programy
kategorie

Wanda Buk szefem UKE? "Proszę nie słuchać plotek"

Wiceminister cyfryzacji Wanda Buk zostanie szefem Urzędu Komunikacji Elektronicznej? - Proszę nie słuchać plotek, nie będę prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej, ponieważ nie zamierzam startować w konkursie, który został ogłoszony na to stanowisko - zapewniła w programie "Money. To się liczy" wiceminister cyfryzacji Wanda Buk. Kiedy zatem zostanie wyłoniony nowy szef Urzędu? - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - zgodnie z ustawą - prowadzi konkurs. Aplikacje można składać do 12 czerwca, później ruszy procedura konkursowa. Myślę, że nowy szef zostanie wyłoniony w ciągu kilku tygodni - powiedziała wiceminister.

Tranksrypcja:Będzie pani szefem Urzędu Komunikacji Elektronicznej?...
rozwiń
Nie, nie będę. Nie planuje pani? Nie zgłaszała się?
Nie, nie zgłaszałam swojej kandydatury. Dlaczego miałabym to robić? Skąd ten pomysł? Jest pani typowana do tego, żeby zająć miejsce poprzednika, który stracił pracę w samym środku epidemii.
Panie redaktorze, proszę nie słuchać plotek. Dementuję teraz oficjalnie u pana.
Czyli rozumiem, że pani minister jest przekonana, że przy naszej następnej rozmowie - może nawet wizycie w studiu - wciąż będę przedstawiał panią jako ministra rządu?
Nie wiem, jako kogo będzie mnie pan przedstawiał, bo nie wiem, kiedy będziemy rozmawiali.
Natomiast nie będzie mnie pan przedstawiał jako prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Dlatego, że nie zamierzam startować w konkursie, który został ogłoszony.
To kiedy UKE doczeka się od nowego szefa? Jednak to jest instytucja, dbająca o rynek wart 50 miliardów złotych.
Kancelaria prezesa Rady Ministrów prowadzi obecnie konkurs zgodnie z ustawą. Został ogłoszony w wydaje mi się w poprzedni piątek.
I wnioski czy aplikacje konkursowe można składać do 12 czerwca. Później będzie cała procedura konkursowa. Myślę, że to jest kwestia tygodni.
I znaleźli się chętni?
Jeszcze nie minął termin na składanie aplikacji, panie redaktorze.
23 reakcje
4
19
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(0)