bGLzmKEQ
bGLzmKEU
bGLzmKEY
programy
kategorie
bGLzmKER

Starożytne cmentarzysko. Topniejący lód Antarktydy odsłonił coś przerażającego

Naukowcy nie kryli zdziwienia. Wiele lat prowadzą badania na Antarktydzie, ale podobnego miejsca jeszcze nie widzieli. Globalne ocieplenie doprowadziło w 2016 r. do ujawnienia tu cmentarzyska zmumifikowanych szczątków pingwinów białookich. Przez 4 lata trwały ich badania. Okazuje się, że najstarsze z ciał zwierząt były ukryte pod lodem Antarktydy nawet 5000 lat. Na setki zachowanych kości, piór i ciał na Przylądku Irizar natknęli się naukowcy z Uniwersytetu Karoliny Północnej, badający Wybrzeże Scotta, które przylega do Morza Rossa. To zaskakujące odkrycie, bo nie ma żadnych zapisów o żyjącej aktywnie kolonii pingwinów w tym miejscu, od czasu, gdy polarnik Robert Scott dotarł tu ponad 100 lat temu. Żaden z kolejnych odkrywców nie wspominał o pingwinach. Kości i truchła zwierząt pochodzą z różnych okresów.

331 reakcji
170
87
74
Podziel się
bGLzmKET
Komentarze (74)
01-10-2020
DexterKości pingwinów na Antarktydzie. Szok. Jeszcze jakieś przerażające informacje np. śnieg w górach?
zobacz więcej komentarzy (74)

Programy Wirtualnej Polski

bGLzmKFd
KOMENTARZE
(74)
Dexter
2 lata temu
Kości pingwinów na Antarktydzie. Szok. Jeszcze jakieś przerażające informacje np. śnieg w górach?
Klofdsrnis
2 lata temu
Autor napisał .. " najmłodsze zachowane szczątki liczą ok. 800 lat" Czyli 800Lat temu nie było tam lodu ?!
qqruqq
2 lata temu
No rzeczywiście, jestem przerażony jak cholera...
bGLzmKFv
oko
2 lata temu
Jeżeli te pingwiny zostały w tym miejscu "pogrzebane" 5000 lat temu, to znaczy, że w tym okresie zlodowacenie była na tym właśnie poziomie. Ciekawe co emitowały gazy cieplarniane w tamtym czasie.
gościu
2 lata temu
Dziwny jest ten Świat. Najstarsze znalezione truchła pochodzą z przed 5 tys.lat. Najmłodsze mają 800 lat a Scott który był tam 100 lat temu ich nie widział co budzi zdziwienie autora. Jeszcze bardziej dziwi go ze później też nikt o nich nie wspomniał .Zaiste dziwne zdarzenie.
Najnowsze komentarze (74)
Realista
2 lata temu
Czyli 5000 lat temu było dużo cieplej skoro lód stopniał i odkrył starożytne szczątki
Boh
2 lata temu
Poziom inteligencji minus 1.
Kazik
2 lata temu
Z klimatem jest tak że w jednym miejscu się ociepli a w drugim ochłodzi. Tak było, jest, i będzie dopuki nie staniemy na drodze jakiegoś kamyczka z kosmosu.
Jacek
2 lata temu
Zaraz, zaraz, czy te pingwiny żyły pod lodem? Wygląda na to że nie. Czyli teraz nie mamy do czynienia z ociepleniem klimatu tylko z końcem ochłodzenia. A to zasadnicza różnica!
sdsf
2 lata temu
100 la temu nikt nie wspomniał o pingwinach sprzed 5000 tys lat o co chodzi w tym qównianym filmie?
Autmex
2 lata temu
Czyli 5000 lat temu było tam cieplej niż dzisiaj!!! Kto wtedy palił węglem?!!!
Nik
2 lata temu
Może to były pingwiny z Madagaskaru
Gosc
2 lata temu
Myślałam że znaleźli Kulczyka ha,ha
bGLzmKFn
pytacz
2 lata temu
Najważniejsze czy to samiec czy samica ?
Darq
2 lata temu
Przed stu laty nie widział pingwinów ukrytych pod lodem od 700 lat??? Jak to możliwe że nawet póżniej nikt ich nie widział żywych?
Rozsadny
2 lata temu
skoro kosci pingwinów przetrwały pod lodem 5000 lat ,to znaczy ,ze klimat nie zmieniał niezależnie od działalności człowieka !!
hjytu
2 lata temu
Czyli ten poziom lodów był już kiedys i topnienei nie jest obecnym ewenementem :)?
Oczy
2 lata temu
Wyjasnie cwiermozgom to, czego nie potrafia zrozumiec czytaja ten material: Pingwiny padaly (zdychaly) tam NA LODZIE juz 5000 lat temu, a potem na kolejnych jego warstwach! Warstwy lodowca powstaja z coroczynch opadow sniegu. Tyle, ze do dzisiaj caly ten lod na raz stopnial odslaniajac jednoczesnie najstarsze i najmlodsze warstwy! Nie piszcie juz prosze o ociepleniu 800 lat temu i podobnych bzdetach, bo brzuch mnie boli, jak te brednie czytam. Naprawde mozna zwatpic w inteligencje mlodego pokolenia, bo zastapila ja IGNORANCJA. I nie scigajcie sie o jajszybsza odpowiedz na moj wpis - wolalbym wyscig o najmadrzejsza!
putto
2 lata temu
jak one się tam wgrzebały
...
Następna strona
bGLzmKFP
bGLzmKFW
bGLzmKFX