programy
kategorie

Drugi lot powrotny migrantów z Białorusi do Iraku. "Ludzie bardzo żałują, że tam pojechali"

W nocy z czwartku na piątek 26 listopada w irackim Irbilu wylądował kolejny samolot z migrantami. To drugi lot repatriacyjny z Białorusi. Zorganizowały go irackie władze. Samolot linii Iraqi Airways, Airbus A320, mógł zabrać do 180 osób. Do Mińska wysłano dwa samoloty, które łącznie przewiozą ponad 600 osób. Kolejny lot z Mińska Do Irbilu odbędzie się w ciągu najbliższej doby. Do Iraku wracają głównie Kurdowie, którym nie udało się przedostać przez Polskę do innych krajów Unii Europejskiej. W rozmowie z agencją Associated Press migranci nie kryli żalu. - Dziś do Iraku wróciło ponad 170 osób. Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że dotarliśmy do domu. Człowieczeństwo i sprawiedliwość, o których ludzie mówią w kontekście Europy, są dalekie od rzeczywistości. To w ogóle nie jest prawda – mówił Awat Nassir, migrant z Ranii w prowincji As-Sulajmanijja. - Zostaliśmy na Białorusi dotkliwie pobici. Tam regularnie bito ludzi. Niektórzy stracili części ciała po pobiciu....

rozwiń
210 reakcji
34
50
126
Podziel się
Komentarze (126)
26-11-2021
midabW lesie na Białorusi a nie w lesie między dwoma krajami
zobacz więcej komentarzy (126)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(126)
midab
2 lata temu
W lesie na Białorusi a nie w lesie między dwoma krajami
Marta
2 lata temu
Niech walczą lepszy byt w swoich krajach. Za pieniądze, które wydali na loty i hotele w Mińsku + przemytników mogli by u siebie coś rozkręcić a nie wyciągać ręce po socjal u Niemców.
Mistrzowie
2 lata temu
w działaniu sposobem na dziecko i kobietę w ciąży. Mistrzostwo w eksponowaniu dziecka na drutach kolczastych z transparentem w rączkach. Tą bezcenną latorośl można sprzedać później na zachodzie jak już nie będzie potrzebna po najechaniu granicy.
Janusz
2 lata temu
Jak zwykle kobiety i dzieci, których jest 1 do 2 procent. Reszta, to młode byczki. Jak napisał Husajn mamy czas, 20, 50, 200 lat. Europę zdobędziemy środkami pokojowymi. Cały światowy ład rozwala ukochana ameryka Lewackość Brukseli jest przerażająca.
jackman5009
2 lata temu
Angela powiedziała , że przyjmie WSZYSTKICH to idą maszyna ruszyła, nie wiedzieli, że Putin z Łukaszenką potrzebują ich do swoich przestępczych celów - żal ludzi, a zwłaszcza dzieci cóż one są winne?
Najnowsze komentarze (126)
Metoda
2 lata temu
na dziecko? Na kobietę w ciąży? Oklepane!
okropny
2 lata temu
Matki z dziećmi na rękach wg. was mają umrzeć w polskim lesie ? Za Białoruś istotnie nie odpowiadamy....
ono
2 lata temu
jakie MIĘDZY DWOMA KRAJAMI, co za głupoty wypisujecie !!! oni byli na BIAŁORUSI !!!!
Basia
2 lata temu
A ja uważam, że rodziny z dziećmi i starszych ludzi powinniśmy przygarnąć. Oni nie są terrorystami. Jesteśmy krajem katolickim i powinniśmy okazać im miłosierdzie tak jak uczył nas Jezus.
smutne
2 lata temu
Moje pytanie brzmi co zrobić, żeby wpuszczać takie rodziny z dziećmi, a zarazem nie wpuszczać samotnych mężczyzn w wieku 20-50 lat? Jest jakiś sposób żeby tak zrobić? Po prostu powinno się takich ludzi rozdzielać, a nie wszystkich przyjmować lub wszystkim odmawiać.
lew8
2 lata temu
CZY ONI CZASEM SAMI SOBIE NIEWYKUPILI WIZY TURYSTYCZNEJ DO BIAŁORUSI ? ODPOWIEM TAK CZYLI POZWIEDZALI LASY ZOBACZYLI SOSNY I KRZAKI CZYLI CZAS PRZYSZEDŁ NA POWRÓT DO SWOJEGO KRAJU TO BYLI TURYŚCI TO NIECH IM ŁUKASZENKA ZADOŚĆ UCZYNIENIE WYPŁACI.
INKA
2 lata temu
To oni nie wiedzieli ze na bialorusi nie ma prawa ,porzadku i praw czlowieka?
jax
2 lata temu
ZA CAŁY CHAOS W EUROPIE, CIERPIENIE LUDZI I ŚMIERĆ ODPOWIEDZIAŁNE SĄ DWIE OSOBY - MERKEL I TUSK . Merkel w 2015 roku zaprosiła bez żadnych konsultacji do Europy cały bliski wschód i Afrykę a Tusk ( przewodniczący rady europejskiej w latach 2014 -2019) się na to zgodził . WSZYSTKIE PAŃSTWA KTÓRE W ZWIĄZKU Z TYM ZAPROSZENIEM PRZEZ TYCH DWOJE PONIOSŁY JAKIEKOLWIEK KOSZTY Z ODPARCIEM ICH GOŚCI POWINNY TYCH DWOJE NIEUDACZNIKÓW PODAĆ DO SĄDU I DOMAGAĆ SIĘ ZWROTU POMNIESIONYCH KOSZTÓW .
HANS KLOC
2 lata temu
Może niech już sobie zostaną w tym lesie, jeżeli się nudzą to niech jagód i grzybów nazbierają, przy ognisku pośpiewają czy coś.
Uuuu
2 lata temu
To wam lukaszenka los zgotowal..muzyka wiecie co to reżim lukaszenki A do Europy i tak się nie nadajecie bo to samo co u was przywozicie tutaj.won
Amon
2 lata temu
Z takim brudnymi i zakazonymi rączkami do sterylnej Europy?
żołnierze gło...
2 lata temu
Trzeba im zabrać te ajfony , buciki i kanadyjskie kurteczki puchowe i sfinansować za to ciepłe posilki dla naszego wojska..PIS głodzi żołnierzy na granicy.
Polak
2 lata temu
Polska po II wojnie światowej była w ruinie .Polacy sami ja podnieśli ciężką pracą a nie żebraniem.Plan Marschala Nas ominął a istniejemy.Irakijczycy niech budują swój kraj a nie szukają socjalu.
Lol
2 lata temu
Dostali nauczke nie pchaj sie tam gdzie Cie nie chca. Mam nadzieje, ze to otworzylo im oczy Pracuj w swoim kraju skad pochodzisz Rozumiem wojna gdzies sie toczy ale wtedy na legalne przejscia. Mysleli, ze Europa miodem plynaca a pieniadze na drzrwach rosna
...
Następna strona