bFGDaFdw
bFGDaFdA
bFGDaFdE
programy
kategorie
bFGDaFdx

Tysiące skaczących ryb na jeziorze. Niezwykłe nagranie z Chin

Tysiące skaczących ryb nagrał jeden z podróżujących łodzią po jeziorze w południowych Chinach. Sytuacja miała miejsce w środę (19 stycznia) w okolicach miasta Yueyang w prowincji Hunan. Płynąca łodzią grupa wolontariuszy ze Stowarzyszenia Ochrony Przyrody East Dongting zobaczyła nagle mnóstwo ryb, które zaczęły wyskakiwać z wody. Nie zastanawiając się długo, niektórzy pasażerowie łodzi zaczęli nagrywać to, co się dzieje. Pozostali wolontariusze musieli pomagać rybom, które podczas skoków blisko łodzi, wpadały na pokład. Każda z nich wylądowała z powrotem bezpiecznie w wodzie. Według specjalistów ten niecodzienny widok był możliwy dzięki wprowadzonemu jakiś czas temu zakazowi połowów ryb na jeziorze Dongting.

94 reakcje
45
16
33
Podziel się
Komentarze (33)
21-01-2022
DAN.338Typowe zachowanie tołpygi, która w USA jest gatunkiem inwazyjnym , traktowanym jak chwast i intruz
zobacz więcej komentarzy (33)

Programy Wirtualnej Polski

bFGDaFdJ
KOMENTARZE
(33)
DAN.338
4 miesiące temu
Typowe zachowanie tołpygi, która w USA jest gatunkiem inwazyjnym , traktowanym jak chwast i intruz
Wędkarz
4 miesiące temu
To jest inwazyjny gatunek ryb który dociera już do wielkich jezior w Kanadzie, nie wolno ich wypuszczać po złowieniu do wody ,stwarzają zagrożenie dla rodzimego ekostemu.
vv snoby
4 miesiące temu
to te same ryby ktore zalaly amerykanskie jeziora bo jakis duren je wpuscil i tak sie mnoza i zra wszystko ze tragedja lapja je setkami ton i robja pasze zeby ratowac jeziora
bFGDaFeb
wędkarz
4 miesiące temu
"Grupa wolontariuszy ze Stowarzyszenia Ochrony Przyrody" ? Jak widać na zamieszczonym filmiku specjalnie płynęli blisko brzegu aby zdezorientować ryby .Czy te z brzegu również z powrotem wypuścili do wody , czy tam już zostały ? Zrobili masakrę rybom .
Mick
4 miesiące temu
Jeśli tak skakały to była to Tołpyga Biała, ryba strasznie inwazyjna i szkodliwa. Rozmnaża się w bardzo szybkim tempie a odżywia się jak odkurzacz, wciąga plankton, ikrę i narybek innych ryb, dosłownie wszystko niszcząc naturalne środowisko. A wyskakuje nad wodę bo jest bardzo płochliwa. Poszukajcie filmików na YouTube jak zainfekowała dorzecze Missisipi, tragedia.
Najnowsze komentarze (33)
Frank
4 miesiące temu
Ryby zwykle wyskakują z wody, jak poczują napięcie elektryczne. Najlepiej by było sprawdzić kuter tych obrońców przyrody, co to „przypadkowo” turystom pokazują „niezwykłe” zachowanie ryb......
.....
4 miesiące temu
nagranie zwykłe. i nie statek,a motorówka. Co za ignorant...
wolny człowie...
4 miesiące temu
A MOŻNA JE JEŚĆ ?
ech
4 miesiące temu
Tołpyga tak się zawsze zachowuje, jest koszmarnym niezwykle agresywnym szkodnikiem. Jest rybą która pełni podobną rolę jak barszcz Sosnowskiego na ziemi.
Bzyk
4 miesiące temu
Zaproście tam Polaków ...... wyłapią wszystko do cna i wpakują w słoiki ......... i będziecie mieli wody tak zasobne jak w Polsce :)
Lord Vader
4 miesiące temu
W Chinach od tych wszystkich podróbek to już nawet rybom wydaje się ze są ptakami.
Polak
4 miesiące temu
Dokładnie ie gatunek inwazyjny bardzo szkodliwy wyławiać i karmic Afrykę tymi rybami biedne dzieci głodne
Grand
4 miesiące temu
To tołpygi. W Chinach i Stanach Zjednoczonych chwast. U nas 14 zł za 1kg
bFGDaFdT
mop
4 miesiące temu
nic tylko przyklasnac Chinczykom , brawo wpolsce tylko medrcy zaraz by wytruli lub wylapali bo maja rybia grype i goraczke dlatego wskakuja by sie oziembic ,
asy
4 miesiące temu
Pielgrzymuja na Jasna Gore
Aldona
4 miesiące temu
no i co statek a raczej sruba statku zaczeła ich wyrzucac do góry bo wpłynęli w ławice!!! To straszne!!!!!
Krissss
4 miesiące temu
chińskie pangi ;)
.....
4 miesiące temu