programy
kategorie

Plastikowy deszcz. 1000 ton plastiku w powietrzu

Wiatr roznosi po całym globie setki ton pyłu z tworzyw sztucznych. Ta porażająca informacja została przekazana przez naukowców z Uniwersytetu Stanowego w Utah. Na podstawie swoich badań odkryli, że każdego roku na parki narodowe i obszary chronione w USA, wiatr roznosi ok. 1000 ton pyłu z tworzyw sztucznych. Można to porównać do rozrzucenia w tych miejscach dziesiątków milionów plastikowych butelek. Nie tylko parki narodowe w USA cierpią z tego powodu. Wiatr roznosi plastikowy pył po całej kuli ziemskiej. Plastik w atmosferze pochodzi z różnych źródeł: z farb, z dywanów, wyrzucanych śmieci, części przedmiotów oraz z ubrań. Oprócz zgubnego wpływu na środowisko, mikrodrobinki plastiku dostają się również z czasem do naszych dróg oddechowych i układu pokarmowego, powodując różne, śmiertelne choroby.

151 reakcji
22
62
67
Podziel się
Komentarze (67)
19-06-2020
PolakCelem rządzących jest, abyśmy żyli nie za długo i nie za krótko. Tak najlepiej do 60, byle nie do emerytury...
zobacz więcej komentarzy (67)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(67)
Polak
4 lata temu
Celem rządzących jest, abyśmy żyli nie za długo i nie za krótko. Tak najlepiej do 60, byle nie do emerytury...
xyz
4 lata temu
czy zauważyliście, że ostatnimi czasy bardzo nasiliło się zjawisko straszenia ludzi? przypadek?
Kowalski
4 lata temu
Ci sami naukowcy i wielkie koncerny wprowadzili plastik do środowiska!
jaanna
4 lata temu
najlepszy emeryt to ten co nie dożyje 67 lat życia
Chem
4 lata temu
Zakaz poliestru i polietylenu i po kłopocie. Czyste świeże powietrze, długie życie.
Najnowsze komentarze (67)
bart
4 lata temu
skóra ludzka się ściera i powstaje pył... W takim razie ilu ludzi spada razem z deszczem???????
gfd
4 lata temu
buhehe, sie obudzili
gość
4 lata temu
Brawo za zmysł detektywistyczny!!! Szkoda że nie znaleźli cząsteczek aluminium (i nie tylko) dzięki któremu wzrosła zachorowalność na choroby układu oddechowego. Naprawdę doceniamy zrzuty z samolotów tego dziadostwa. Wiemy że to wszystko z myślą aby zadbać o nasze zdrowie przez koncerny farmaceutyczne.
rychorycho
4 lata temu
Po zajawce wystraszony pomyslalem ze deszcz zacznie leciec do gory.
Straszą
4 lata temu
ludzi znowu!! stop zastraszaniu!!! w tym przypadku winne sa jedynie rządy i koncerny pozwalając na produkcję i używanie plastiku
sad
4 lata temu
straszne ,jaka teraz pogoda ,troche slonca blysnie,po czym zaraz w poludnie burza z deszczem,troche moze i dobrze bo roslinki ludziom ,pan bobrze podleje ,ja swoje i tak musze podlac, sama ,wiec dla mnie przyslugi nie robi,ale polom,trawnikom i dzrwewkaom,lakaom,nalezy sie deszczyk,a i ptaszki dzikei musza wypic wody i umyc sie zreszta widzialam,jak wrobelki kapaly sie w upany dzien pod fontanna ,a pluskaly sie,swirgoczac wesolo,wiec deszczyk sie przyda
wb.
4 lata temu
a kto za te badania płacił?. Naukowcy w XXI wieku stają się jeszcze mniej wiarygodni niż w minionym stuleciu i coraz bardziej chętni na formułowanie ?modnych, coraz bardziej kasandrycznych" za to odpowiednio opłaconych, z góry USTALONYCH WNIOSKÓW.
suppensossen
4 lata temu
Nie piszcie więcej bzdur na temat surowego ziemniaka, który wyciągnie nadmiar soli. To wierutne kłamstwo do czasu aż sprawdzono te cudowne zalety ziemniaka, i okazało się, że trzeba byłby wkroić 1 kg ziemniaków aby wchłonęły sól w nadmiarze. A tak wszyscy piszący o kulinariach cały czas powielają te bzdury o cudownych ziemniakach.
pot
4 lata temu
Co dzis "naukowcy z WP" wymyślą? czym nas dzis postraszą????
abuksan
4 lata temu
Nio! Teraz NAUKOWCY zaczną się zastanawiać jak zlikwidować wiatr.
wacek
4 lata temu
zesłałem sie ze stłachu
MIESZKANIEC
4 lata temu
NO PROSZE A KUMER DALEJ PAKUJE WEDLINYW WORECZKI BO TAK PANIOM EKSPEDIENTKOM WYGODNIEJ
siemowit
4 lata temu
a kto to produkuje bo się opłaca? już dawno znaleziono bakterie które przerabiaja plastik na etanol więc? do dzieła. Za komuny było szkło i papier a było tak żle no nie?
emeryt
4 lata temu
potrzebna jest szczepionka na plastyk
...
Następna strona