programy
kategorie

Uwaga na nietoperze wlatujące do domów. Nagranie z interwencji w Wielkopolsce

Mieszkańcy zachodniej części Polski zmagają się z plagą wlatujących do mieszkań i budynków nietoperzy. W samym Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie) w trakcie dwóch ostatnich interwencji ratowano 100 i ponad 700 nietoperzy, a w Poznaniu właśnie uratowano 119 osobników. Interwencje zgłaszali zaniepokojeni mieszkańcy, którzy przypadkiem natknęli się na zalegające zwierzęta. Ostatnio nietoperze pojawiły się także na oddziale ortopedycznym jednego ze szpitali w woj. kujawsko-pomorskim. Interwencje podejmuje m.in. Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra" – społeczna organizacja przyrodnicza z Poznania. Jej eksperci tłumaczą, że rozpoczął się okres migracji i godów karlików – najmniejszych polskich nietoperzy. Ich duże grupy w tym czasie często wlatują na klatki schodowe lub do innych pomieszczeń różnych budynków. - Zwierzęta te często utykają w "pułapkach" stworzonych przez człowieka – to szklany klosz lampy, skrzynka na licznik gazu czy plastikowa...

rozwiń
103 reakcje
62
20
21
Podziel się
Komentarze (21)
20-08-2021
PiotruśMój tatuś powiedział, że nietoperze chronią się przed nadejściem czwartej fali.
zobacz więcej komentarzy (21)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(21)
Piotruś
2 lata temu
Mój tatuś powiedział, że nietoperze chronią się przed nadejściem czwartej fali.
jasio
2 lata temu
Jeśli jakiś gatunek występuje w licznie większej niż trzy dziennikarze ogłaszają plagę! i wzywają pomocy w zwalczaniu! Uspokajam nie trzeba zwalczać nietoperzy lecz leczyć tych dziennikarzy. To objaw braku wykształcenia i tchórzostwa. Zimowisko nalezy monitorować pod kątem czy nietoperzom nie dzieje się żle. Jeślsi nie to mogą spokojnie czekać wiosny!
Rosolnik
2 lata temu
Cicho, nic nie wolno o tym mówić ponieważ minister d/s pandemii może kazać je zutylizować. Nie wolno ich łapać i gotować na nich rosołu ponieważ może to spowodować podobnie jak w Chinach piątą falę pandemii.
GACEK
2 lata temu
CIEKAWE W MIEŚCIE POWIATOWYM,JAKIEGO SPECJALISTĘ MAM POWIADOMIĆ,DENTYSTĘ? MĄDRALIŃSKI NAPISAŁ.
marc
2 lata temu
i tatuś jak zwykle miał rację
Najnowsze komentarze (21)
speleolog
2 lata temu
Polscy deweloperzy zaczęli budować ostatnio mieszkania w stylu ciemnej szarej nory. Styl ten myli karlika, najmniejszego nietoperza mieszkającego w Polsce. Karliki szukając mrocznej i wilgotnej jaskini na zimowisko, wpadają do mieszkań przez uchylone okno i nie widząc różnicy w stosunku do ciasnej jaskini zapadają spokojnie w sen zimowy.
kiwi
2 lata temu
ekspert !? przypadkiem nie róbcie tego jak ten człowiek na filmie !!! taka rękawiczka nie ochroni przed ugryzieniem przez osobnika, którego nie można zbadać, bo odleci. wtedy kończy się to serią bolesnych zastrzyków przeciwko wściekliźnie...
Rafał
2 lata temu
Jak one wleciały to tej zamykanej skrzynki od gazu ?!
Darek
2 lata temu
Mieszkałem na poddaszu i letnią nocą oglądałem TV.. Było otwarte okno i wpadł nietoperz, pofruwał po mieszkaniu i z powrotem wyfrunął.. Najbardziej dzieci to ciekawiło bo już usypiały.. I nikomu krzywda się nie stała!..
Darek
2 lata temu
Mieszkałem na poddaszu i letnią nocą oglądałem TV.. Było otwarte okno i wpadł nietoperz, pofruwał po mieszkaniu i z powrotem wyfrunął.. Najbardziej dzieci to ciekawiło bo już usypiały.. I nikomu krzywda się nie stała!..
znak =
2 lata temu
Ludzie, opanujcie się i żyjcie w zgodzie z przyrodą! Bez przyrody nie ma nas! W warszawce pozbyli się dzikich kotów z blokowisk, to teraz mają szczury wielkości kotów i płaczą!
DZOAN
2 lata temu
uwielbiam nietoperki
wróż bita
2 lata temu
Już po nas, chińczyk przywiózł z Wuhan i 4, 5, 6, 7....999999 fala zalała tylko Polskę. Co za tragedia. Nie potrafimy sie obronić, więc wyginiemy. Już po nas.
arleta
2 lata temu
na nietoperze trzeba koty, ja mam i nie mam nietoperzy.
realista
2 lata temu
Po prostu jest ich za dużo tak jak za dużo jest bobrów i stały się szkodnikami ale ta prosta zasada nie dotrze do poprawnych oszołomów tych głupich czasów...
zavakcynowany...
2 lata temu
A jeżeli nto nietoperze z targu w Wuhan ?
ali
2 lata temu
też wiem co zrobić i nie wrócą hahahahahah
lol
2 lata temu
bez czytania bzdur wiem co robić i każdy rozsądny wie.
fakt
2 lata temu
A wystarczy wieczorem otworzyc okno i przegonić ręcznikami.Znajda sobie miejsce w ruinach.