bDzypijo
bDzypijs
bDzypijw
programy
kategorie
bDzypijp

Tilma z Guadalupe

Zdaniem ekspertów pochodzące z XVI w. płótno z wizerunkiem Matki Boskiej powinno rozpaść się już wiele lat temu ze względu na materiał z którego zostało wykonane. Jak więc wytłumaczyć jego długowieczność? Co tak naprawdę jest w tym dziele?

14-07-2020
798 reakcji
543
153
102
Podziel się
Komentarze (102)
25-05-2020
synek_księdza
... a więc ... dla niewiernych są właśnie takie znaki na niebie i ziemi aby jak św. Tomasz przysłowiowo zobaczyli i dotknęli aby w tedy mogli uwierzyć ... obraz Matki...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (102)

Programy Wirtualnej Polski

bDzypijB
KOMENTARZE
(102)
synek_księdza
8 miesięcy temu
... a więc ... dla niewiernych są właśnie takie znaki na niebie i ziemi aby jak św. Tomasz przysłowiowo zobaczyli i dotknęli aby w tedy mogli uwierzyć ... obraz Matki Boskiej opiewany przez profesora w tym materiale to cud jakich w świecie jest niewiele ale są, zarówno wierni jak i ci z kruchą wiarą mogą odwiedzić miejsce gdzie 500lat a także ponad 1000 lat temu stał się cud i niesie świadectwo błogosławienia w miłości ... Bóg jest Miłością ... Jezus Chrystus powiedział ... kto wierzy we mnie żyć będzie wiecznie ... kiedy zrozumiesz słowa Syna Bożego zrozumiesz sens swego życia ... zabobonni mówią że nauka gryzie się z wiarą ... jest wprost przeciwnie właśnie poprzez naukę wielu od nowa zaczyna wierzyć ...
Piotr
8 miesięcy temu
Chwała Panu Bogu!
sensacja!!!
8 miesięcy temu
Ale SENSACJA!!!! każdy, kto czytał historię tego niezwykłego obrazu, to już o tym wie od dziesiątków lat.....( badania naukowców z NASA - to rok 1975 )…….to dla tych, którzy nie wierzą. Wierzący nie maja ,,problemów" z tym obrazem już od kilku wieków.....
bDzypijT
kuku
8 miesięcy temu
W źrenicy Maryii jest odbicie klęczących dzieci. Nie wytłumaczy tego żadna nauka. Japończycy po zbadaniu składników farb stwierdzili, że nie sa one pochodzenia ziemskiego. To sa fakty.
elektryk 1951
8 miesięcy temu
"Trudno nie wierzyć w nic". To jest KAŻDEGO człowieka wolny wybór: wierzyć czy nie i nikt nie ma prawa tego nam zabierać. Mam szacunek dla ludzi wierzących i szanuję wybór ateistów. A o tym niezwykłych zjawiskach czytałem w miesięczniku naukowym "Science" - jest nad czym się zastanawiać.
Najnowsze komentarze (102)
niby świat id...
5 miesięcy temu
a oni ciągle ogłupiają
Robert
5 miesięcy temu
Chwała Pan BOGU WIRZĘ
O. Albert .
5 miesięcy temu
Obraz powinien zostać poddany badaniu tomografem komputerowym. Z pewnością wykazana została by budowa ciała jak u człowieka , pomimo że jest to obraz . Podobnie powinno zostać to zrobione z całunem Turyńskim , i wtedy padli by na kolana najwięksi niedowiarkowie .
Meggi
5 miesięcy temu
A fenomen tak dużej ilości różnych Matek Boskich wytłumaczy ktoś
Ksawery
5 miesięcy temu
Wielkie małe rzeczy dające do myślenia. Fantastycznym jest to,że możesz wiedzieć, możesz wierzyc, możesz być przekonanym.... Twój świat i twoje ograniczenia pozostaną takimi jakimi muszą pozostać wg ciebie. Gdy zobaczysz cos więcej otworzą się nowe horyzony
jacek
5 miesięcy temu
obraz to tylko obraz. Bóg nie lubi bałwochwalstwa i oddawania czci materialnym przedmiotom. A jeśli coś dzieje się z obrazami, to zapewne demony chcą,abyście uwierzyli w Maryję i w to,że Pan Jezus jest kimś mniej ważnym od niej.
Nina
6 miesięcy temu
Piękne.Dziękuję :)
Kniaź
6 miesięcy temu
@zulu: Przy waszych ogniskach, przy piwku z udźcem zabitego przeciwnika takich nie opowiadają.
bDzypijL
Adrian1987
6 miesięcy temu
Kochana Mamo, Moja Pani i Królowo , przepraszam Cię za te bluźniercze komentarze wobec Ciebie i Twojego Najukochańszego Syna , a Pana i Boga naszego Jezusa Chrystusa. Kocham Was.
dsf
6 miesięcy temu
co za brednie. Nie szkoda kasy na badania mitow i bajek?
Jar
6 miesięcy temu
Ciekawe ze dopiero jak Hiszpanie przybyli to się Maryja / Jezus tam pojawił. A przez 1400 lat od ukrzyżowania nie. Czyżby Bóg nie wiedział o istnieniu ameryki??
arab
6 miesięcy temu
Od XIX w. do lat 80 XX w. kładli do głowy w różnych okresach z innym nasileniem, że Boga niema bo Darwin udowodnił istnienie ewolucji. Te bzdury były chętnie przyjmowane przez masy bo była to wolność od Dekalogu. I tak przechodzi to z rodziców na dzieci i następnych ludzi dlatego,że taka wolność jest bardzo wygodna.
Adrian nie cz...
6 miesięcy temu
jak się nie czyta Psalmu 115 , ani księgi wyjścia rozdziału XX , to takie głupie myśli przychodzą do głowy ...
amon
6 miesięcy temu
A ten noblista co obrazek badał to był Obama czy Wałęsa ?
...
Następna strona
bDzypikn
bDzypiju
bDzypiku
bDzypikv