programy
kategorie

Brakujące ogniwo ewolucji. To od nich pochodzi nasza dłoń

Paleontolodzy z Australii i Kanady twierdzą, że odnaleźli zaginione "ogniwo ewolucji". Ma nim być przypominająca jaszczurkę ryba Elpistostege watsoni, która żyła 380 mln lat temu. Podczas badań skamieliny odkryto płetwy z kośćmi, jak te z naszych dłoni i rąk. Naukowcy uważają ją za pośredni etap ewolucji między rybami… a tetrapodami, czyli czworonogami. "Palce" pozwoliły wyjść tym organizmom z wody na ląd. Ich kości łączą cechy wczesnych płazów. Wiadomo, że kości rąk ewoluowały w wodzie, jeszcze przed wyjściem na ląd i służyły rybie do chodzenia po dnie rzek.

129 reakcji
47
21
61
Podziel się
Komentarze (61)
23-03-2020
Niektórzy tak mają...dłoń po rybie a mózg po meduzie.
zobacz więcej komentarzy (61)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(61)
Niektórzy tak...
4 lata temu
dłoń po rybie a mózg po meduzie.
jaanna
4 lata temu
przecież wyszliśmy z wody wystarczy prześledzić etapy od poczęcia aż do porodu i wszysko jasne
ojciec kaczyn...
4 lata temu
co za bzdura z ta ewolucja, jarek kaczynski stworzyl swiat w 7 dni
pawel
4 lata temu
a ja myślałem że brakujące ogniwo to moja teściowa ...
nick
4 lata temu
Myślałem, że chodzi o Jarosława. Przepraszam
Najnowsze komentarze (61)
lavl
4 lata temu
Kiedy zakażą głoszenia tej herezji?
ed
4 lata temu
ja wiem brakujące ogniwo to brylant
gregor
4 lata temu
Pseudonaukowe bajki. Żeby jeszcze opowiadali to prywatnie a nie jako tzw naukowcy. Opowiadania o krasnoludkach są uczciwsze bo nie wprowadzają fałszywego przekonania, że coś powinno być pojmowane w sposób inny , niż ten zgodny z naturą rzeczy i stworzenia.
Vogel
4 lata temu
Czy tym brakującym ogniwem jest Maciarewicz i Terlecki?
Gracjano
4 lata temu
To może wreszcie ktoś to udowodni, bo tak od ponad 160 lat nic... No na tym zdjęciu to strasznie podobna hahahahaha. Czego to nie wymyślą, by dodać sobie animuszu i sławy. Sława i dolary, to dzisiejsza nauka.
gońthebila
4 lata temu
Lol...Jarek Kolano się przyznał ?
Kazik Ł
4 lata temu
Byłem pewien, że jurny Stefek z Łodzi już dawno został odkryty
txt
4 lata temu
Darwiniści dalej błądzą we mgle. Może oni pochodzą od małpy parzącej się z rybą. Ja pewny jestem, że człowieka stworzył Bóg. Nic i nikt tego faktu nie zmieni, ze śmiertelników. Choć by ukończył wszystkie uczelnie świata i zdobył wszystkie tytuły naukowe. Humaniści wierzący w teorię Darwina błądzą cały czas. Jezus kiedy żył wśród ludzi i nauczał nie przekonał niedowiarków. Teraz gdy Jezus jest u Ojca, może do Ciebie przyjść. Lecz musisz wyznając swoją grzeszność "otworzyć serce by na wieczność w nim mógł zamieszkać"
otto
4 lata temu
jak na razie to naukowcy nie wiedzą jak i nie potrafią wytworzyć nawet jednej komórki żywej. Nawet białka nie są w stanie stworzyć, tak aby samodzielnie powstało. Ci co wierzą w ewolucję, to wierzą, że z samoistnej masy ziemi po iluś milonach lat powstanie sysytem Windows.....
tedi
4 lata temu
Ileż to jeszcze razy usłyszymy o cudownym odnalezieniu brakującego ogniwa? Uparte twierdzenie że to nie Bóg stworzył świat, bo to nie możliwe, i proszę już tyle lat szuka się brakującego ogniwa i nic. Z drugiej strony ewolucjoniści już dawno stwierdzili że mają dowody tylko gdzie? Jakaż ignorancja jest potrzebna by tyle oczywistych dowodów ignorować i twierdzić uparcie że to nie mógł być Bóg. Z drugiej jednak strony upierać się przy ewolucji, mając tylko dowody na mikroewolucję która jest zupełnie czymś innym od makroewolucji. Na szczęście coraz więcej naukowców z tytułami opowiada się jako sceptycy co do teorii ewolucji. Jednak jak ktoś chce twierdzić że pochodzi od małpy to czasem patrząc na kogoś też mam takie wrażenie ;)
cz22
4 lata temu
Jaka ewolucja ? Jeśli już to wysoce zaawansowana inżynieria genetyczna o której na razie pomarzyć możemy .A ten kto gmerał w genach podpis też na pewno zostawił tylko czytać jeszcze nie umiemy.
niktoś
4 lata temu
Ludzie żyją tysiące lat i jakoś nie ma żadnych obecnie pośrednich ewolucyjnych oznak no chyba że pośrednim etapem między człowiekiem a słoniem jest choroba słonia u człowieka :) Oj naukowcy naukowcy.
nina
4 lata temu
czyli to nie bog.......
stop bredniom...
4 lata temu
Dajcie sobie spokoj z tymi bredniami, nikt normalny sie nie nabierze na te darwinowskie teoryjki, ktore niczego sie nie trzymaja, nawet kupy.. Wiadomo ze ktos nam pomogl w tej niby ewolucji, tego nie da sie ukryc, dziwic moze dlaczego sie ukrywa !
...
Następna strona