bGZjfSUQ
bGZjfSUU
bGZjfSUY
programy
kategorie
bGZjfSUR

Drugi lot powrotny migrantów z Białorusi do Iraku. "Ludzie bardzo żałują, że tam pojechali"

W nocy z czwartku na piątek 26 listopada w irackim Irbilu wylądował kolejny samolot z migrantami. To drugi lot repatriacyjny z Białorusi. Zorganizowały go irackie władze. Samolot linii Iraqi Airways, Airbus A320, mógł zabrać do 180 osób. Do Mińska wysłano dwa samoloty, które łącznie przewiozą ponad 600 osób. Kolejny lot z Mińska Do Irbilu odbędzie się w ciągu najbliższej doby. Do Iraku wracają głównie Kurdowie, którym nie udało się przedostać przez Polskę do innych krajów Unii Europejskiej. W rozmowie z agencją Associated Press migranci nie kryli żalu. - Dziś do Iraku wróciło ponad 170 osób. Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że dotarliśmy do domu. Człowieczeństwo i sprawiedliwość, o których ludzie mówią w kontekście Europy, są dalekie od rzeczywistości. To w ogóle nie jest prawda – mówił Awat Nassir, migrant z Ranii w prowincji As-Sulajmanijja. - Zostaliśmy na Białorusi dotkliwie pobici. Tam regularnie bito ludzi. Niektórzy stracili części ciała po pobiciu....

rozwiń
210 reakcji
34
50
126
Podziel się
bGZjfSUT
Komentarze (126)
26-11-2021
midabW lesie na Białorusi a nie w lesie między dwoma krajami
zobacz więcej komentarzy (126)

Programy Wirtualnej Polski

bGZjfSVd
KOMENTARZE
(126)
midab
rok temu
W lesie na Białorusi a nie w lesie między dwoma krajami
Marta
rok temu
Niech walczą lepszy byt w swoich krajach. Za pieniądze, które wydali na loty i hotele w Mińsku + przemytników mogli by u siebie coś rozkręcić a nie wyciągać ręce po socjal u Niemców.
Mistrzowie
rok temu
w działaniu sposobem na dziecko i kobietę w ciąży. Mistrzostwo w eksponowaniu dziecka na drutach kolczastych z transparentem w rączkach. Tą bezcenną latorośl można sprzedać później na zachodzie jak już nie będzie potrzebna po najechaniu granicy.
bGZjfSVv
Janusz
rok temu
Jak zwykle kobiety i dzieci, których jest 1 do 2 procent. Reszta, to młode byczki. Jak napisał Husajn mamy czas, 20, 50, 200 lat. Europę zdobędziemy środkami pokojowymi. Cały światowy ład rozwala ukochana ameryka Lewackość Brukseli jest przerażająca.
jackman5009
rok temu
Angela powiedziała , że przyjmie WSZYSTKICH to idą maszyna ruszyła, nie wiedzieli, że Putin z Łukaszenką potrzebują ich do swoich przestępczych celów - żal ludzi, a zwłaszcza dzieci cóż one są winne?
Najnowsze komentarze (126)
Metoda
rok temu
na dziecko? Na kobietę w ciąży? Oklepane!
okropny
rok temu
Matki z dziećmi na rękach wg. was mają umrzeć w polskim lesie ? Za Białoruś istotnie nie odpowiadamy....
ono
rok temu
jakie MIĘDZY DWOMA KRAJAMI, co za głupoty wypisujecie !!! oni byli na BIAŁORUSI !!!!
Basia
rok temu
A ja uważam, że rodziny z dziećmi i starszych ludzi powinniśmy przygarnąć. Oni nie są terrorystami. Jesteśmy krajem katolickim i powinniśmy okazać im miłosierdzie tak jak uczył nas Jezus.
smutne
rok temu
Moje pytanie brzmi co zrobić, żeby wpuszczać takie rodziny z dziećmi, a zarazem nie wpuszczać samotnych mężczyzn w wieku 20-50 lat? Jest jakiś sposób żeby tak zrobić? Po prostu powinno się takich ludzi rozdzielać, a nie wszystkich przyjmować lub wszystkim odmawiać.
lew8
rok temu
CZY ONI CZASEM SAMI SOBIE NIEWYKUPILI WIZY TURYSTYCZNEJ DO BIAŁORUSI ? ODPOWIEM TAK CZYLI POZWIEDZALI LASY ZOBACZYLI SOSNY I KRZAKI CZYLI CZAS PRZYSZEDŁ NA POWRÓT DO SWOJEGO KRAJU TO BYLI TURYŚCI TO NIECH IM ŁUKASZENKA ZADOŚĆ UCZYNIENIE WYPŁACI.
INKA
rok temu
To oni nie wiedzieli ze na bialorusi nie ma prawa ,porzadku i praw czlowieka?
jax
rok temu
ZA CAŁY CHAOS W EUROPIE, CIERPIENIE LUDZI I ŚMIERĆ ODPOWIEDZIAŁNE SĄ DWIE OSOBY - MERKEL I TUSK . Merkel w 2015 roku zaprosiła bez żadnych konsultacji do Europy cały bliski wschód i Afrykę a Tusk ( przewodniczący rady europejskiej w latach 2014 -2019) się na to zgodził . WSZYSTKIE PAŃSTWA KTÓRE W ZWIĄZKU Z TYM ZAPROSZENIEM PRZEZ TYCH DWOJE PONIOSŁY JAKIEKOLWIEK KOSZTY Z ODPARCIEM ICH GOŚCI POWINNY TYCH DWOJE NIEUDACZNIKÓW PODAĆ DO SĄDU I DOMAGAĆ SIĘ ZWROTU POMNIESIONYCH KOSZTÓW .
bGZjfSVn
HANS KLOC
rok temu
Może niech już sobie zostaną w tym lesie, jeżeli się nudzą to niech jagód i grzybów nazbierają, przy ognisku pośpiewają czy coś.
Uuuu
rok temu
To wam lukaszenka los zgotowal..muzyka wiecie co to reżim lukaszenki A do Europy i tak się nie nadajecie bo to samo co u was przywozicie tutaj.won
Amon
rok temu
Z takim brudnymi i zakazonymi rączkami do sterylnej Europy?
żołnierze gło...
rok temu
Trzeba im zabrać te ajfony , buciki i kanadyjskie kurteczki puchowe i sfinansować za to ciepłe posilki dla naszego wojska..PIS głodzi żołnierzy na granicy.
Polak
rok temu
Polska po II wojnie światowej była w ruinie .Polacy sami ja podnieśli ciężką pracą a nie żebraniem.Plan Marschala Nas ominął a istniejemy.Irakijczycy niech budują swój kraj a nie szukają socjalu.
Lol
rok temu
Dostali nauczke nie pchaj sie tam gdzie Cie nie chca. Mam nadzieje, ze to otworzylo im oczy Pracuj w swoim kraju skad pochodzisz Rozumiem wojna gdzies sie toczy ale wtedy na legalne przejscia. Mysleli, ze Europa miodem plynaca a pieniadze na drzrwach rosna
...
Następna strona
bGZjfSVP
bGZjfSUW
bGZjfSVW
bGZjfSVX