bGkzCBKc
bGkzCBKg
bGkzCBKk
programy
kategorie
bGkzCBKd

Topnienie ogromnego lodowca w Argentynie. Niezwykłe nagrania świadków

Turyści odwiedzający okolice lodowca Perito Moreno w południowo-zachodniej prowincji Santa Cruz w Argentynie, zarejestrowali spektakularne zjawisko. Na nagraniach widać jak ogromne fragmenty lodu odrywają się od lodowca i spadają z impetem do wody. Poprzez proces cielenia się lodowca powstają góry lodowe, które dryfują po morzach i oceanach. Odrywanie się fragmentów lodu zależy od wielu czynników, m.in. od typu lodowca, jego grubości, spękania, czy jest pływający, czy też opiera się o dno akwenu, a także od warunków hydrometeorologicznych. Zwykle najwięcej tego typu zjawisk można zaobserwować w sezonie letnim.

133 reakcje
22
52
59
Podziel się
Komentarze (59)
25-11-2021
po paprany
i co w tym zaskakujacego? cielenie lodowca to zjawisko znane od dziesiątków lat. Proces ten istniał , jest i bedzie zachodził nadal- bez pomocy 'ocieplenia" klimatu, więc...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (59)

Programy Wirtualnej Polski

bGkzCBKp
KOMENTARZE
(59)
po paprany
10 miesięcy temu
i co w tym zaskakujacego? cielenie lodowca to zjawisko znane od dziesiątków lat. Proces ten istniał , jest i bedzie zachodził nadal- bez pomocy 'ocieplenia" klimatu, więc co to za szokujące info?!
emeryt
10 miesięcy temu
normalne zjawisko tak było jest i będzie człowiek ma mały wpływ .
bee
10 miesięcy temu
O cholera czyli tytanic to pierwsza ofiara ocieplenia
bGkzCBKH
roben
10 miesięcy temu
nic nowego odgrzewany kotlet
oooooo
10 miesięcy temu
Wiosna idzie lód rozmarza
Najnowsze komentarze (59)
Szanel9
10 miesięcy temu
Lodowiec to krowa i zamiast się dzielić to się cielił.. Mam nadzieję młode było ładne.
JKK
10 miesięcy temu
Ocielił się?
oko
10 miesięcy temu
Skoro w strefach podbiegunowych, na skutek opadów tworzy się lód, to znaczy, że te lodowce muszą się rozpadać i roztapiać w wodach oceanów. Inaczej obieg w naturze nie byłby zrównoważony groziła by nam totalna katastrofa.
aaa
10 miesięcy temu
A wszystko to po to, aby ludek obejrzał następną reklamę. Następny artykuł będzie miał tytuł: "W Brazylii 23-latka urodziła dziecko!!!"
+/===
10 miesięcy temu
Gdzie ten dramatyzm? Nie macie o czym pisać to napiszcie o premierze-działkowiczu. Może nauczymy się jak przetrwać w ciężkich czasach i jeszcze zarobić.
xgshg
10 miesięcy temu
"Proces cielenia się lodowca"... ręce opadają. Zjawisko można zaobserwować głównie latem... lód się obłamał/topi - wprost niesłychane. Zjawisko zależy od wielu czynników... Niestworzone rzeczy. Wprost z Archiwum X. Szkoda że tacy redaktorzy nie tracą pracy w równym tempie co ubywa lodowców/zmarzliny.
xgshg
10 miesięcy temu
"proces cielenia się lodowca"... ręce opadają. Zjawisko można zaobserwować głównie latem... lód się obłamał/topi - wprost niesłychane. niestworzone rzeczy. Wprost z Archiwum X.
Wiesia
10 miesięcy temu
Czy to był powód wzrostu ciśnienia w naszych instalacjach wodociągowych , co nastąpiło z opóźnieniem w stosunku do tego ,,cielenia się " prawie 17 godzin. Widziałam jak podnosiło się morze w Sopocie na szczęście nic nie zalało . Za czyim to odbyło się wstawiennictwem to że nie było powodzi ? Ktoś wie coś więcej ?
bGkzCBKz
Yyz
10 miesięcy temu
Ledwie kawalątek lodu się odłamał
fcsd
10 miesięcy temu
DRATAMATYCZNY TO JEST POZIOM NA TYM PORTALU!
PATOLA!
10 miesięcy temu
CO W TYM DRAMATYCZNEGO!??!?!? WSZYSTKO NA W JEST DRAMATYCZNE ALBO TRAGICZNE I WSZYSTKIEGO TRZEBA SIE BAC!!!
tora
10 miesięcy temu
? cielenie lodowca to zjawisko znane???
tora
10 miesięcy temu
? cielenie lodowca to zjawisko znane???
Ula
10 miesięcy temu
Gdzie ta dramatyczna sytuacja? Miliony lat tak się dzieje i dramatu nie było. Chora wyobraźnia pismaka.
...
Następna strona
bGkzCBLb
bGkzCBKi
bGkzCBLi
bGkzCBLj