programy
kategorie

Fajerwerki w sylwestra to horror dla zwierząt. Ekspert mówi, jak pomóc psu

Sylwester jest dla ludzi widowiskową nocą, dla zwierząt bywa niezwykle traumatyczną. Władze Warszawy kolejny rok z rzędu odwołały miejski pokaz fajerwerków, który zastąpi pokaz laserowy. Wszystko w trosce m.in. o zwierzęta. Podobne decyzje podejmują włodarze innych miast. - Brak pokazu fajerwerków to większy spokój dla naszych pupili. Co roku apelujemy, by także we własnym zakresie ograniczać fajerwerki - tłumaczy w rozmowie z wideo.wp.pl Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka prasowa m. st. Warszawy. - Jasne, że sylwester to szczególny moment, ale po pierwsze chodzi o kwestie związane z bezpieczeństwem, a po drugie o dobrostan naszych zwierzaków, z których większość boi się huku i głośnych wystrzałów – dodaje. Warto odpowiednio przygotować domowe zwierzęta, szczególnie psy, które najgorzej znoszą huk petard i fajerwerków. Pomoże w tym wcześniejsza wizyta u weterynarza i podanie środków uspokajających. Jeśli nie mieliśmy na to czasu, zadbajmy o komfort pupili...

rozwiń
263 reakcje
149
49
65
Podziel się
Komentarze (65)
29-12-2021
Magda
Mam psy i koty. Po zeszłorocznym sylwestrze wszystkie zwierzęta wpadają w panikę na odgłos huku. Zatem dlaczego to ja, my właściciele zwierząt mamy ponosić koszty i...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (65)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(65)
Magda
2 lata temu
Mam psy i koty. Po zeszłorocznym sylwestrze wszystkie zwierzęta wpadają w panikę na odgłos huku. Zatem dlaczego to ja, my właściciele zwierząt mamy ponosić koszty i faszerować zwierzęta prochami skoro jest prostsze i darmowe rozwiązanie - zakaz sprzedaży i używania wszelkiej maści fajerwerków w ogóle
Obywatel uni...
2 lata temu
Dlaczego "ekologiczna " Unia nie wprowadzi wreszcie zakazu strzelania w Sylwestra ?
Weto
2 lata temu
Stop fajerwerkom !
Biedne pieski
2 lata temu
Leków takich nie powinno się podawać bez wcześniejszego badania, słyszałam nie raz że przez takie tabletki piesek zmarł. Nie znoszę tych całych fajerwerek, sama nie lubie bo to huk. Powinien zostać wprowadzony zakaz sprzedaży. Ja już współczuje mojemu psiakowi. :( Specjalnie wzięłam wolne żeby sie nim zająć.
Marcys
2 lata temu
Myślę że zawsze debilstwo będzie strzelać ,ale kompromis może być taki ze strzały tylko między 24 do 1 w nocy.Najgorsze jest strzelanie 2 dni przed i po Sylwestrze i to powinno dotrzeć do debilstwa a jak nie to niestety karanie i mandaty .Społeczeństwo musi to zrozumieć.
Najnowsze komentarze (65)
weterynarz
rok temu
jest prawo zakazujące puszczanie fajerwerków. Tylko nikt ze służb nie łapie i nie karze strzelających sylwestrowiczów
KR_23
rok temu
Komentujący mylą fajerwerki z petardami. Psy i koty boją się huku petard - rozbłyski i niewielki w porównaniu do wybuchu petardy hałas towarzyszący fajerwerkom zazwyczaj zwierzętom nie przeszkadzają. Bezwzględnie należy wprowadzić zakaz sprzedaży petard dla użytku prywatnego.
Obiektywny
2 lata temu
Skoro wladze miejskie pozwalają na fajerwerki (prymitywna tradycja) to niech stoi za kosztami środków uspokajających dla posiadaczy zwierząt. To będzie choć sbolicznie w sumie sensowne. Włodarz zezwala na panikę zwierząt, ptaków to niech częściowo chociaż bierze odpowiedzialność za to.
arszenik
2 lata temu
Ludzie, głównie na wsiach, nie mają wobec zwierząt żadnej empatii i nie interesuje ich cierpienie psów, byle się pokazać, na ile mnie stać, ile kasy wydałem na fajerwerkowe badziewie i byle głośniej, a co! Na prostactwo nie ma jeszcze lekarstwa.
ogłuszony
2 lata temu
Mieszkam na wsi i to co dzieje się w Sylwestra trudno opisać słowami. Co drugi dom serwuje sąsiadom rozrywkę bardzo mocno wybuchową, na ulicy, aby wszyscy słyszeli. Przez 2 godziny około północy siedzę z moimi psami i kotami w korytarzu bez okien, staram się uspokoić.Niestety są psy w domach obok, w kojcach i nie wiem jak sobie radzą.
Pipi
2 lata temu
Jak pomóc zwierzęta proste zakazać sprzedaży i tyle
reksio
2 lata temu
Miałem kilka psów, z których tylko jeden miał problem- ten najbardziej *rasowy*. Inne z ciekawością podbiegały do okna i oglądały zjawisko. Może zamiast skowyczeć zostawcie wszystko naturze? Ta eliminuje najsłabsze jednostki. Allee nieee ...nakupujecie hodowlanych szczurów na badylich nóżkach i 2 razy w miesiącu weterynarz..
mam nadzieje
2 lata temu
ze jeśli nie wszystkim to przynajmniej dużej części przygłupów z fajerwerki pozbawia rak czy oczy szczerze zycze
Wilcza
2 lata temu
A ja się boje fajerwerków i mój pies też wiéc proszę wszystkich by nie puszczali fajerwerków.
Bleee
2 lata temu
Rozrywka dla plebsu głosującego na PiS.
Justyna
2 lata temu
Jacek (JC) Popieram w 100%
Justyna
2 lata temu
Kategoryczny zakaz petard!!!!!!
Todd
2 lata temu
jak komuś fajerwerki przeszkadzają można zawsze wyjechać na odległą wieś z pieskami i tam siedzieć w szczęściu i ciszy, a ludzi co chcą się bawić zostawić w spokoju,
NBVKJB
2 lata temu
JAKOŚ MOJE PSY , ANI KOTY SIĘ NIE BOJĄ; ŻADNYCH ZAKAZÓW FAJERWERKÓW; POWINNY BYĆ DOZWOLONE KIEDY SIĘ CHCE
...
Następna strona