bGXBAhSc
bGXBAhSg
bGXBAhSk
programy
kategorie
bGXBAhSd

Ziemia ściemnia się. Nowe i niepokojące skutki zmian klimatycznych

Ziemia powoli przyciemnia się z powodu zmian klimatycznych – do takich wniosków doszli naukowcy z Instytutu Technologii w New Jersey. Ocieplenie oceanów powoduje, że mniej jasnych chmur odbija światło słoneczne w kosmosie, przez co zatrzymuje jeszcze więcej energii na Ziemi. W konsekwencji więcej promieniowania słonecznego dociera do Ziemi, dodatkowo ogrzewając powietrze. Amerykanie wykorzystali do swoich badań dziesiątki pomiarów światła popielatego – zjawiska, w którym światło odbija się od Ziemi na Księżyc i wraca z powrotem na Ziemię. Wykorzystano także pomiary satelitarne, które potwierdziły, że tylko w ciągu ostatnich dwóch dekad nastąpił "znaczny spadek współczynnika odbicia Ziemi". To inaczej albedo, czyli stosunek ilości promieniowania odbitego do padającego. Ziemia odbija teraz ok. pół wata mniej światła na m kw., niż 20 lat temu. Współczynnik odbijania światła przez Ziemię spadł o ok. 0,5 proc. w ciągu ostatnich trzech lat - obecnie odbija ona 29,5...

rozwiń
331 reakcji
37
146
148
Podziel się
bGXBAhSf
Komentarze (148)
04-10-2021
BotCo ma się dziać!Ziemia ma dosyć oszołomów niszczących wszystko co żyje dla pieniędzy,które nic nie znaczą, chyba że ktoś je zje zamiast chleba,to smacznego!
zobacz więcej komentarzy (148)

Programy Wirtualnej Polski

bGXBAhSp
KOMENTARZE
(148)
Bot
rok temu
Co ma się dziać!Ziemia ma dosyć oszołomów niszczących wszystko co żyje dla pieniędzy,które nic nie znaczą, chyba że ktoś je zje zamiast chleba,to smacznego!
mamwas
rok temu
Ciekawy czy ci "naukofcy" po hamerykańskich studiach dojdą do wniosku, że za wszystko odpowiada USA, Rosja i Chiny? To oni przeprowadzają szereg prób nuklearnych i innych eksperymentów doprowadzając do zmian klimatu! Przestańcie kłamać, że to przez diesle i zwykłych ludzi! Powiedzcie prawdę kto za to odpowiada wy..!
1939
rok temu
Produkcja samochodow elektrycznych i radioaktywne filtry zanieczyszczaja Ziemie.Zmiany widac golym okiem.
bGXBAhSH
news
rok temu
Wpadł ktoś na to, że obliczanie 0,5% w skali globu to żart? Wystarczy minimalny błąd i wychodzą bzdury, poza tym nie wiadomo jak to było w przeszłości i nie mówię tu o ostatnich kilkuset latach, bo co to za próbka w skali wieku Ziemi?
bee
rok temu
hjahahahahahahaahahahahahahahah tylko tak to można skomentować
Najnowsze komentarze (148)
artysta nobli...
rok temu
co za bełkot! Światło popielate?
Lodzia
rok temu
Ziemia rządzi się własnymi siłami człowieka wpływ na to co się dzieje jest nijaki 😉
Frycy
rok temu
Ziemia tylko zaczela sie wzorowac na PO lityce, wdrazanei przez Feldfebelow szmalcownych w Polsce, POpychajacych Kraj do ciemno grodu na zlecenie
Qpernic
rok temu
jakie zmiany klimatu haha ha pewnie układ słoneczny dotarł w zapylone rejony galaktyki
Stan
rok temu
No i dobrze. Samo się reguluje. Wyższa temperatura, większe parowanie i chmury wrócą. Wulkany zrobią swoje i też będzie chłodniej. Matka ziemia nie jedną cywilizację przeżyła. Bez obaw, tych "nałukofcuf" też przeżyje. :D
mar
rok temu
LUDZIE zejdzie na ziemię dajcie spokój jest to jest nie ma to nie ma
lazania
rok temu
Wpisy konsumentów ignorantów są żałosne, dla nich najważniejsze jest dostatnie życie i ZERO wysiłku w segregację odpadów choćby. Zahamowanie zmian to długotrwały proces, a potem jeszcze dłuższy powrót do ustabilizowanego, przyjaznego klimatu. Wojna będzie o wodę.
Już
rok temu
Kora o tym kiedyś śpiewała...
bGXBAhSz
Prawda to
rok temu
Dzięki UE i Niemcom, NS 2, limitą co2 na elektrownie, mamy najdroższy gaz w historii. Tak więc witaj na wsiach do ogrzewania domów ekogroszku i witaj czyste powietrze...
nikodem -
rok temu
ależ ten świat jest zakłamany , człowiek dla pieniędzy i sławy zrobi i powie wszystko !!!!!!!!!!!!
arczu
rok temu
Tylko czekac az dziecko ekologii Greta zacznie mowic, ze podatek za ciemna ziemie rozwiaze problem
arczu
rok temu
20 tysiecy lat temu srednia temperatura na ziemi byla o 2 stopnie wyzsza niz dzisiaj. Nie bylo ekologow, aut, Co2 wytwarzanego przez tak wielu ludzi. Czemu wiec byla wyzsza?
arcuz
rok temu
Dlatego Greta zyjac w luksusie bedzie gadac bzdury, a takie zjawiska nie sa uzaleznione od czlowieka
Adieu...
rok temu
Zabije nas spalanie kopalin.
...
Następna strona
bGXBAhTb
bGXBAhSi
bGXBAhTi
bGXBAhTj