programy
kategorie

Starożytne cmentarzysko. Topniejący lód Antarktydy odsłonił coś przerażającego

Naukowcy nie kryli zdziwienia. Wiele lat prowadzą badania na Antarktydzie, ale podobnego miejsca jeszcze nie widzieli. Globalne ocieplenie doprowadziło w 2016 r. do ujawnienia tu cmentarzyska zmumifikowanych szczątków pingwinów białookich. Przez 4 lata trwały ich badania. Okazuje się, że najstarsze z ciał zwierząt były ukryte pod lodem Antarktydy nawet 5000 lat. Na setki zachowanych kości, piór i ciał na Przylądku Irizar natknęli się naukowcy z Uniwersytetu Karoliny Północnej, badający Wybrzeże Scotta, które przylega do Morza Rossa. To zaskakujące odkrycie, bo nie ma żadnych zapisów o żyjącej aktywnie kolonii pingwinów w tym miejscu, od czasu, gdy polarnik Robert Scott dotarł tu ponad 100 lat temu. Żaden z kolejnych odkrywców nie wspominał o pingwinach. Kości i truchła zwierząt pochodzą z różnych okresów.

331 reakcji
170
87
74
Podziel się
Komentarze (74)
01-10-2020
DexterKości pingwinów na Antarktydzie. Szok. Jeszcze jakieś przerażające informacje np. śnieg w górach?
zobacz więcej komentarzy (74)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(74)
Dexter
4 lata temu
Kości pingwinów na Antarktydzie. Szok. Jeszcze jakieś przerażające informacje np. śnieg w górach?
Klofdsrnis
4 lata temu
Autor napisał .. " najmłodsze zachowane szczątki liczą ok. 800 lat" Czyli 800Lat temu nie było tam lodu ?!
qqruqq
4 lata temu
No rzeczywiście, jestem przerażony jak cholera...
oko
4 lata temu
Jeżeli te pingwiny zostały w tym miejscu "pogrzebane" 5000 lat temu, to znaczy, że w tym okresie zlodowacenie była na tym właśnie poziomie. Ciekawe co emitowały gazy cieplarniane w tamtym czasie.
gościu
4 lata temu
Dziwny jest ten Świat. Najstarsze znalezione truchła pochodzą z przed 5 tys.lat. Najmłodsze mają 800 lat a Scott który był tam 100 lat temu ich nie widział co budzi zdziwienie autora. Jeszcze bardziej dziwi go ze później też nikt o nich nie wspomniał .Zaiste dziwne zdarzenie.
Najnowsze komentarze (74)
Realista
4 lata temu
Czyli 5000 lat temu było dużo cieplej skoro lód stopniał i odkrył starożytne szczątki
Boh
4 lata temu
Poziom inteligencji minus 1.
Kazik
4 lata temu
Z klimatem jest tak że w jednym miejscu się ociepli a w drugim ochłodzi. Tak było, jest, i będzie dopuki nie staniemy na drodze jakiegoś kamyczka z kosmosu.
Jacek
4 lata temu
Zaraz, zaraz, czy te pingwiny żyły pod lodem? Wygląda na to że nie. Czyli teraz nie mamy do czynienia z ociepleniem klimatu tylko z końcem ochłodzenia. A to zasadnicza różnica!
sdsf
4 lata temu
100 la temu nikt nie wspomniał o pingwinach sprzed 5000 tys lat o co chodzi w tym qównianym filmie?
Autmex
4 lata temu
Czyli 5000 lat temu było tam cieplej niż dzisiaj!!! Kto wtedy palił węglem?!!!
Nik
4 lata temu
Może to były pingwiny z Madagaskaru
Gosc
4 lata temu
Myślałam że znaleźli Kulczyka ha,ha
pytacz
4 lata temu
Najważniejsze czy to samiec czy samica ?
Darq
4 lata temu
Przed stu laty nie widział pingwinów ukrytych pod lodem od 700 lat??? Jak to możliwe że nawet póżniej nikt ich nie widział żywych?
Rozsadny
4 lata temu
skoro kosci pingwinów przetrwały pod lodem 5000 lat ,to znaczy ,ze klimat nie zmieniał niezależnie od działalności człowieka !!
hjytu
4 lata temu
Czyli ten poziom lodów był już kiedys i topnienei nie jest obecnym ewenementem :)?
Oczy
4 lata temu
Wyjasnie cwiermozgom to, czego nie potrafia zrozumiec czytaja ten material: Pingwiny padaly (zdychaly) tam NA LODZIE juz 5000 lat temu, a potem na kolejnych jego warstwach! Warstwy lodowca powstaja z coroczynch opadow sniegu. Tyle, ze do dzisiaj caly ten lod na raz stopnial odslaniajac jednoczesnie najstarsze i najmlodsze warstwy! Nie piszcie juz prosze o ociepleniu 800 lat temu i podobnych bzdetach, bo brzuch mnie boli, jak te brednie czytam. Naprawde mozna zwatpic w inteligencje mlodego pokolenia, bo zastapila ja IGNORANCJA. I nie scigajcie sie o jajszybsza odpowiedz na moj wpis - wolalbym wyscig o najmadrzejsza!
putto
4 lata temu
jak one się tam wgrzebały
...
Następna strona