programy
kategorie

Wydobył z rzeki pod Wołominem fragment czołgu. Kolekcjonerowi postawiono zarzuty

Elementy niemieckiego czołgu Panther o "znacznej wartości materialnej i historycznej" wydobył z rzeki na Mazowszu kolekcjoner z Pomorza. Teraz mężczyźnie postawiono za to zarzuty. Okazało się, że zrobił to nielegalnie, dodatkowo uszkadzając zabytek. Sprawę kolekcjonera prowadzą policjanci z wydziałów kryminalnego oraz dochodzeniowo-śledczego Komendy Stołecznej Policji i prokuratura w Wołominie na wniosek Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który powiadomił organy ścigania. Elementy zabytkowego czołgu wydobyto z niewielkiej rzeki w pobliżu wsi Jasienica w powiecie wołomińskim koło Warszawy. Stamtąd zabytek trafił na działkę kolekcjonera na Pomorzu. W miejscowości Kłanino funkcjonariusze odkryli i zabezpieczyli stelaż siedziska, obudowę filtra wentylatora oraz 21 sztuk ogniw gąsienicy pojazdu z II wojny światowej. Zgodnie z przepisami, prawa do jakichkolwiek prac poszukiwawczych, a dalej wydobywczych - wymagane są niezbędne pozwolenia. Wszystkie...

rozwiń
611 reakcji
27
352
232
Podziel się
Komentarze (232)
29-12-2021
pokim
Gość miał pozwolenie i wszystko było pod okiem konserwatora zabytków ,działał w dobrej wierze ,nie jest to amator . Wszystko było zabezpieczone przed dalszą korozją i...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (232)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(232)
pokim
2 lata temu
Gość miał pozwolenie i wszystko było pod okiem konserwatora zabytków ,działał w dobrej wierze ,nie jest to amator . Wszystko było zabezpieczone przed dalszą korozją i przechowywane w znanym wszystkim odpowiednim służbom miejscu . Mimo to po dwóch latach od wydobycia wpadli do niego o 6 rano jak do przestępcy i zabrali i jeszcze zarzuty postawili . Poświęcił swoje pieniądze na wydobycie , powinna być nagroda !!!!! WIDAĆ JAK DZIAŁA U NAS PRAWO I WŁADZA
balon
2 lata temu
To się nazywa PARANOJA. "Uszkodził zabytek" Ktoś tu się z głupim na łby zamienił.
Pol
2 lata temu
Polska to prawne bagno
bazy
2 lata temu
faktycznie Polskie prawo nie zeszło jeszcze z drzewa.
MML
2 lata temu
Dalej PRL daje znaki o sobie.
Najnowsze komentarze (232)
Colombo
12 miesięcy temu
Polska to nadal dziki kraj !!!
Korwinista
rok temu
I jak tu nie glosowac na Konfederacje? Oni chca wolnosci, nawet dla poszukiwaczy takich jak on.
M45
2 lata temu
To jest właśnie Polska. Podobnie u znajomego. Dostał pozwolenie na budowę, a jak już się zbliżał do końca roboty, to pozwolenie mu cofnięto.
elmi
2 lata temu
Za 50 lat skarpeta Kaczynskiego wykopana w ogrodku na Zoliborzu przy pieleniu rabatek tez bedzie zabytkiem narodowym, a byc moze relikwia II stopnia.
elmi
2 lata temu
Czy zbrodnia niszczenia zabytkow sie przedawnia? Bo jesli nie, to zolnierze spod Monte Cassino czy z Powstania Warszawskiego siedzieliby w wiezieniu za niszczenie niemieckiego uzbrojenia.
elmi
2 lata temu
Wyglada na to, ze gdyby powstancy warszawscy przezyli do czasu rzadow PiS to by poszli do wiezienia za niszczenie zabytkow w 1944.
elmi
2 lata temu
Czy kaczynski tez lapie sie na liste zabytkow?
Normalny umys...
2 lata temu
Czy możecie podać do publicznej wiadomości nazwisko biegłego, który uznał część faszystowskiej maszyny za relikfię polskiego dziedzictwa kulturowego. P.s chcę się tylko upewnić czy nosi polskie nazwisko .
Kris
2 lata temu
Czy zabytkami są tylko rzeczy materialne , czy i dokumenty ???. Zaczynam się bać , ponieważ mam w domu dokumenty w których jest opisane którym transportem mój ojciec został wywieziony na roboty niewolnicze. I drugi dokument z terminami i miejscami w których musiał wykonywać pracę ???.
Tomi
2 lata temu
A od kiedy to gąsienice hitlerowskiego czołgu z dywizji SS jest naszym dobrem narodowym???
ten
2 lata temu
konserwator niejaki Lewicki nie dba o zabytki z XVIII wieku w W-wie, a za złom uratowany od zniszczenia przez rdzę gnębi niewinnego człowieka
to żaden
2 lata temu
zabytek - tylko mienie porzucone przez najeźdźcę
anna
2 lata temu
co za dziki kraj!
obserwator
2 lata temu
Żenada
...
Następna strona