bEDCfVFM
bEDCfVFQ
bEDCfVFU
programy
kategorie
bEDCfVFN

Egipt gotowy wysłać swoje wojsko do Libii. Rośnie napięcie na Bliskim Wschodzie

Eskalacja militarna w Libii może doprowadzić do użycia sił zbrojnych Egiptu - twierdzą obywatele obu krajów. Prezydent Egiptu Abdel-Fattah al-Sisi dostał zielone światło od parlamentu do interwencji wojskowej w Libii. Chodzi o zwalczanie m.in. "obcych grup terrorystycznych" w Libii, które mogą zagrażać bezpieczeństwu Egiptu. W libijskiej Misracie obywatele boją się interwencji Egiptu. Niektórzy uważają, że to zagraża suwerenności ich kraju. Konflikt wewnętrzny w Libii zaczął się w 2011 r. po obaleniu Kadafiego. W kraju walczą dwa ośrodki władzy. Bojownicy dowodzeni przez Khalifę Haftara ścierają się z siłami rządowymi Fajiza Mustafy as-Saradża w Trypolisie. Po stronie Haftara opowiadają się Rosja, Egipt i ZEA. Rząd w Trypolisie wpiera z kolei Turcja i Katar.

85 reakcji
26
28
31
Podziel się
Komentarze (31)
23-07-2020
HDSA za Kadafiego było w Libii tak spokojnie. Komu to przeszkadzało?
zobacz więcej komentarzy (31)

Programy Wirtualnej Polski

bEDCfVFZ
KOMENTARZE
(31)
HDS
rok temu
A za Kadafiego było w Libii tak spokojnie. Komu to przeszkadzało?
Jan324
rok temu
"Konflikt wewnętrzny w Libii zaczął się w 2011 r. po obaleniu Kadafiego." A kto obalił Kadafiego?.
123
rok temu
WINA UISRAELA BYŁ PORZĄDEK ZA Kadafiego TO Przeszkadzało...
bEDCfVGr
Rafał
rok temu
Ciekawe czy wojna Egiptu z Turcją ograniczy się tylko do Libii. Oba państwa mają całkiem pokaźne armie. Zwłaszcza jak je porównać z europejskimi. Źle to wróży przyszłości Europy.
Mirka
rok temu
W większości ludzkość nie dorosła do demokracji. Najbardziej sprawną formą rządzenia jest dyktatura, aczkolwiek o oświeconą dyktaturę jest bardzo trudno.
Najnowsze komentarze (31)
ppt
rok temu
oFICER NIEMIECKI muzułmanin. Niedługo islam armię przejmie i wprowadzą szariat
Wrrr
rok temu
To Egipt i Libia są na Bliskim Wschodzie??? A mnie na geografii uczyli, że w Afryce... Okłamali mnie???
ewa
rok temu
Jestem ciekaw, czy teraz Libijczycy cieszą się ze swojej wolności od Kadafiego
Adam
rok temu
Pewnie że kosmici i jest to oznaczenie planety dla innych kosmitów a znaczy OMIJAĆ Z DALEKA , wchodzisz na własna odpowiedzialność rasa hipokrytów i ciągle się zjadają, nie ma nadziei skała już leci...
Maciej Łagodn...
rok temu
@ samm ,POMARZYĆ Każdy Może. Pomyśl bo nie Boli.Dlaczego Izraelici i USA ,nie ODWAŻYLI się ZAATAKOWAĆ Iran? Odpowiedź PROSTA : 1) Iran ma tzw. BRUDNĄ Broń Jądrową ,co ZNACZY ELIMINACJE IZRAELA ,Arabie Saudów i baz USA.2) dopóki Śmierć Irańczyka będzie drogą do Islamskiego Raju.TO NIKT Iranu NIE ZAATAKUJE.3) Nie zapominać o Sojusznikach Rosji,Chin.
Camillo
rok temu
No i niech sie nawalają .
tomek
rok temu
Brawo Bracia Rosja aneksja tego niby państewka zwanego Ukrainą przez Was jak najbardziej wskazana ...na pochybel Ukrainie i ukraińcom...Chwała Wielkiej Rosji...
POP
rok temu
Ukraina winna zmobilizować wojsko i Odbić swe terytorium . Taka jest prawda. Ale oni wolę narzekać i udawać pokrzywdzonych. Walczyć o swoje a nei narzekać i nic nie robić. Uciekają z własnego kraju to wstyd.
bEDCfVGj
Różowa Panter...
rok temu
Tak się zastanawiam, jakie interesy mają Zjednoczone Emiraty Arabskie w Libii?
Żyjemy dalej
rok temu
Dalego od nas nie ważne.
szk
rok temu
Egipt agresorem? To kim jest w takim razie Turcja ktorej wojska, oraz tysiace terrorystow wraz z nowoczesna bronia zostaly przerzucone do Libii? A kto doprowadzil do upadku i morderstwa Kaddafiego? I najbogatszy kraj w Afryce do nedzy i krwawej wojny domowej? Kto naslal na Libie hordy terrorystow, czyje samoloty bombardowaly libijskie oddzialy?... A w tym tekscie nic nie ma o USA, Francji, czy Wloszech, glownych sprawcach tej wony i nieszczesc Libijczykow.
gosc
rok temu
jak to mowila jedna z przepowiedni nastepne zniszczone beda bo katedrze noterdame ,piramidy
maski czapol
rok temu
dlatego można nadrukować co się chce na maski czapol
Twój nick
rok temu
"W kraju walczą dwa ośrodki władzy."- no, no...
bEDCfVGL
bEDCfVFS
bEDCfVGS
bEDCfVGT