odpowiednie służby badały jakość...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (60)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(60)
lol
2 lata temu
Gdyby sanepid nie skupiał się na ściganiu obywateli a skupili się na badaniu żywności nie było by takich artykułów. Co za problem aby odpowiednie służby badały jakość produktów i to wszystkich. tych z Polski i zagranicy.
pobozny
2 lata temu
pytam sie grzecznie a gdzie te k ktore biora pensje za zdrowa zywnosc dla narodu
gajowy
2 lata temu
Prawdziwe ryby z czystej wody nie są dla nadwiślańskiej biedoty. Wszystko co jest w ofercie na tak biednym rynku pochodzi z najbrudniejszych i najczarniejszych regionów świata. Chyba każdy jest tego świadomy,dziećmi nie jesteście. Chyba że wiedzę na temat życia czerpiecie z TVN albo TVP...
NA ZDROWIE..
2 lata temu
OGLADAŁEM FRANCUSKI PROGRAM O ŁOSOSIACH NORWESKICH -TAM DOPIERO JEST SAJGON! GRANULAT DO KARMIENIA Z CHEMIĄ Z MONSANTO.. ALE NIE MA JUŻ ŁOSOSI NORWESKICH- BO ZLE SIĘ KOJARZYŁY , TERAZ SĄ ...ATLANTYCKIE ..
OLA
2 lata temu
A GDZIE JEST SANEPID.JEŻELI TO PRAWDA TO KTO POZWALA TO BADZIEWIE SPRZEDAWAĆ.CZY KTOŚ Z SANEPIDU NIE POWINIEN TRAFIĆ ZA KRATY.
Najnowsze komentarze (60)
Ratunku
2 lata temu
A gdzie sanepid. Gdzie ministerstwo zdrowia. Pelno chemi w jedzeniu piciu zabawkach. Coraz więcej raka adhd autyzmu itd A ministerstwo co robi. Wszedzie przymykanie oka. Jak Lepper mówił Jak niewiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi. Na usługach koncernów
Dawid
2 lata temu
W Polsce w pierwszych latach lat 90-tych zaczęła się likwidacja Sanepidu jaki był znany wcześniej . KORowskie i Solidarnościowe śmieci i szumowiny zaczęły od masowego zwalniania medycznie wykształconych fachowców- lekarzy, i zatrudniania na ich miejsce zasłużonych dla nich znajomków i rodzin, czasem mających jakieś wyższe studia albo i nie. Jacyś melioranci, rolnicy, chemicy, mechanicy, księgowi, czy nawet aktorzy. To było celowe, nowa zmiana przy korycie dostała polecenie likwidacji roli sanepidu aby im nie przeszkadzał we wprowadzeniu zatrutej importowanej żywności na rynek dla ludności i się z tego wywiązała. I dalej robią to samo, popatrzcie na tych tzw ekspertów „profesorów” od covida i szczepionek. To są reumatolodzy, okuliści i kto im tam pasował, ważniejsze były ich właściwe korzenie, aby nie Polak i aby nie wirusolog czy specjalista chorób płuc, bo czasem mogli by być niezbyt gorliwi w tym zaplanowanym ludobójstwie.
Jak rzyć
2 lata temu
Jedzenie pełne toksyn , picie pełne toksyn , powietrze pełne toksyn i koronawirusów oraz innych zarazków ! Jak rzyć ? Jak rzuć?
Jak rzyć
2 lata temu
Jedzenie pełne toksyn , picie pełne toksyn , powietrze pełne toksyn i koronawirusów oraz innych zarazków ! Jak rzyć ? Jak rzuć?
lazania
2 lata temu
Generalnie pangę to kupują restauratorzy i robią z tego zupę rybną, lub sprzedają zapiekaną jako solę, lub dorsza.
szok
2 lata temu
skoro tak to wszystkich pod sąd , którzy hodują takie ryby i je sprzedaja
Neta
2 lata temu
A jak mam sprawdzić źródła hodowli ryb np. w Norwegi ?
Bonień
2 lata temu
Jeżeli ktoś nie widział fermy rybnej to będzie krytykował ten artykuł. Takie hodowle najczęściej znajdują się przy zrzutach kanalizacji bo jest tam dużo pożywienia dla tych wspaniałych szybko rosnących rybek .
Konsument
2 lata temu
Sanepid jest od wyższych celów, anie od sprawdzania żywności. Sanepid myśli o sobie anie o nas. Chyba że już si ę trzeba zająć jakąś sprawą bo temat może się okazać niebezpieczny i przez przypadek mogą oni i członkowie ich rodzin zachorować.
Fizia pończos...
2 lata temu
Można i wykryć salmonelle w tych gatunków ryb
Kama
2 lata temu
Czyli najlepszy jest pstrąg z naszych stawów.
rzeka
2 lata temu
..a łosoś norweski hodowany w fiordach ile ma antybiotyków...???????
rzeka
2 lata temu
..a łosoś norweski hodowany w fiordach ile ma antybiotyków...???????
murarz
2 lata temu
a drób jest zdrowy bo mamy kaczki w sejmie 🤣
...
Następna strona