bGLwExmI
bGLwExmM
bGLwExmQ
programy
kategorie
bGLwExmJ

Topnienie ogromnego lodowca w Argentynie. Niezwykłe nagrania świadków

Turyści odwiedzający okolice lodowca Perito Moreno w południowo-zachodniej prowincji Santa Cruz w Argentynie, zarejestrowali spektakularne zjawisko. Na nagraniach widać jak ogromne fragmenty lodu odrywają się od lodowca i spadają z impetem do wody. Poprzez proces cielenia się lodowca powstają góry lodowe, które dryfują po morzach i oceanach. Odrywanie się fragmentów lodu zależy od wielu czynników, m.in. od typu lodowca, jego grubości, spękania, czy jest pływający, czy też opiera się o dno akwenu, a także od warunków hydrometeorologicznych. Zwykle najwięcej tego typu zjawisk można zaobserwować w sezonie letnim.

133 reakcje
22
52
59
Podziel się
bGLwExmL
Komentarze (59)
25-11-2021
po paprany
i co w tym zaskakujacego? cielenie lodowca to zjawisko znane od dziesiątków lat. Proces ten istniał , jest i bedzie zachodził nadal- bez pomocy 'ocieplenia" klimatu, więc...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (59)

Programy Wirtualnej Polski

bGLwExmV
KOMENTARZE
(59)
po paprany
rok temu
i co w tym zaskakujacego? cielenie lodowca to zjawisko znane od dziesiątków lat. Proces ten istniał , jest i bedzie zachodził nadal- bez pomocy 'ocieplenia" klimatu, więc co to za szokujące info?!
emeryt
rok temu
normalne zjawisko tak było jest i będzie człowiek ma mały wpływ .
bee
rok temu
O cholera czyli tytanic to pierwsza ofiara ocieplenia
bGLwExnn
roben
rok temu
nic nowego odgrzewany kotlet
oooooo
rok temu
Wiosna idzie lód rozmarza
Najnowsze komentarze (59)
Szanel9
rok temu
Lodowiec to krowa i zamiast się dzielić to się cielił.. Mam nadzieję młode było ładne.
JKK
rok temu
Ocielił się?
oko
rok temu
Skoro w strefach podbiegunowych, na skutek opadów tworzy się lód, to znaczy, że te lodowce muszą się rozpadać i roztapiać w wodach oceanów. Inaczej obieg w naturze nie byłby zrównoważony groziła by nam totalna katastrofa.
aaa
rok temu
A wszystko to po to, aby ludek obejrzał następną reklamę. Następny artykuł będzie miał tytuł: "W Brazylii 23-latka urodziła dziecko!!!"
+/===
rok temu
Gdzie ten dramatyzm? Nie macie o czym pisać to napiszcie o premierze-działkowiczu. Może nauczymy się jak przetrwać w ciężkich czasach i jeszcze zarobić.
xgshg
rok temu
"Proces cielenia się lodowca"... ręce opadają. Zjawisko można zaobserwować głównie latem... lód się obłamał/topi - wprost niesłychane. Zjawisko zależy od wielu czynników... Niestworzone rzeczy. Wprost z Archiwum X. Szkoda że tacy redaktorzy nie tracą pracy w równym tempie co ubywa lodowców/zmarzliny.
xgshg
rok temu
"proces cielenia się lodowca"... ręce opadają. Zjawisko można zaobserwować głównie latem... lód się obłamał/topi - wprost niesłychane. niestworzone rzeczy. Wprost z Archiwum X.
Wiesia
rok temu
Czy to był powód wzrostu ciśnienia w naszych instalacjach wodociągowych , co nastąpiło z opóźnieniem w stosunku do tego ,,cielenia się " prawie 17 godzin. Widziałam jak podnosiło się morze w Sopocie na szczęście nic nie zalało . Za czyim to odbyło się wstawiennictwem to że nie było powodzi ? Ktoś wie coś więcej ?
bGLwExnf
Yyz
rok temu
Ledwie kawalątek lodu się odłamał
fcsd
rok temu
DRATAMATYCZNY TO JEST POZIOM NA TYM PORTALU!
PATOLA!
rok temu
CO W TYM DRAMATYCZNEGO!??!?!? WSZYSTKO NA W JEST DRAMATYCZNE ALBO TRAGICZNE I WSZYSTKIEGO TRZEBA SIE BAC!!!
tora
rok temu
? cielenie lodowca to zjawisko znane???
tora
rok temu
? cielenie lodowca to zjawisko znane???
Ula
rok temu
Gdzie ta dramatyczna sytuacja? Miliony lat tak się dzieje i dramatu nie było. Chora wyobraźnia pismaka.
...
Następna strona
bGLwExnH
bGLwExmO
bGLwExnO
bGLwExnP