bGlxKsPo
bGlxKsPs
bGlxKsPw
programy
kategorie
bGlxKsPp

Radioaktywne grzyby z Czarnobyla w służbie ludzkości. Ich zdolności odkryła dwójka licealistów

Grzyby z Czarnobyla pomogą w kosmosie. Tzw. czarne grzyby z Czarnobyla mogą przyczynić się do przyszłej kolonizacji Marsa. Wszystko dzięki odkryciu i badaniom dwójki licealistów z Karoliny Północnej. Odkryli oni bowiem, że rosnące w Czarnobylu grzyby wykorzystują melatoninę do przekształcenia promieniowania gamma w energię chemiczną potrzebną do wzrostu. Czarne grzyby wykorzystują także pleśń, jako odnawiającą się ochronę przed promieniowaniem. Dzięki czemu są w stanie przetrwać w jednym z najbardziej niegościnnych miejsc na Ziemi. Licealiści, przy pomocy NASA, przeprowadzili projekt w kosmosie, który miał potwierdzić ich tezę.

107 reakcji
68
19
20
Podziel się
Komentarze (20)
29-07-2020
1 kwietniaSkąd amerykańscy licealiści mają grzyby z Czarnobyla i jaka to pleśń na tych grzybach. Licealiści prowadzą projekty NASA w kosmosie. Zupełnie jak u nas.
zobacz więcej komentarzy (20)

Programy Wirtualnej Polski

bGlxKsPB
KOMENTARZE
(20)
1 kwietnia
2 lata temu
Skąd amerykańscy licealiści mają grzyby z Czarnobyla i jaka to pleśń na tych grzybach. Licealiści prowadzą projekty NASA w kosmosie. Zupełnie jak u nas.
Udowodniono,
2 lata temu
że rumianek spod Czernobyla leczy zaćmę, bardzo wiele odmian raka, refluks i drobniejsze schorzenia. Problem w tym, że najpierw trzeba go dogonić i pokonać w walce.
byk
2 lata temu
licealisci z CIA
bGlxKsPT
ciekawy
2 lata temu
nie widzę wypadniętych szczęk naukowców
GS
2 lata temu
Czy na pewno chodzi o melatoninę?
Najnowsze komentarze (20)
banan
2 lata temu
Ostatnio lecieliśmy po A2 Panamerą Turbo S 290km/h :)
speed
2 lata temu
I co za prędkość ja na A4 Karków Katowice 260 nie chodzi o prędkość tylko o tych co gonią bo oni stwarzaj większe zagrożenie
RyszardB
2 lata temu
Przekręt w napisach z nagrania Beger . Ja pamiętam jak ona proponowała wstąpienie do PiS za stanowisko a rozmówca wyraźnie odpowiedział "prezes nie wyrazi zgody" a nie to co tu wypisali tekstem . Wystarczy odsłuchać tej taśmy w oryginale z tamtego czasu . Wpisany tu tekst na tym nagraniu jest manipulacją . Skleroza nie boli wystarczy pamiętać . Manipulacja Morozowskiego i Sekielskiego teraz manipuluje .
Dyzio z IIIgr...
2 lata temu
A tam!W moim sąsiedzkim przedszkolu,grupa ,,Krasnali" wynależli w przedszkolnej kuchni łupinki jakiejś owocowej przyprawy że po spozyciu ich tak czyści kiszki że nawet nie przerywa południowego obowiązkowego snu! No tylko częściej panie przedszkolanki muszą robić przepierkę naszych materacyków!
Fuerst Bismar...
2 lata temu
Ciekawe, że pierwszy dzień sierpnia wszedł także do historii wojen morskich, i to co najmniej z dwóch powodów. Pierwszy - to pierwsze z trzech zwycięstw H. Nelsona (w 1798 roku, ze spektakularnym końcem - łubudu! - flagowca Francuzów), a drugi - to 80-lecie zwodowania znakomitego niemieckiego "Prinza Eugena" (1940), to jest okrętu, który najpierw towarzyszył "Bismarckowi" w jego jedynej akcji bojowej, a potem m. in. rozjechał w kolizji niemiecki krążownik lekki "Leipzig".
płk. Mariusz.
2 lata temu
precz z amerykańską odpłatną okupacją i 447
MMM
2 lata temu
Kolejny przykład na to ,że władza ma w d...pie ochronę środowiska. Jak to nie moje podwórko to po co się przejmować.
przyrodnik
2 lata temu
u mnie na łące - a mieszkam na wsi licealiści przynajmniej tak wyglądali też chodzili i zbierali grzybki. Na pytanie jak się nazywają odpowiadali wielocypki czy coś w tym rodzaju. Ucieszyło mnie to, że młodzież interesuje się botaniką. Gdy spróbowałem takiego grzybka to i u mnie wzrosło zainteresowanie botaniką
bGlxKsPL
pasja
2 lata temu
pomysl ciekawy
Nikifor
2 lata temu
Sołżenicyn- ani śmieszne ani żadne, nijakie
joker
2 lata temu
NIE ma sensu tu pisać skoro redachtorzy pozwalają wpisy jedynie w rodzaju "kiedy zła Rosja przestanie mącić na biednej Ukrainie". Ja napisałem min. 4 posty. Nie ostał się żaden.
piotr
2 lata temu
i bardzo dobrze. niech ukraina traci swoje siły witalne na walkę z ruskimi, silna ukraina nie jest nam potrzebna, mogą im zabrać część zadnieprzańską - może wtedy zrozumieją, że trzeba się z nami dobrze żyć i ustępować w niektórych kwestiach (koniec kultu Bandery i UPA).
GS
2 lata temu
Czy na pewno chodzi o melatoninę?
Malwa
2 lata temu
To bywszy prima-aprilis, spóżniony ale s7055993szny :-))))
bGlxKsQn
bGlxKsPu
bGlxKsQu
bGlxKsQv