bGXKzhTo
bGXKzhTs
bGXKzhTw
programy
kategorie
bGXKzhTp

Tysiące skaczących ryb na jeziorze. Niezwykłe nagranie z Chin

Tysiące skaczących ryb nagrał jeden z podróżujących łodzią po jeziorze w południowych Chinach. Sytuacja miała miejsce w środę (19 stycznia) w okolicach miasta Yueyang w prowincji Hunan. Płynąca łodzią grupa wolontariuszy ze Stowarzyszenia Ochrony Przyrody East Dongting zobaczyła nagle mnóstwo ryb, które zaczęły wyskakiwać z wody. Nie zastanawiając się długo, niektórzy pasażerowie łodzi zaczęli nagrywać to, co się dzieje. Pozostali wolontariusze musieli pomagać rybom, które podczas skoków blisko łodzi, wpadały na pokład. Każda z nich wylądowała z powrotem bezpiecznie w wodzie. Według specjalistów ten niecodzienny widok był możliwy dzięki wprowadzonemu jakiś czas temu zakazowi połowów ryb na jeziorze Dongting.

94 reakcje
45
16
33
Podziel się
bGXKzhTr
Komentarze (33)
21-01-2022
DAN.338Typowe zachowanie tołpygi, która w USA jest gatunkiem inwazyjnym , traktowanym jak chwast i intruz
zobacz więcej komentarzy (33)

Programy Wirtualnej Polski

bGXKzhTB
KOMENTARZE
(33)
DAN.338
rok temu
Typowe zachowanie tołpygi, która w USA jest gatunkiem inwazyjnym , traktowanym jak chwast i intruz
Wędkarz
rok temu
To jest inwazyjny gatunek ryb który dociera już do wielkich jezior w Kanadzie, nie wolno ich wypuszczać po złowieniu do wody ,stwarzają zagrożenie dla rodzimego ekostemu.
vv snoby
rok temu
to te same ryby ktore zalaly amerykanskie jeziora bo jakis duren je wpuscil i tak sie mnoza i zra wszystko ze tragedja lapja je setkami ton i robja pasze zeby ratowac jeziora
bGXKzhTT
wędkarz
rok temu
"Grupa wolontariuszy ze Stowarzyszenia Ochrony Przyrody" ? Jak widać na zamieszczonym filmiku specjalnie płynęli blisko brzegu aby zdezorientować ryby .Czy te z brzegu również z powrotem wypuścili do wody , czy tam już zostały ? Zrobili masakrę rybom .
Mick
rok temu
Jeśli tak skakały to była to Tołpyga Biała, ryba strasznie inwazyjna i szkodliwa. Rozmnaża się w bardzo szybkim tempie a odżywia się jak odkurzacz, wciąga plankton, ikrę i narybek innych ryb, dosłownie wszystko niszcząc naturalne środowisko. A wyskakuje nad wodę bo jest bardzo płochliwa. Poszukajcie filmików na YouTube jak zainfekowała dorzecze Missisipi, tragedia.
Najnowsze komentarze (33)
Frank
rok temu
Ryby zwykle wyskakują z wody, jak poczują napięcie elektryczne. Najlepiej by było sprawdzić kuter tych obrońców przyrody, co to „przypadkowo” turystom pokazują „niezwykłe” zachowanie ryb......
.....
rok temu
nagranie zwykłe. i nie statek,a motorówka. Co za ignorant...
wolny człowie...
rok temu
A MOŻNA JE JEŚĆ ?
ech
rok temu
Tołpyga tak się zawsze zachowuje, jest koszmarnym niezwykle agresywnym szkodnikiem. Jest rybą która pełni podobną rolę jak barszcz Sosnowskiego na ziemi.
Bzyk
rok temu
Zaproście tam Polaków ...... wyłapią wszystko do cna i wpakują w słoiki ......... i będziecie mieli wody tak zasobne jak w Polsce :)
Lord Vader
rok temu
W Chinach od tych wszystkich podróbek to już nawet rybom wydaje się ze są ptakami.
Polak
rok temu
Dokładnie ie gatunek inwazyjny bardzo szkodliwy wyławiać i karmic Afrykę tymi rybami biedne dzieci głodne
Grand
rok temu
To tołpygi. W Chinach i Stanach Zjednoczonych chwast. U nas 14 zł za 1kg
bGXKzhTL
mop
rok temu
nic tylko przyklasnac Chinczykom , brawo wpolsce tylko medrcy zaraz by wytruli lub wylapali bo maja rybia grype i goraczke dlatego wskakuja by sie oziembic ,
asy
rok temu
Pielgrzymuja na Jasna Gore
Aldona
rok temu
no i co statek a raczej sruba statku zaczeła ich wyrzucac do góry bo wpłynęli w ławice!!! To straszne!!!!!
Krissss
rok temu
chińskie pangi ;)
.....
rok temu
Śruba motorówki z pewnością nie trachnęla żadnej tołpygi. ekoterroryści dla poklasku.
pawel-
rok temu
pewnie był jakiś koncert marzeń na dnie ...
bGXKzhUn
bGXKzhTu
bGXKzhUu
bGXKzhUv