programy
kategorie

Ziemia ściemnia się. Nowe i niepokojące skutki zmian klimatycznych

Ziemia powoli przyciemnia się z powodu zmian klimatycznych – do takich wniosków doszli naukowcy z Instytutu Technologii w New Jersey. Ocieplenie oceanów powoduje, że mniej jasnych chmur odbija światło słoneczne w kosmosie, przez co zatrzymuje jeszcze więcej energii na Ziemi. W konsekwencji więcej promieniowania słonecznego dociera do Ziemi, dodatkowo ogrzewając powietrze. Amerykanie wykorzystali do swoich badań dziesiątki pomiarów światła popielatego – zjawiska, w którym światło odbija się od Ziemi na Księżyc i wraca z powrotem na Ziemię. Wykorzystano także pomiary satelitarne, które potwierdziły, że tylko w ciągu ostatnich dwóch dekad nastąpił "znaczny spadek współczynnika odbicia Ziemi". To inaczej albedo, czyli stosunek ilości promieniowania odbitego do padającego. Ziemia odbija teraz ok. pół wata mniej światła na m kw., niż 20 lat temu. Współczynnik odbijania światła przez Ziemię spadł o ok. 0,5 proc. w ciągu ostatnich trzech lat - obecnie odbija ona 29,5...

rozwiń
331 reakcji
37
146
148
Podziel się
Komentarze (148)
04-10-2021
BotCo ma się dziać!Ziemia ma dosyć oszołomów niszczących wszystko co żyje dla pieniędzy,które nic nie znaczą, chyba że ktoś je zje zamiast chleba,to smacznego!
zobacz więcej komentarzy (148)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(148)
Bot
3 lata temu
Co ma się dziać!Ziemia ma dosyć oszołomów niszczących wszystko co żyje dla pieniędzy,które nic nie znaczą, chyba że ktoś je zje zamiast chleba,to smacznego!
mamwas
3 lata temu
Ciekawy czy ci "naukofcy" po hamerykańskich studiach dojdą do wniosku, że za wszystko odpowiada USA, Rosja i Chiny? To oni przeprowadzają szereg prób nuklearnych i innych eksperymentów doprowadzając do zmian klimatu! Przestańcie kłamać, że to przez diesle i zwykłych ludzi! Powiedzcie prawdę kto za to odpowiada wy..!
1939
3 lata temu
Produkcja samochodow elektrycznych i radioaktywne filtry zanieczyszczaja Ziemie.Zmiany widac golym okiem.
news
3 lata temu
Wpadł ktoś na to, że obliczanie 0,5% w skali globu to żart? Wystarczy minimalny błąd i wychodzą bzdury, poza tym nie wiadomo jak to było w przeszłości i nie mówię tu o ostatnich kilkuset latach, bo co to za próbka w skali wieku Ziemi?
bee
3 lata temu
hjahahahahahahaahahahahahahahah tylko tak to można skomentować
Najnowsze komentarze (148)
artysta nobli...
3 lata temu
co za bełkot! Światło popielate?
Lodzia
3 lata temu
Ziemia rządzi się własnymi siłami człowieka wpływ na to co się dzieje jest nijaki 😉
Frycy
3 lata temu
Ziemia tylko zaczela sie wzorowac na PO lityce, wdrazanei przez Feldfebelow szmalcownych w Polsce, POpychajacych Kraj do ciemno grodu na zlecenie
Qpernic
3 lata temu
jakie zmiany klimatu haha ha pewnie układ słoneczny dotarł w zapylone rejony galaktyki
Stan
3 lata temu
No i dobrze. Samo się reguluje. Wyższa temperatura, większe parowanie i chmury wrócą. Wulkany zrobią swoje i też będzie chłodniej. Matka ziemia nie jedną cywilizację przeżyła. Bez obaw, tych "nałukofcuf" też przeżyje. :D
mar
3 lata temu
LUDZIE zejdzie na ziemię dajcie spokój jest to jest nie ma to nie ma
lazania
3 lata temu
Wpisy konsumentów ignorantów są żałosne, dla nich najważniejsze jest dostatnie życie i ZERO wysiłku w segregację odpadów choćby. Zahamowanie zmian to długotrwały proces, a potem jeszcze dłuższy powrót do ustabilizowanego, przyjaznego klimatu. Wojna będzie o wodę.
Już
3 lata temu
Kora o tym kiedyś śpiewała...
Prawda to
3 lata temu
Dzięki UE i Niemcom, NS 2, limitą co2 na elektrownie, mamy najdroższy gaz w historii. Tak więc witaj na wsiach do ogrzewania domów ekogroszku i witaj czyste powietrze...
nikodem -
3 lata temu
ależ ten świat jest zakłamany , człowiek dla pieniędzy i sławy zrobi i powie wszystko !!!!!!!!!!!!
arczu
3 lata temu
Tylko czekac az dziecko ekologii Greta zacznie mowic, ze podatek za ciemna ziemie rozwiaze problem
arczu
3 lata temu
20 tysiecy lat temu srednia temperatura na ziemi byla o 2 stopnie wyzsza niz dzisiaj. Nie bylo ekologow, aut, Co2 wytwarzanego przez tak wielu ludzi. Czemu wiec byla wyzsza?
arcuz
3 lata temu
Dlatego Greta zyjac w luksusie bedzie gadac bzdury, a takie zjawiska nie sa uzaleznione od czlowieka
Adieu...
3 lata temu
Zabije nas spalanie kopalin.
...
Następna strona