bHmOMMjo
bHmOMMjs
bHmOMMjw
programy
kategorie
bHmOMMjp

Irańska ropa u wybrzeży Wenezueli

Pomimo ostrzeżeń rządu USA, pierwszy z pięciu irańskich tankowców dotarł do Wenezueli. Gigantyczny kryzys w tamtejszej sieci rafinerii spowodował, iż benzyna stała się produktem deficytowym w gospodarce Wenezueli. Flotylla cystern przewozi łącznie 1,53 miliona baryłek benzyny. Pomoc od prezydenta Iranu Hassana Rouhaniego to nie pierwsza forma współpracy, pomimo sankcji ze strony USA nałożonych na oba kraje. W latach 2010-2011 to Wenezuela wysyłała ropę do krytykowanego za program broni jądrowej Iranu.

27-05-2020
158 reakcji
65
19
74
Podziel się
bHmOMMjr
Komentarze (74)
27-05-2020
[POLAK OBSERWATORDLACZEGO KRAJ TAKI JAK WENEZUELA MA SŁUCHAC TYRANA I MORDERCOW LUDZI W WIELU WOJNACH
zobacz więcej komentarzy (74)

Programy Wirtualnej Polski

bHmOMMjB
KOMENTARZE
(74)
[POLAK OBSERW...
3 lata temu
DLACZEGO KRAJ TAKI JAK WENEZUELA MA SŁUCHAC TYRANA I MORDERCOW LUDZI W WIELU WOJNACH
KAMIL
3 lata temu
PRECZ Z HEGEMONIA USRAELOWSKA
qwer
3 lata temu
A co to USrAńcy są żandarmem świata? Won! Niech myślą o swoich bezdomnych i bezrobotnych mieszkających w przyczepach i na chodnikach!
bHmOMMjT
Adrian
3 lata temu
Nie zapominajcie, że w Wenezueli dokonano dużej i masowej liczby ataków na rafinerie robiąc je niezdatnymi do użytku. A embargo na części spowodowało, że nie mają jak tego naprawić.
heh
3 lata temu
...niekumatym ropa wenezuelska jest bardzo ciężka i potrzebuje by być zdatna do rafinacji zmieszania lekkiej ropy jaką dostarczył Iran.
Najnowsze komentarze (74)
Okularnik
3 lata temu
A dlaczego okręt wojenny z filmu ma wywieszoną flagę Rosji? Bandera marynarki wojennej Wenezueli ma barwy żółto-niebiesko- czerwone, a nie biało-niebiesko-czerwone.
Stanisław 81
3 lata temu
rząd USA może robić porządki u siebie - jak im naród pozwoli, ale od innych wara. To ktoś napisał że za chwilę kilka batalionów marines przypłynie do Wenezueli robić demokrację. Zrobili to już w kilku krajach np. Wietnam, Afganistan czy kraje Azji Mniejszej nie licząc innych krajów na świecie. Ot,pajacowanie.
kaz
3 lata temu
tak amerykanie właśnie załatwili nas za czasów Gierka.
emba
3 lata temu
jakoś nikt nie bierze pod uwagę embarga - izolowanie kraju z zewnątrz rozłoży każdy system.
ala
3 lata temu
USA jak tam start rakiety nie wystartowała dużo usterek i dzisiaj cisza a wczoraj tyle szumu TVN-24 nawet właz uszkodzony nie można było uwolnić ich ręcznie otwierali dość długo wróca po rosyjskie rakiety
irasiad
3 lata temu
gdyby pisowców wysłać na sacharę, to po dwóch latach by zabrakło piasku
ala
3 lata temu
a co Iran nie ma prawa do eksportu ropy i co to USA obchodzi szukają konfliktu do wojny
Statystyczny ...
3 lata temu
Moment, bo czegoś chyba nie rozumiem. USA nałożyło sankcję na kraje, które mają to serdecznie w poważaniu, kiedy to nawet USA nie jest stroną w ich działaniu? Wielki Brat, czujny obrońca narodów? Wyczuwam kilka misji pokojowych w Wenezueli niebawem :)
bHmOMMjL
kazek13
3 lata temu
Kryzys w Wenezueli jest skutkiem nie "socjalizmu" ale sankcji USA. Zapewniam każdy system czy to: kapitalizm czy socjalizm, feudalizm polegną w starciu z sankcjami USA
samuel
3 lata temu
Tytuł i treść sugerują,że Iran robi coś złego.Suwerenne państwa nie mogą handlować w spokoju ,bo to nie spodoba się jakiemuś satrapie?Pomijam inne kwestie.
2+2
3 lata temu
Widać ,że w Wenezueli mają solidarność taką samą jak w Polsce mieliśmy. Zniszczyć kraj i oddać zachodnim kapitalistom za złotówkę.
Romek
3 lata temu
Czyli USA zablokowały rafinerie Wenezueli które pracują na 16% wydolności. Jest to przestroga dla Polski która kupuje uzbrojenie w USA i jest uzależniona od sierżanta w Waszyngtonie który musi wydać zgodę na jej użycie.
kleptry
3 lata temu
To się nazywa prawdziwa solidarność we wzajemnej pomocy
Tom
3 lata temu
Do tego doprowadzi pisland w Polsce. Juz ledwo dyszymy a Ci ogłaszają nastepne programy.
...
Następna strona
bHmOMMkn
bHmOMMju
bHmOMMku
bHmOMMkv