programy
kategorie

Tilma z Guadalupe

Zdaniem ekspertów pochodzące z XVI w. płótno z wizerunkiem Matki Boskiej powinno rozpaść się już wiele lat temu ze względu na materiał z którego zostało wykonane. Jak więc wytłumaczyć jego długowieczność? Co tak naprawdę jest w tym dziele?

14-07-2020
799 reakcji
545
153
101
Podziel się
Komentarze (101)
25-05-2020
synek_księdza
... a więc ... dla niewiernych są właśnie takie znaki na niebie i ziemi aby jak św. Tomasz przysłowiowo zobaczyli i dotknęli aby w tedy mogli uwierzyć ... obraz Matki...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (101)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(101)
synek_księdza
4 lata temu
... a więc ... dla niewiernych są właśnie takie znaki na niebie i ziemi aby jak św. Tomasz przysłowiowo zobaczyli i dotknęli aby w tedy mogli uwierzyć ... obraz Matki Boskiej opiewany przez profesora w tym materiale to cud jakich w świecie jest niewiele ale są, zarówno wierni jak i ci z kruchą wiarą mogą odwiedzić miejsce gdzie 500lat a także ponad 1000 lat temu stał się cud i niesie świadectwo błogosławienia w miłości ... Bóg jest Miłością ... Jezus Chrystus powiedział ... kto wierzy we mnie żyć będzie wiecznie ... kiedy zrozumiesz słowa Syna Bożego zrozumiesz sens swego życia ... zabobonni mówią że nauka gryzie się z wiarą ... jest wprost przeciwnie właśnie poprzez naukę wielu od nowa zaczyna wierzyć ...
Piotr
4 lata temu
Chwała Panu Bogu!
sensacja!!!
4 lata temu
Ale SENSACJA!!!! każdy, kto czytał historię tego niezwykłego obrazu, to już o tym wie od dziesiątków lat.....( badania naukowców z NASA - to rok 1975 )…….to dla tych, którzy nie wierzą. Wierzący nie maja ,,problemów" z tym obrazem już od kilku wieków.....
elektryk 1951
4 lata temu
"Trudno nie wierzyć w nic". To jest KAŻDEGO człowieka wolny wybór: wierzyć czy nie i nikt nie ma prawa tego nam zabierać. Mam szacunek dla ludzi wierzących i szanuję wybór ateistów. A o tym niezwykłych zjawiskach czytałem w miesięczniku naukowym "Science" - jest nad czym się zastanawiać.
kuku
4 lata temu
W źrenicy Maryii jest odbicie klęczących dzieci. Nie wytłumaczy tego żadna nauka. Japończycy po zbadaniu składników farb stwierdzili, że nie sa one pochodzenia ziemskiego. To sa fakty.
Najnowsze komentarze (101)
niby świat id...
4 lata temu
a oni ciągle ogłupiają
Robert
4 lata temu
Chwała Pan BOGU WIRZĘ
O. Albert .
4 lata temu
Obraz powinien zostać poddany badaniu tomografem komputerowym. Z pewnością wykazana została by budowa ciała jak u człowieka , pomimo że jest to obraz . Podobnie powinno zostać to zrobione z całunem Turyńskim , i wtedy padli by na kolana najwięksi niedowiarkowie .
Meggi
4 lata temu
A fenomen tak dużej ilości różnych Matek Boskich wytłumaczy ktoś
jacek
4 lata temu
obraz to tylko obraz. Bóg nie lubi bałwochwalstwa i oddawania czci materialnym przedmiotom. A jeśli coś dzieje się z obrazami, to zapewne demony chcą,abyście uwierzyli w Maryję i w to,że Pan Jezus jest kimś mniej ważnym od niej.
Nina
4 lata temu
Piękne.Dziękuję :)
Kniaź
4 lata temu
@zulu: Przy waszych ogniskach, przy piwku z udźcem zabitego przeciwnika takich nie opowiadają.
Adrian1987
4 lata temu
Kochana Mamo, Moja Pani i Królowo , przepraszam Cię za te bluźniercze komentarze wobec Ciebie i Twojego Najukochańszego Syna , a Pana i Boga naszego Jezusa Chrystusa. Kocham Was.
dsf
4 lata temu
co za brednie. Nie szkoda kasy na badania mitow i bajek?
Jar
4 lata temu
Ciekawe ze dopiero jak Hiszpanie przybyli to się Maryja / Jezus tam pojawił. A przez 1400 lat od ukrzyżowania nie. Czyżby Bóg nie wiedział o istnieniu ameryki??
arab
4 lata temu
Od XIX w. do lat 80 XX w. kładli do głowy w różnych okresach z innym nasileniem, że Boga niema bo Darwin udowodnił istnienie ewolucji. Te bzdury były chętnie przyjmowane przez masy bo była to wolność od Dekalogu. I tak przechodzi to z rodziców na dzieci i następnych ludzi dlatego,że taka wolność jest bardzo wygodna.
Adrian nie cz...
4 lata temu
jak się nie czyta Psalmu 115 , ani księgi wyjścia rozdziału XX , to takie głupie myśli przychodzą do głowy ...
amon
4 lata temu
A ten noblista co obrazek badał to był Obama czy Wałęsa ?
świątek przyd...
4 lata temu
duch św. też coś mu coś zmajstrował?
...
Następna strona