programy
kategorie

Efekt globalnego ocieplenia. Lodowiec odsłonił broń wikingów

Topniejący lodowiec w paśmie Jotunheimen, na południu Norwegii, odsłania kolejne starożytne artefakty. Tym razem archeolodzy znaleźli liczący 1,5 tys. lat grot strzały, pochodzący z epoki żelaza. Broni używali Skandynawowie, później znani jako Wikingowie. Była to podgrupa narodów germańskich. Eksperci twierdzą, że niska temperatura i lód zachowały przedmioty tutejszych lodów w niemal idealnym stanie. Dopiero globalne ocieplenie odsłania starożytne skarby tej części kraju. Do tej pory w południowej Norwegii odkryto 2 tys. artefaktów z lodowców. Są to m.in. prymitywne narzędzia myśliwskie, tkaniny, skóry i kości. Najstarszy przedmiot ma 6 tys. lat i pochodzi z epoki kamienia łupanego.

0
0
65
Podziel się
Komentarze (65)
09-03-2020
janek
To znaczy, że 1,5 tysiąca lat temu nie było tam lodowca i nikt nie mówił o globalnym ociepleniu. Co kilkaset lat są fazy gdy klimat się ociepla a po nim przychodzi...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (65)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(65)
janek
4 lata temu
To znaczy, że 1,5 tysiąca lat temu nie było tam lodowca i nikt nie mówił o globalnym ociepleniu. Co kilkaset lat są fazy gdy klimat się ociepla a po nim przychodzi zlodowacenie. Takie są prawa natury i nic do tego nie ma emisja CO2. Jeden wulkan emituje tyle CO2, co cały przemysł świata przez 50 lat.
Kaśka
4 lata temu
To jak to się ma do topnienia lodowców z powodu działań człowieka, skoro 1,5 tyś. lat temu tam lodowców nie było? Ciągle ściema.
adamo
4 lata temu
Czyli kiedyś było tam jeszcze cieplej niż teraz.
fagsdad
4 lata temu
a 1,5 tys lat temu ci wikingowie biegali po lodowcu i umieszczali na sile te przedmioty w lodzie ? czy po prostu nie było wtedy zadnego lodu ?
Zapytałek
4 lata temu
A jakim cudem Wikingowie doprowadzili do globalnego ochlodzenia? Przestali latać samolotami I przesiedli się do drewnianych łodzi? Przestali ogrzewać domy drewnem?
Najnowsze komentarze (65)
axe
4 lata temu
jeszce rok dwa i zbudujemy długie łodzie i znów ruszymy na morza i oceany
aaa
4 lata temu
nie mieli wtedy urzędników bo ci by wydali dekret nakazujący montowanie śmieciuchów, żeby powstrzymać ochłodzenie
Świniopas - k...
4 lata temu
Każda polityczna bzdura zostanie poparta przez nieuków zwanych profesorami, jeśli można wyrwać dużą kasę.
reih
4 lata temu
gdzie jest greta i jej promotorzy
OBIEKT.III
4 lata temu
A przy okzaji jakiś noowy wirus z pod sniegu nie uleciał w eter?
reih
4 lata temu
o Tartarii też nikt nie mówi
jaro.
4 lata temu
dalej pierdoły
wwa
4 lata temu
A statek kosmiczny jakiś już odsłonił się czy nie?
wandeczka
4 lata temu
wikingowie to byli zwykli mordercy bandyci mordujacy i grabiacy swoich sasiadow!!! te mity o hirowsach wikingach to sciema skandynawcow zeby ukryc mordercow oprawcow!!!! globo ocieplenie to klamstwa grupy oplacanych NIBY naukowcow przez lobby terrorystyczne wymuszajace na krajach charach ZA NIC!!!!!!!!! CYKLE na ziemi sa od tysiacleci!!!!!
ja-ja
4 lata temu
topniejące lodowce to nie tylko skarby, to uwalnianie wirusów i bakterii które teraz nas wykończą bo rozwój cywilizacji to osłabienie naszych organizmów... i tyle w temacie róźnych koron itp.
kristof84
4 lata temu
czyli tak naprawde w skali zycia Ziemii to calkiem nie dawno, liczac nasza ere od narodzin Chrystusa
Przekret na k...
4 lata temu
Tak to jest jak z niedorozwinietych i niedouczonych dzieci, np Greta, robi sie ekspertow i indoktrynuje od najmlodszych lat.
Kasa na sluzb...
4 lata temu
Zamiast walczyc z klimatem, lepiej kase przeznaczyc na sluzbe zdrowia. Korona pokazuje, ze higiena w PL i sluzba zdrowia wciaz daleko za innymi.
dlaczego
4 lata temu
nikt nie konfrontuje tymi faktami wlasnie takich samozwanczych celebrytow jak niejaka grete... moze wie cos na ten temat ??? jest nawet z tego regionu...
...
Następna strona