bDoJFgok
bDoJFgoo
bDoJFgos
programy
kategorie
bDoJFgol

Efekt globalnego ocieplenia. Lodowiec odsłonił broń wikingów

Topniejący lodowiec w paśmie Jotunheimen, na południu Norwegii, odsłania kolejne starożytne artefakty. Tym razem archeolodzy znaleźli liczący 1,5 tys. lat grot strzały, pochodzący z epoki żelaza. Broni używali Skandynawowie, później znani jako Wikingowie. Była to podgrupa narodów germańskich. Eksperci twierdzą, że niska temperatura i lód zachowały przedmioty tutejszych lodów w niemal idealnym stanie. Dopiero globalne ocieplenie odsłania starożytne skarby tej części kraju. Do tej pory w południowej Norwegii odkryto 2 tys. artefaktów z lodowców. Są to m.in. prymitywne narzędzia myśliwskie, tkaniny, skóry i kości. Najstarszy przedmiot ma 6 tys. lat i pochodzi z epoki kamienia łupanego.

120 reakcji
38
17
65
Podziel się
Komentarze (65)
09-03-2020
janek
To znaczy, że 1,5 tysiąca lat temu nie było tam lodowca i nikt nie mówił o globalnym ociepleniu. Co kilkaset lat są fazy gdy klimat się ociepla a po nim przychodzi...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (65)

Programy Wirtualnej Polski

bDoJFgox
KOMENTARZE
(65)
janek
9 miesięcy temu
To znaczy, że 1,5 tysiąca lat temu nie było tam lodowca i nikt nie mówił o globalnym ociepleniu. Co kilkaset lat są fazy gdy klimat się ociepla a po nim przychodzi zlodowacenie. Takie są prawa natury i nic do tego nie ma emisja CO2. Jeden wulkan emituje tyle CO2, co cały przemysł świata przez 50 lat.
Kaśka
9 miesięcy temu
To jak to się ma do topnienia lodowców z powodu działań człowieka, skoro 1,5 tyś. lat temu tam lodowców nie było? Ciągle ściema.
adamo
9 miesięcy temu
Czyli kiedyś było tam jeszcze cieplej niż teraz.
bDoJFgoP
fagsdad
9 miesięcy temu
a 1,5 tys lat temu ci wikingowie biegali po lodowcu i umieszczali na sile te przedmioty w lodzie ? czy po prostu nie było wtedy zadnego lodu ?
zxc
9 miesięcy temu
czyli nie ma globalnego ocieplenia,a za to są to naturalne zmiany klimatu, szach mat ekoteroryści :)
Najnowsze komentarze (65)
axe
9 miesięcy temu
jeszce rok dwa i zbudujemy długie łodzie i znów ruszymy na morza i oceany
aaa
9 miesięcy temu
nie mieli wtedy urzędników bo ci by wydali dekret nakazujący montowanie śmieciuchów, żeby powstrzymać ochłodzenie
Świniopas - k...
9 miesięcy temu
Każda polityczna bzdura zostanie poparta przez nieuków zwanych profesorami, jeśli można wyrwać dużą kasę.
reih
9 miesięcy temu
gdzie jest greta i jej promotorzy
OBIEKT.III
9 miesięcy temu
A przy okzaji jakiś noowy wirus z pod sniegu nie uleciał w eter?
reih
9 miesięcy temu
o Tartarii też nikt nie mówi
jaro.
9 miesięcy temu
dalej pierdoły
wwa
9 miesięcy temu
A statek kosmiczny jakiś już odsłonił się czy nie?
bDoJFgoH
wandeczka
9 miesięcy temu
wikingowie to byli zwykli mordercy bandyci mordujacy i grabiacy swoich sasiadow!!! te mity o hirowsach wikingach to sciema skandynawcow zeby ukryc mordercow oprawcow!!!! globo ocieplenie to klamstwa grupy oplacanych NIBY naukowcow przez lobby terrorystyczne wymuszajace na krajach charach ZA NIC!!!!!!!!! CYKLE na ziemi sa od tysiacleci!!!!!
ja-ja
9 miesięcy temu
topniejące lodowce to nie tylko skarby, to uwalnianie wirusów i bakterii które teraz nas wykończą bo rozwój cywilizacji to osłabienie naszych organizmów... i tyle w temacie róźnych koron itp.
kristof84
9 miesięcy temu
czyli tak naprawde w skali zycia Ziemii to calkiem nie dawno, liczac nasza ere od narodzin Chrystusa
Przekret na k...
9 miesięcy temu
Tak to jest jak z niedorozwinietych i niedouczonych dzieci, np Greta, robi sie ekspertow i indoktrynuje od najmlodszych lat.
Kasa na sluzb...
9 miesięcy temu
Zamiast walczyc z klimatem, lepiej kase przeznaczyc na sluzbe zdrowia. Korona pokazuje, ze higiena w PL i sluzba zdrowia wciaz daleko za innymi.
dlaczego
9 miesięcy temu
nikt nie konfrontuje tymi faktami wlasnie takich samozwanczych celebrytow jak niejaka grete... moze wie cos na ten temat ??? jest nawet z tego regionu...
...
Następna strona
bDoJFgpj
bDoJFgoq
bDoJFgpq
bDoJFgpr