bFZapOlg
bFZapOlk
bFZapOlo
programy
kategorie
bFZapOlh

Dramatyczna relacja ewakuacji z Afganistanu. Kluzik-Rostkowska: ''Nie mieliśmy pewności, czy dzieci dotrwają do rana''

Posłanka Platformy Obywatelskiej, Joanna Kluzik-Rostkowska, brała czynny udział w pomocy Polakom oraz Afgańczykom, współpracującym z rządem w Polsce, w ewakuacji z Afganistanu, po zdobyciu kraju przez talibów. W programie "Newsroom WP" opowiedziała o dramatycznych okolicznościach, w których musiała działać. - Ewakuowaliśmy afgańskiego dyplomatę z żoną i czwórką dzieci. Na lotnisku zgubił nam się dyplomata. Później znaleźliśmy dyplomatę, ale zgubiła się żona z tymi dziećmi. Kłopot był taki, że jedno z dzieci zostało poturbowane, musiało trafić do szpitala. Drugie dziecko dostało gazem po oczach. Musieli pojechać do szpitala, ale poprosiliśmy, aby wrócili na lotnisko. Dziecko z kłopotami doszło do bramy Brytyjczyków 2 minuty po zamknięciu lotniska - wspominała Kluzik-Rostkowska.

258 reakcji
15
126
117
Podziel się
Komentarze (117)
20-09-2021
BMWA zdrowe młode chłopy zamiast walczyć o swój kraj uciekają jak szczury
zobacz więcej komentarzy (117)

Programy Wirtualnej Polski

bFZapOlt
KOMENTARZE
(117)
BMW
11 miesięcy temu
A zdrowe młode chłopy zamiast walczyć o swój kraj uciekają jak szczury
przecież
11 miesięcy temu
oddali cały kraj bez jednego wystrzału, a wy piszecie o jakiś dantejskich scenach.Kiedy lewaki zrozumią, że 99 % Afgańczyków chciało powrotu Talibanów.
Iza
11 miesięcy temu
Odważni i bohaterscy Polacy zawsze walczyli o swój kraj na wszystkich frontach świata. A muzułmanie sp... ją, do spokojnej i bogatej Europy, udając męczenników, opuszczając przy tym swoje kobiety i dzieci. Najgorsze jest, że europejskie lewactwo bez wyobraźni i odpowiedzialności łyka to, infekując kontynent wrogą dla naszej cywilizacji ideologią.
bFZapOlL
aha
11 miesięcy temu
Mną też się nikt nie przejmuje w Polsce i żyję.
Art
11 miesięcy temu
Ewakuowali bogatych a biedni pozostali na łasce Talibów, taka wizytówke wystawiła sobie USA i jej sprzymierzeńcy. W razie zagrożenia nie liczcie na pomoc Ameryki bo to kit i mit, Ameryka jest słaba i rozdarta wewnętrznie....
Najnowsze komentarze (117)
NO KTO ?
11 miesięcy temu
a to ta z pis-u ?
felix
11 miesięcy temu
Może po pierwsze co myśmy tam szukali, że my w tej wojmie bezmyslnej udział brali.Po wtóre co pani tam robiła co weteraństwa się dorobiła ? Bo politycy tylko po to tam jechali by okrawki dla swojego dobrobytu tam zbierali.Tam Religia muzułmańxka zmian nie chciała i wojna byla jak tylko armia obca się ulotniła rzesza wiernych do swoich korzeni powróciła .Gdzie drwa rąbią tam i wióry lecą Czarnka tam swojego mają i od dziecka wpajaja,że hierarchia rodzinna jest świętością a powinność obowiązkiem .Dwa razy już przesyt odmienił się zloty ,gdy narody pewnej demoralizacji nie zaakceptowali Wietnam i Hanoi oraz Afganistan i Kabul nie mówiąc o Iraku czy Syrii .Obecna zaraza Covidium z falami to też dzieło bioologicznego manipulowania .Afgańskie siły zbrojne za friko broń dostali was przegnali porządek swój zaprowadzili .
i takie coś
11 miesięcy temu
będzie w Polsce jeśli dalej będziemy przyjmować pseudouchodźców...
Kapitalista
11 miesięcy temu
A pani Joanna K-R zajęła miejsce w samolocie na którym można było jeszcze kogoś ewakuować ...
Gosc
11 miesięcy temu
Dziadek Biden po zdradzie swoich sojuszników w Afganistanie będzie dzisiaj w Nowym Jorku na zjeździe ONZ przemawiał na temat praw człowieka.
dzieckowemgle
11 miesięcy temu
Afgańczycy zdradzili Amerykanów w ich wysiłkach urządzenia im innego świata.Zainkasowali miliardy a teraz utoną w chaosie.Dziesięć milionów zagrożonych głodem a oni nie walczą?
akbarr
11 miesięcy temu
Ja walczyłem z Komuną tracąc zęby od pałki zomowca . A tu dziady młode zamiast u siebie walczyć lezą żeby niszczyć siać dziadostwo i gruz. To nieroby na które tyrają kobiety i dzieci . Tak są nauczeni od małego . karabin w ręku już w wieku niemowlaka i udaje pana. Teraz tu przyłażą bo u siebie wszystko w gróz obracają . To dziady talibskie i niszczyciela Świata gorsze od komunistów. Palga i szarańcza czekająca żeby ją ugościć a potem się wysadzi w powietrze bo mu się religia twoja nie spodoba. Gonić takich do siebie niech wracają na gruz .
Lolololololol...
11 miesięcy temu
Afganistan jest wreszcie w rękach Talibów, a muzułmanie mogą odetchnąć z ulgą^^ Dżihad dobiegł swego spektakularnego końca, niewierni uszli na zachód, a dzieci proroka Mahometa mogą żyć według praw swego ojca:) Nie ma powodów by dalej rozwodzić się nad losem tego islamskiego raju na ziemi. Pytanie tylko kiedy rozpocznie się fala powrotów muzułmanów do Afganistaniu?
bFZapOlD
akbarr
11 miesięcy temu
Tam niema solidarności . Zamiast walczyć uciekają i niosą ze sobą pomysły walki z Europejczykami . To zazdrość że my mamy a oni mają gruzy . Wiec trzeba palić burzyć i niszczyć Europę . Całe chordy nawet z kotami idą z Allachem na ustach. Zabić spalić zagruzować . U siebie mają sam gruz więc tu też trzeba zgruzować.
Wrrr
11 miesięcy temu
300 000 armia afgańska wyposazona w najlepszy sprzet przegrała bez walki z 70 000 armią talibów .. to są tchorze albo po prostu chcą tak zyc .. taka demokracja . Wiekszosc chce talibów widocznie .
Mmmmmmmm
11 miesięcy temu
Wszystko ok. tylko to zdanie " po zdobyciu kraju przez talibów ". Talibowie nie zdobyli kraju tylko go przejeli bo tchórzliwa armia afgańska ( trzykrotnie większa od polskiej) rozpieszchła się bez jednego wystrzału. To zwykli tchórze a tchórze nie zasługują na szacunek. Takie jest moje zdanie.
burek
11 miesięcy temu
te kluziki to chorzy ludzie sa - chwala sie ze polacy dostali lachmaniarzy do utrzymania
:-)
11 miesięcy temu
Polskiej polityk? Chyba polskiej polityczki.
niewiarygodne
11 miesięcy temu
To bojownicy dzieci gazem po oczach????
...
Następna strona
bFZapOmf
bFZapOlm
bFZapOmm
bFZapOmn