bELoGFiY
bELoGFjc
bELoGFjg
programy
kategorie
bELoGFiZ

Jak umarł Józef Stalin?

Darmowa telewizja na wakacje. Sprawdź szczegóły na se.pl. Październik 1952 roku. Oto ostatnie publiczne wystąpienie Józefa Stalina. Zapowiadał szybki upadek krajów kapitalistycznych. Jednak w pewnym momencie Stalin zmienił ton, atakował wrogów wewnętrznych. Miał na myśli m.in. Mołotowa, który już wcześniej popadł w jego niełaskę. Pod koniec życia podejrzliwość Stalina tylko wzrosła.

104 reakcje
36
42
26
Podziel się
Komentarze (26)
12-08-2020
Faaaaz
Stalin zostal otruty przez lekarzy kremlowskich wiadomego pochodzenia etnicznego za to, ze wykryl w ostatnim momencie, ze chca go zalatwic. Wiec zabral sie za nich a oni...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (26)

Programy Wirtualnej Polski

bELoGFjl
KOMENTARZE
(26)
Faaaaz
rok temu
Stalin zostal otruty przez lekarzy kremlowskich wiadomego pochodzenia etnicznego za to, ze wykryl w ostatnim momencie, ze chca go zalatwic. Wiec zabral sie za nich a oni zemscili sie, podajac mu trucizne. I nikt mu nie pomogl, ponad dwa dni zdychal i kazdy czekal z utesknieniem, az wreszcie zszeznie.
Winicjusz
rok temu
JÓZEF STALIN; odpowiada za śmierć: 40-62 milionów ludzi; lata u władzy: 29 (1924-1953), Największa zbrodnia: Gułag; Typ reżimu: komunistyczny, przyczyna śmierci: prawdopodobnie atak serca. - Katowice stały się Stalinogrodem. 7 marca 1953 r. władze PRL zdecydowały o zmianie nazwy miasta, by uczcić zmarłego dwa dni wcześniej radzieckiego przywódcę Józefa Stalina. Nazwa obowiązywała do 21 października 1956 r.
sumienie
rok temu
stalin, hitler i kaligula, neron ... (z małej litery, bo nie zasługują na dużą) ...... i cała plejada innych "GENIUSZY" z wieloma Papieżami włącznie, najprawdopodobniej miała problemy z głową, bo nikt w pełni normalny, ..... tak by nie działał ....
bELoGFjD
Zenek
rok temu
Urodziłem się w dniu pogrzebu Stalina , dobra data . Ojciec się upił z podwójnej radości .
WerT
rok temu
tak to był GENIUSZ szczególnie ekonomiczny i gospodarczy : zamiast zwiększać produkcje , zmniejszał ilość konsumentów i wszystko grało.
Najnowsze komentarze (26)
kkk
rok temu
jakoś niewiele się od tego czasu zmieniło,tylko nazwisko ale metody te same
POL
rok temu
I tak o to gruziński towarzysz, przy pomocy Eskimosów z pustyni podzielił SŁOWIANSKICH braci- Lecha i Rusa.
bodzio
rok temu
A Putin od czego zaczynał?Handlował żywnością która była przekazana Leningradowi w czasie wielkiego głogu.A Putek co?Kto nie miał kasy umierał a pomocy od mordercy się nie doczekał.I Putek doszedł do tego że z pięknej Rosji urządził obóz Koncentracyjny.
koscielny
rok temu
stalin dał kaczynskim wille w zrujnowanej Warszawie...to musial byc dobry
lesio
rok temu
Jak umarł Józef Stalin? Bezapelacyjnie na śmierć uwalniając od siebie ludzkość. Za to w piekle mają problem, bo brakuje węgla i smoły. Cięgle za mało mają pod kocioł z Józkiem.
oii
rok temu
zabil 20 mil ludzi.....zsylal na guag....zabijal
pawel
rok temu
tylko w kościele beatyfikują za ...nic
pawel
rok temu
największe sukcesy ZSRR to zasługa Stalina więc...trzeba go oczernić podobnie jak Carycę Katarzynę Wielką ...
bELoGFjv
bb
rok temu
Nic sie z tego artykulu nie dowiedzialam. Boze, wiem ze journalism zszedl na lapy ale nie wiedzialam ze az tak. Ponoc mial stroke.
Czarek
rok temu
Szkoda, że Michaił Gorbaczow nie został przywódcą ZSRR po śmierci Stalina.
Fikołek
rok temu
Sam nie zamordował tych milionów jak tu piszecie. Mordowali zwyczajni ludzie jakich wiele tak w Rosji jak i u nas i na całym świecie. Mordowali bo mogli i CHCIELI lub bali się sprzeciwić i dostali zielone światło - to są prawdziwi winni. Zwalanie wszystkich zbrodni na jednego człowieka Stalina , Hitlera czy innego satrapę jest niebezpieczne bo ściąga odpowiedzialność z prawdziwych katów. A ci są wciąż nawet wśród nas i do niedawna pobierali całkiem niezłe uposażenia.
Kasia
rok temu
Polecam film "Smierć Stalina". Choć o samym powodzie zgonu wodza nic tam nie ma.
Zenek
rok temu
Urodziłem się w dniu pogrzebu Stalina , dobra data . Ojciec się upił z podwójnej radości .
sękacz
rok temu
Miałem 7 lat,kiedy zmarł Stalin.Mówiono,że to człowiek wielki.Myślałem,że fizycznie był wielki i pytałem, jaką dużą będzie musiał mieć trumnę?Takie było wówczas moje pojęcie o wielkości Stalina.
bELoGFjX
bELoGFje
bELoGFke
bELoGFkf