programy
kategorie

Egipt gotowy wysłać swoje wojsko do Libii. Rośnie napięcie na Bliskim Wschodzie

Eskalacja militarna w Libii może doprowadzić do użycia sił zbrojnych Egiptu - twierdzą obywatele obu krajów. Prezydent Egiptu Abdel-Fattah al-Sisi dostał zielone światło od parlamentu do interwencji wojskowej w Libii. Chodzi o zwalczanie m.in. "obcych grup terrorystycznych" w Libii, które mogą zagrażać bezpieczeństwu Egiptu. W libijskiej Misracie obywatele boją się interwencji Egiptu. Niektórzy uważają, że to zagraża suwerenności ich kraju. Konflikt wewnętrzny w Libii zaczął się w 2011 r. po obaleniu Kadafiego. W kraju walczą dwa ośrodki władzy. Bojownicy dowodzeni przez Khalifę Haftara ścierają się z siłami rządowymi Fajiza Mustafy as-Saradża w Trypolisie. Po stronie Haftara opowiadają się Rosja, Egipt i ZEA. Rząd w Trypolisie wpiera z kolei Turcja i Katar.

85 reakcji
26
28
31
Podziel się
Komentarze (31)
23-07-2020
HDSA za Kadafiego było w Libii tak spokojnie. Komu to przeszkadzało?
zobacz więcej komentarzy (31)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(31)
HDS
4 lata temu
A za Kadafiego było w Libii tak spokojnie. Komu to przeszkadzało?
Jan324
4 lata temu
"Konflikt wewnętrzny w Libii zaczął się w 2011 r. po obaleniu Kadafiego." A kto obalił Kadafiego?.
123
4 lata temu
WINA UISRAELA BYŁ PORZĄDEK ZA Kadafiego TO Przeszkadzało...
Rafał
4 lata temu
Ciekawe czy wojna Egiptu z Turcją ograniczy się tylko do Libii. Oba państwa mają całkiem pokaźne armie. Zwłaszcza jak je porównać z europejskimi. Źle to wróży przyszłości Europy.
Mirka
4 lata temu
W większości ludzkość nie dorosła do demokracji. Najbardziej sprawną formą rządzenia jest dyktatura, aczkolwiek o oświeconą dyktaturę jest bardzo trudno.
Najnowsze komentarze (31)
ppt
4 lata temu
oFICER NIEMIECKI muzułmanin. Niedługo islam armię przejmie i wprowadzą szariat
Wrrr
4 lata temu
To Egipt i Libia są na Bliskim Wschodzie??? A mnie na geografii uczyli, że w Afryce... Okłamali mnie???
ewa
4 lata temu
Jestem ciekaw, czy teraz Libijczycy cieszą się ze swojej wolności od Kadafiego
Adam
4 lata temu
Pewnie że kosmici i jest to oznaczenie planety dla innych kosmitów a znaczy OMIJAĆ Z DALEKA , wchodzisz na własna odpowiedzialność rasa hipokrytów i ciągle się zjadają, nie ma nadziei skała już leci...
Maciej Łagodn...
4 lata temu
@ samm ,POMARZYĆ Każdy Może. Pomyśl bo nie Boli.Dlaczego Izraelici i USA ,nie ODWAŻYLI się ZAATAKOWAĆ Iran? Odpowiedź PROSTA : 1) Iran ma tzw. BRUDNĄ Broń Jądrową ,co ZNACZY ELIMINACJE IZRAELA ,Arabie Saudów i baz USA.2) dopóki Śmierć Irańczyka będzie drogą do Islamskiego Raju.TO NIKT Iranu NIE ZAATAKUJE.3) Nie zapominać o Sojusznikach Rosji,Chin.
Camillo
4 lata temu
No i niech sie nawalają .
tomek
4 lata temu
Brawo Bracia Rosja aneksja tego niby państewka zwanego Ukrainą przez Was jak najbardziej wskazana ...na pochybel Ukrainie i ukraińcom...Chwała Wielkiej Rosji...
POP
4 lata temu
Ukraina winna zmobilizować wojsko i Odbić swe terytorium . Taka jest prawda. Ale oni wolę narzekać i udawać pokrzywdzonych. Walczyć o swoje a nei narzekać i nic nie robić. Uciekają z własnego kraju to wstyd.
Różowa Panter...
4 lata temu
Tak się zastanawiam, jakie interesy mają Zjednoczone Emiraty Arabskie w Libii?
Żyjemy dalej
4 lata temu
Dalego od nas nie ważne.
szk
4 lata temu
Egipt agresorem? To kim jest w takim razie Turcja ktorej wojska, oraz tysiace terrorystow wraz z nowoczesna bronia zostaly przerzucone do Libii? A kto doprowadzil do upadku i morderstwa Kaddafiego? I najbogatszy kraj w Afryce do nedzy i krwawej wojny domowej? Kto naslal na Libie hordy terrorystow, czyje samoloty bombardowaly libijskie oddzialy?... A w tym tekscie nic nie ma o USA, Francji, czy Wloszech, glownych sprawcach tej wony i nieszczesc Libijczykow.
gosc
4 lata temu
jak to mowila jedna z przepowiedni nastepne zniszczone beda bo katedrze noterdame ,piramidy
maski czapol
4 lata temu
dlatego można nadrukować co się chce na maski czapol
Twój nick
4 lata temu
"W kraju walczą dwa ośrodki władzy."- no, no...