programy
kategorie

Dramatyczna relacja ewakuacji z Afganistanu. Kluzik-Rostkowska: ''Nie mieliśmy pewności, czy dzieci dotrwają do rana''

Posłanka Platformy Obywatelskiej, Joanna Kluzik-Rostkowska, brała czynny udział w pomocy Polakom oraz Afgańczykom, współpracującym z rządem w Polsce, w ewakuacji z Afganistanu, po zdobyciu kraju przez talibów. W programie "Newsroom WP" opowiedziała o dramatycznych okolicznościach, w których musiała działać. - Ewakuowaliśmy afgańskiego dyplomatę z żoną i czwórką dzieci. Na lotnisku zgubił nam się dyplomata. Później znaleźliśmy dyplomatę, ale zgubiła się żona z tymi dziećmi. Kłopot był taki, że jedno z dzieci zostało poturbowane, musiało trafić do szpitala. Drugie dziecko dostało gazem po oczach. Musieli pojechać do szpitala, ale poprosiliśmy, aby wrócili na lotnisko. Dziecko z kłopotami doszło do bramy Brytyjczyków 2 minuty po zamknięciu lotniska - wspominała Kluzik-Rostkowska.

258 reakcji
15
126
117
Podziel się
Komentarze (117)
20-09-2021
BMWA zdrowe młode chłopy zamiast walczyć o swój kraj uciekają jak szczury
zobacz więcej komentarzy (117)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(117)
BMW
2 lata temu
A zdrowe młode chłopy zamiast walczyć o swój kraj uciekają jak szczury
przecież
2 lata temu
oddali cały kraj bez jednego wystrzału, a wy piszecie o jakiś dantejskich scenach.Kiedy lewaki zrozumią, że 99 % Afgańczyków chciało powrotu Talibanów.
Iza
2 lata temu
Odważni i bohaterscy Polacy zawsze walczyli o swój kraj na wszystkich frontach świata. A muzułmanie sp... ją, do spokojnej i bogatej Europy, udając męczenników, opuszczając przy tym swoje kobiety i dzieci. Najgorsze jest, że europejskie lewactwo bez wyobraźni i odpowiedzialności łyka to, infekując kontynent wrogą dla naszej cywilizacji ideologią.
aha
2 lata temu
Mną też się nikt nie przejmuje w Polsce i żyję.
Art
2 lata temu
Ewakuowali bogatych a biedni pozostali na łasce Talibów, taka wizytówke wystawiła sobie USA i jej sprzymierzeńcy. W razie zagrożenia nie liczcie na pomoc Ameryki bo to kit i mit, Ameryka jest słaba i rozdarta wewnętrznie....
Najnowsze komentarze (117)
NO KTO ?
2 lata temu
a to ta z pis-u ?
felix
2 lata temu
Może po pierwsze co myśmy tam szukali, że my w tej wojmie bezmyslnej udział brali.Po wtóre co pani tam robiła co weteraństwa się dorobiła ? Bo politycy tylko po to tam jechali by okrawki dla swojego dobrobytu tam zbierali.Tam Religia muzułmańxka zmian nie chciała i wojna byla jak tylko armia obca się ulotniła rzesza wiernych do swoich korzeni powróciła .Gdzie drwa rąbią tam i wióry lecą Czarnka tam swojego mają i od dziecka wpajaja,że hierarchia rodzinna jest świętością a powinność obowiązkiem .Dwa razy już przesyt odmienił się zloty ,gdy narody pewnej demoralizacji nie zaakceptowali Wietnam i Hanoi oraz Afganistan i Kabul nie mówiąc o Iraku czy Syrii .Obecna zaraza Covidium z falami to też dzieło bioologicznego manipulowania .Afgańskie siły zbrojne za friko broń dostali was przegnali porządek swój zaprowadzili .
i takie coś
2 lata temu
będzie w Polsce jeśli dalej będziemy przyjmować pseudouchodźców...
Kapitalista
2 lata temu
A pani Joanna K-R zajęła miejsce w samolocie na którym można było jeszcze kogoś ewakuować ...
Gosc
2 lata temu
Dziadek Biden po zdradzie swoich sojuszników w Afganistanie będzie dzisiaj w Nowym Jorku na zjeździe ONZ przemawiał na temat praw człowieka.
dzieckowemgle
2 lata temu
Afgańczycy zdradzili Amerykanów w ich wysiłkach urządzenia im innego świata.Zainkasowali miliardy a teraz utoną w chaosie.Dziesięć milionów zagrożonych głodem a oni nie walczą?
akbarr
2 lata temu
Ja walczyłem z Komuną tracąc zęby od pałki zomowca . A tu dziady młode zamiast u siebie walczyć lezą żeby niszczyć siać dziadostwo i gruz. To nieroby na które tyrają kobiety i dzieci . Tak są nauczeni od małego . karabin w ręku już w wieku niemowlaka i udaje pana. Teraz tu przyłażą bo u siebie wszystko w gróz obracają . To dziady talibskie i niszczyciela Świata gorsze od komunistów. Palga i szarańcza czekająca żeby ją ugościć a potem się wysadzi w powietrze bo mu się religia twoja nie spodoba. Gonić takich do siebie niech wracają na gruz .
Lolololololol...
2 lata temu
Afganistan jest wreszcie w rękach Talibów, a muzułmanie mogą odetchnąć z ulgą^^ Dżihad dobiegł swego spektakularnego końca, niewierni uszli na zachód, a dzieci proroka Mahometa mogą żyć według praw swego ojca:) Nie ma powodów by dalej rozwodzić się nad losem tego islamskiego raju na ziemi. Pytanie tylko kiedy rozpocznie się fala powrotów muzułmanów do Afganistaniu?
akbarr
2 lata temu
Tam niema solidarności . Zamiast walczyć uciekają i niosą ze sobą pomysły walki z Europejczykami . To zazdrość że my mamy a oni mają gruzy . Wiec trzeba palić burzyć i niszczyć Europę . Całe chordy nawet z kotami idą z Allachem na ustach. Zabić spalić zagruzować . U siebie mają sam gruz więc tu też trzeba zgruzować.
Wrrr
2 lata temu
300 000 armia afgańska wyposazona w najlepszy sprzet przegrała bez walki z 70 000 armią talibów .. to są tchorze albo po prostu chcą tak zyc .. taka demokracja . Wiekszosc chce talibów widocznie .
Mmmmmmmm
2 lata temu
Wszystko ok. tylko to zdanie " po zdobyciu kraju przez talibów ". Talibowie nie zdobyli kraju tylko go przejeli bo tchórzliwa armia afgańska ( trzykrotnie większa od polskiej) rozpieszchła się bez jednego wystrzału. To zwykli tchórze a tchórze nie zasługują na szacunek. Takie jest moje zdanie.
burek
2 lata temu
te kluziki to chorzy ludzie sa - chwala sie ze polacy dostali lachmaniarzy do utrzymania
:-)
2 lata temu
Polskiej polityk? Chyba polskiej polityczki.
niewiarygodne
2 lata temu
To bojownicy dzieci gazem po oczach????
...
Następna strona